Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves lányom meg akarja...

19 éves lányom meg akarja tartani a babáját, mit csináljak?

Figyelt kérdés
23 éves a barátja, ő is egyetemre jár még. Ő most első éves, és terhes. Nulla élet- és munkatapasztalata van, de a barátjának sincs több. Mindkét félről első gyerekek, nekem 2 kisebb, a barátjának 3 testvére van, akit ugyanúgy etetni kell, ruháztatni. Ami anyagi dolgainkba nem férne el egy gyerek, főleg nem az unokánk.
2022. okt. 12. 06:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/246 anonim ***** válasza:
21%
Örülj neki. 19 évesen teljesen rendben van. Csak most divat ez a 35 évesen még fiatal vagyok hozzá.
2022. okt. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/246 anonim ***** válasza:
20%

Egyetértek. Én se voltam még 20, mikor szültem, akkor van itt az ideje. Persze lehet olyan, hogy később jön össze, de az más tészta.

A nászasszonyomék is pont így voltak, mindkettő levelezőn fejezte be a pedagógusképzést. Ha nem így döntöttek volna, most nem lenne 2 csodálatos kisunokám 47 évesen.

2022. okt. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/246 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként meg hogy szeretnéd ezt megakadályozni? Elmondod az érveidet és ennyi. Felnőtt emberek.
2022. okt. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/246 anonim ***** válasza:
93%
Tehát a leendő szülők mindketten még otthon élnek? Le kell ülni velük egy beszélgetésre. Megkerdezni, hogyan tervezik a jövőt és világosan elmondani, hogy tőletek mit várhatnak és mit nem. A legjobb lenne, ha a fiú szüleivel együtt lenne ez a beszélgetés.
2022. okt. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/246 anonim ***** válasza:
95%
Neked nem kell pénzelni őket. Ha meg akarja tartani, nyilván tudja, hogy miből. Tedd számára egyértelművé, hogy szülőként az ő anyagi kötelezettsége lesz a gyerek a parjával, nektek nem fér bele.
2022. okt. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/246 anonim ***** válasza:
31%

Na akkor lefordítom a kérdésedet a pontozásaid után.

Nem azt akartad kérdezni, hogy mit csinálj, hanem hogy hogyan akadályozd meg. Mert a mit csináljak kérdésre ha jön egy olyan válasz, hogy "örülj neki és segítsd őket", azt lepontozod.

Előre eldöntötted, hogy te ezt a gyereket nem akarod. Márpedig ha megszületik, te leszel a nagyanyja. Szegény gyerek....

2022. okt. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/246 anonim ***** válasza:
33%
Mi köze van ahhoz hogy a pasijának hány testvére van? Azokat etesse,ruháztassa az anyjuk, már bocsánat.Ne a lányod barátja 23 évesen. És mi van neked 2 kisebb? A pasija vállalja a felelősséget, nem csak akkor kell férfinak lenni, mikor megcsinálta azt a gyereket.
2022. okt. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/246 anonim ***** válasza:
94%

Leülsz vele, és elmeséled a költségeket. Azt is elmeséled, hogy nem tudsz segíteni. A fiút is érdemes bevonni a beszélgetésbe.

Az ő dolguk eldönteni, hogy meg akarják-e tartani, mármint a vègső szót a lányod mondja ki, de nyilván a fiúval is meg kell beszélnie. Viszont az is az ő dolguk, hogy felneveljék.

2022. okt. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/246 anonim ***** válasza:
93%
Tartsa meg a babát, elvileg cselekvőképes felnőtt. Annyit tehetsz, hogy elmondod neki, hogy anyagilag nem fogtok tudni beszállni és magának kell megoldania a megélhetést (és a a lakhatást, ha a panellakásban nálad nem férnek el). Illetve szerintem figyelmeztesd, hogy a nagy szerelem ellenére azért előfordulhat, hogy a barátja lelép, erre is legyen vészterve. Ezen túl mást nem tehetsz.
2022. okt. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/246 anonim ***** válasza:
92%

"Mi köze van ahhoz hogy a pasijának hány testvére van? "


Nyilván az, hogy a kérdező azt írta, egyiknek sincs munkatapasztalata, ergo mindkettő otthon él. A fiúnak sincs önálló jövedelme, ergo q szülei tartják el, q kiskorú testvéreivel együtt

2022. okt. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!