Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves lányom meg akarja...

19 éves lányom meg akarja tartani a babáját, mit csináljak?

Figyelt kérdés
23 éves a barátja, ő is egyetemre jár még. Ő most első éves, és terhes. Nulla élet- és munkatapasztalata van, de a barátjának sincs több. Mindkét félről első gyerekek, nekem 2 kisebb, a barátjának 3 testvére van, akit ugyanúgy etetni kell, ruháztatni. Ami anyagi dolgainkba nem férne el egy gyerek, főleg nem az unokánk.
2022. okt. 12. 06:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/246 anonim ***** válasza:
93%
A hol fogtok lakni, miből fogtok megélni és a mi lesz az iskolával kérdésekre mit válaszolt?
2022. okt. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/246 anonim ***** válasza:
16%
Akkor sincs köze hozzá a 23 évesnek hogy a tesókat etetni, ruháztatni kell. Nekem ebből az jött hogy a fiú csinálja mindezeket. Nem, ez a szülők dolga. Ha most vállalják a babát akkor pedig főleg,minden pénzt meg kell fogni.
2022. okt. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/246 anonim ***** válasza:
92%

Megakadályozni nem tudod, hisz elmúlt 18 éves.

Leültök, és higgadtan elmondod a reális érveidet neki/nekik.

Ök is mondják el mik a terveik, és cselekedjenek azok szerint már mától.

2022. okt. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/246 anonim ***** válasza:
89%

12!


Ez esetben gyakorolt az értő olvasast. A kérdező írásából ugyanis egyértelmű, hogy mindkét helyen a szülők tartják el a két nagykorút, a kiskorú gyerekeik mellett. Ha gyereket vállalnak, akkor azt is nekik kell nagy valoszinuseggel eltartani.

2022. okt. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/246 anonim ***** válasza:
90%
07.08, nem jól értelmezed, a kérdező nem arra utalt, hogy a 23 éves fiú csinálja ezeket a testvérei körül, hanem arra, hogy nem várhat a szüleitől arra támogatást, hogy még az unokájukat is eltartsák, mivel még vnnak saját kicsi gyerekeik is.
2022. okt. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/246 anonim ***** válasza:
87%
Semmit. Mindenkinek joga van úgy rontani el az életét ahogy akarja. Elmondod hogy te semmilyen módon nem tudod segíteni őket, ha felnőtteset akarnak játszani akkor rajta. Lehet elkezdeni gondolkodni miből élnek meg és miből nevelik a gyereket. 19 évesen a semmire szülni elég merész főleg most ebben a gazdasági helyzetben. De hajrá. De rád ne számítanak.
2022. okt. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/246 anonim ***** válasza:
48%

Engem nem zavarna ha megtartaná, de az én nyakamra nem szülhetné.


Nálam nem lakhatnának, záros határidőn belül el kéne költöznie, bőven a szülés előtt. Mondjuk 1 hónapot kapna, utána a cucca az ajtó elé, zár lecserélve. Illetve addig sem fizetnék semmilyen költségét, miután kitettem még ételt se várjon tőlem.


Aki szülni tud, az eltartani is tudja a gyerekét, én sem más nyakára szültem. Kerítsen lakást, munkát a pasija (aki 1 éven belül le fog lépni). És kikötném, hogy haza akkor sem jöhet gyerekkel ha a pasija lelépett.


És kb.1 éven belül úgyis elveszi tőle a gyámügy. Probléma megoldva, utána hazajöhetne egyedül.

2022. okt. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/246 anonim ***** válasza:
79%

Ülj le vele beszélgetni.

Hol fogtok lakni? A barátodnál?

Hogyan fogjátok eltartani, beszerezni neki a szükséges felszerelést? Miből?


Kifejteném hogy nálam nem lakhatnak. Ne is tervezzenek úgy. Ha odáig fajul a dolog akkor kijelentem és kirakom. A kiskorú testvéreinek ellátása a kötelességem. Az ő érdekeiket nézem. Ha ő felnőttet akar játszani, anya lenni akkor saját magának kell gondoskodnia a saját gyerekéről.

Ha akarnék még egy babát, szülnék magamnak, nem másét nevelném. Költözzenek a pasijához vagy albérletbe.

Eltartás: a fizetésem véges. Nincs pénzem x forintból egy kisbabát is eltartani. Nincs pénzem baba cuccokra. El kell menni dolgoznotok. Otthagyod az egyetemet/levelezőre átmégy és dolgozol, akár gyárban is.

Amúgyis ha apjok is beköltözne ( általában ezt csinálják a mai fiatalok, becuccolnak valamelyik szülőhöz kötelező módon) akkor már 2 felnőtt, nem dolgozó embert tartanék el plusz a gyereküket. 3 ember. Ez rengeteg pénz. Nem fogok 3 munkahelyen megszakadni és mindenkit etetni. A saját kiskorú gyerekeimmel meg nem is találkoznék kb, mert mindig dolgoznék a 3 potyázó miatt.

Ha gyereket akartok akkor irány melózni.

2022. okt. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/246 anonim ***** válasza:
21%
A 6ossal értek egyet. Ha akarja azt a gyereket ne próbáld meg lebeszélni!!!! Segítsd ahol tudod. Egy jó kiadós felkészítős beszélgetés rá férhet.
2022. okt. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/246 anonim ***** válasza:
15%

Én ezt másként látom, mint a nagy többség.


Itt most elsősorban a legtöbb ember a logikai kérdéseket tette fel, és a pénzről, ha úgy tetszik, néhány ócska papírról beszélt.


Közben pedig van egy lélek, aki bennt van már egy anyában.

Amúgy is rühellem az abortuszt, de amikor semmi ok nincsen rá, csupán az anyagi dolgok, akkor egy születendő gyermek életét elvenni egyszerű gyilkosság a szememben.

Tudom, lepontoznak majd, de nem érdekel. Remélem megszületik, és boldog élete lesz.


Még az intézet is jobb(bocsánat), mint hogy soha, meg se szülessen egy gyermek.

Jó egészséget kívánok.

2022. okt. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!