Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves lányom meg akarja...

19 éves lányom meg akarja tartani a babáját, mit csináljak?

Figyelt kérdés
23 éves a barátja, ő is egyetemre jár még. Ő most első éves, és terhes. Nulla élet- és munkatapasztalata van, de a barátjának sincs több. Mindkét félről első gyerekek, nekem 2 kisebb, a barátjának 3 testvére van, akit ugyanúgy etetni kell, ruháztatni. Ami anyagi dolgainkba nem férne el egy gyerek, főleg nem az unokánk.
2022. okt. 12. 06:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/246 anonim ***** válasza:
43%

"És kb.1 éven belül úgyis elveszi tőle a gyámügy. Probléma megoldva, utána hazajöhetne egyedül."


Remélem szívből, hogy ha van gyereked, soha az életében nem jön rá, hogy te egy ilyen kommentet írtál, ez ugyanis minden jó érzésű emberből utálatot vált ki. Ha én lennék a gyereked, engem egy ilyen után soha többet nem látnál, az biztos.

2022. okt. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/246 anonim ***** válasza:
86%

"Amúgy is rühellem az abortuszt, de amikor semmi ok nincsen rá, csupán az anyagi dolgok, akkor egy születendő gyermek életét elvenni egyszerű gyilkosság a szememben'


Jó, de ezt csak azért mondod, mert nem neked kell előteremteni azt a havi plusz pénzt még egy kisgyerek eltartására is.

2022. okt. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/246 anonim ***** válasza:
86%

Akik szerint ez rendben van, meg ilyenkor kell szülni, meg anyuka támogassa, azok fognak pénzt utalni a kérdezőnek vagy hogy gondolják ezt az egészet?


Szerintem egyértelmű a kérdés alapján, hogy a két fiatalnak még munkája sincs, nincs hova hazavinniük és miből eltartaniuk egy gyereket.

2022. okt. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/246 anonim ***** válasza:
84%

Aki szerint meg kellene tartani a babát, az vázolja már fel 1-2 mondatban, hogy szerinte két munkanélküli 20 éves miből és hogy fogja eltartani a gyereket?


Mert anyuka tuti nem kap munkát terhesen, apuka talán, de abból meg nemigen fizetnek ki albérletet, vesznek meg minden szükséges dolgot és élnek meg hónapról-hónapra a gyerekkel. Ja, csecsemôvel még albérletet se kapnak, nincs hova menni a gyerekkel, elviszi a gyámügy.


Csak mert az ilyen kérdéseknél mindig annyian tolják, hogy tartsák meg a gyereket, de miből és hogy arra sosem válaszolnak.

2022. okt. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/246 anonim ***** válasza:
90%

Gyilkosság vagy nem. Ki fogja eltartani? Ne kelljen már nagyinak a saját kisgyerekeitől megvonni mindent hogy más gyerekét eltartsa.

Aki gyereket akar vállalni az tartsa el magát, és a gyerekét is!

2022. okt. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/246 anonim ***** válasza:
89%

Akik szerint jó ötlet 19 évesen a SEMMIRE szülni élet és munkatapasztalat nélkül, azoknak javaslom hogy fogadják be a lányt és pénzeljék jó sokáig.

Vagy az nem? Csak a fotelből vagyunk okosak?

2022. okt. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/246 anonim ***** válasza:
74%
Nem, a tobbseg szerint nincs rendben. Szerintem se: a 4, 10, 14, és 22 komment az enyém. De különbség van aközött, hogy akkor most kibaxom otthonról a gyerekem és semmiben nem számíthat ram, ha nem megy abortuszra és aközött, hogy elmondom neki, mit varhat el és mit nem tőlem. Nyilván egyéni, hogy ki mit biztosítana neki, ez a semmitől a mindenig terjed. Sokszor még egy felnőtt se gondolja végig, mivel jár a gyermekvallalas, honnan tudna hát egy tizenéves alig nagykorú. Simán lehet, hogy egy komoly beszélgetés utan radobbenne, mi a helyes választás. De ez q kidoblak otthonról hozzá állás egészen biztosan nem segít benne
2022. okt. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/246 anonim ***** válasza:
25%

"Aki szerint meg kellene tartani a babát, az vázolja már fel 1-2 mondatban, hogy szerinte két munkanélküli 20 éves miből és hogy fogja eltartani a gyereket?"


Ugyan Szerintem nem kellene megtartani , de ha már az anyagiak q kérdés: a kérdező lánya jogosult a diplomás gyedre, q családi pótlékra. Apuka el tud menni dolgozni az egyetem mellett. A baba 20 hetesen mehet bölcsibe, anyu dolgozni es/vagy egyetemre.

2022. okt. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/246 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj hogy a gyerek biztos a kérdezőre marad. Anyagilag is és a nevelése is. Két egyetemista teljesen alkalmatlan a gyereknevelésre. Apuka lelép, mert 23 évesen inkább bulizna, utaza és karriert építene. Nem fog ezekről leomdani. A kérdező lánya ott marad egyedül a babával. Nyilván a kérdezőre marad a gyerek felügyelete amíg a lánya tanul, dolgozik. Mivelma húszas éveinek elején fog járni nekinis lesz igénye szórakozásra. Kisbabával a hozzá illő férfiak 98%-a csak szórakozni fog fele, komoly kapcsolatot nem akar majd.

Arról már nem is beszélve, hogy a a kérdezőnek is lehetnek olyan vágyai, hogy miután felnevelte a gyerekeit szórakozzon, utazzon, vagy kepezze magát. Bármi. Ehelyett a nyakába varrnak egy kisgyereket és még csak nem is dönthet a saját sorsáról, mert ugye az ő unokája, az a minimum hogy mindenben segít

2022. okt. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/246 anonim ***** válasza:
79%

"Ugyan Szerintem nem kellene megtartani , de ha már az anyagiak q kérdés: a kérdező lánya jogosult a diplomás gyedre, q családi pótlékra. Apuka el tud menni dolgozni az egyetem mellett. A baba 20 hetesen mehet bölcsibe, anyu dolgozni es/vagy egyetemre."


Ez több sebből is vérzik.


1. A lakhatásuk még mindig nem megoldott, ha, a szülők nem engedik otthon lakni őket gyerekektől, mert egyrészt babával senki nem engedi be őket albérletbe, másrészt ennyi pénzből nem tudnak berendezkedni, a gyereknek a dolgait megvenni és megélni.


2. A gyereket nem tudják betenni bölcsibe, nemhogy 20 hetesen, hanem 2 évesen sem, mert ahhoz először kell egy munkáltatói igazolás, de mivel anyukának nincs munkahelye, senkitől nem fog kapni. Szóval 3 éves korig, míg oviba megy a gyerek, biztos nem fog anyuka dolgozni.

2022. okt. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!