Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves lányom meg akarja...

19 éves lányom meg akarja tartani a babáját, mit csináljak?

Figyelt kérdés
23 éves a barátja, ő is egyetemre jár még. Ő most első éves, és terhes. Nulla élet- és munkatapasztalata van, de a barátjának sincs több. Mindkét félről első gyerekek, nekem 2 kisebb, a barátjának 3 testvére van, akit ugyanúgy etetni kell, ruháztatni. Ami anyagi dolgainkba nem férne el egy gyerek, főleg nem az unokánk.
2022. okt. 12. 06:44
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/246 anonim ***** válasza:
15%

Elég undoritó,hogy néhányan csak úgy kidobnßk a saját gyereküket.

Támogatnám,akárhogy is dönt.Ezernyi lehetőségük van,a munkától kezdve a támogatásokon át.Ruhát újat is lehet olcsón venni,akármelyik boltban.Cipőre egy darabig nincs szükség,az drágab tétel,de sokan csak olcsót vesznek,mégse hal bele a gyerek.Van mosipelus.Kisagy,járóka,babakocsi.

Az,hogy mennyire érettek mas dolog,de láttam én már harmincas párt is,aki nem volt érett a gyerekvállalásra.

2022. okt. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/246 anonim ***** válasza:
21%

Biztosan nem közölném vele, hogy mehet, amerre lát...

Megoldást mindig lehet találni.

Nyilván ha eddig volt hol lakniuk, most is lesz, max kényelmetlen lesz átmenetileg. Diplomás gyed, családi pótlék, egyéni tanrenddel még nappalis is maradhat, ösztöndíja is lehet. Az apa 23, szóval neki nem sok van hátra a diplomaszerzésig, addig kell megoldani.

Nem tapsolnék örömömben, de biztosan segítenék megkeresni a megoldást, és én is vállanám átmenetlieg, hogy esetleg egy babával vannak nálunk.

2022. okt. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/246 anonim ***** válasza:
69%
67, az, hogy te 500ból kényelmesen megélsz nem ugyanaz, ahol 500 a CSALÁD keresete, mondjuk 2 gyerekkel, tanévkezdéssel, különórákkal, sporttal, kisbiciklivel, minden fszsággal együtt.
2022. okt. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/246 anonim ***** válasza:
85%

Kérlek, vezessétek le, hogy miből fognak megélni, mert tényleg érdekel. Ne az 500as fizuból, hanem a gyedből, amit a lány kap, és esetlegesen a diákmunkából, amit (talán) tud vállalni iskola mellett az apa.

Felesleges az 500-on vitatkozni, mert a kérdező olyan távol van tőle, mint Makó Jeruzsálemtől.

2022. okt. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/246 anonim ***** válasza:
29%
73. Pontosan ezt írta az 5-600-as eszetlen: "Mi ketten a férjemmel havi 500-600 ezerből élünk, amiből még adózni kell (vállalkozás) kb. nyomorgunk, semmire sem telik." Ha kettejükre nézzük, az is fejenként minimum 250-300,amiből ha nem is annyit, de félre lehetne rakni. Gyerekekről nem beszéltek ők sem.
2022. okt. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/246 anonim ***** válasza:
80%
A kérdező eltűnt.
2022. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/246 anonim ***** válasza:
89%

#71 -es ez nagyon szép volt. :) Vajon a 0 azaz ZÉRÓ forintból ezek mennyiben megvalósíthatóak? A kérdést érted egyáltalán?

Összefoglaljam? Nagyon szívesen. Adott egy 19 éves kislány akinek becsúszott a baba. Nagyobb öntudattal mint ésszel ő meg akarja tartani. Ez eddig rendben is lenne. Viszont ezt a kislányt még az anyja tartja el két másik kiskorú gyerek mellett. Szóval a kislánynak nulla azaz zéró jövedelme van, apukának úgyszintén.

Milyen támogatásra gondolsz? Gyes-gyed családi pótlék? Kiszámoljuk neked az mire elég? "Mosipelus". Okés. Mosószer? Öblítő? Víz? áram? Kiságy babakocsi? Használtan oké. Talán még ingyen is kapna valakitől. De hová rakja a gyereket? Csak a másik két kiskorú mellé az anyjáékhoz. Egyetem mellett hogy látja el a kicsit? Tehát most már ezt a nagymamának kéne. Komolyan még mindig nem látom át miről beszélsz. Ez valami alternatív valóság lesz amiben élsz. Ahol minden ingyen van, a fűtés az áram, a mosószer, a felszerelés. Én is ilyen világban szeretnék élni. Irigyellek. :)

2022. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/246 anonim ***** válasza:
92%

Nem tilthatod meg neki hogy megtartsa, ez az ő döntése, hivatalosan felnőtt ember mindkettő, bár felelőtlenek ez tény, és a gyakorlatban gyerekek.

Viszont ha megszüli a babát hamar fel kell nőniük, ugyanis nagy felelősség. Azt javaslom üljetek le 3an. Beszéljétek meg, mondd el nekik miből áll egy gyereknevelés, sok esetben nem lesz idejük a tanulásra sem mellette, nem elég egy diákmunka ahhoz hogy eltartsák magukat és a gyereket, ahhoz komolyabb állás kell. Lakás kell, pénz kell, rengeteg idő és türelem.

Ne beszéld rá őket semmire, maguknak kell rájönniük hogy nekik mi fér bele az életükbe. Annyi biztos az egyetem mellett nehezen kivitelezhető munka nélkül meg pláne. Na meg a másik fő kérdés.... mennyire komoly a kapcsolatuk? Mióta vannak együtt? Érdemes a kettejük kapcsolatát is tisztázni, mert ha megtartják a gyereket, aztán szétmennek úgy megintcsak érdekes lesz a történet.


Csak annyi hogy kommunikálj, beszéljetek sokat erről.

2022. okt. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/246 anonim ***** válasza:
89%
78 kihagytad a mosógépet és egyéb háztartási gépeket :)
2022. okt. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/246 anonim ***** válasza:
12%

Kérlek, vezessétek le, hogy miből fognak megélni, mert tényleg érdekel.


A szülő eddig is etette a gyerekét, fizette a vizet, villanyt, fűtést. Ha eddig tudtam fizetni, ezután is bele fog férni, nekik csak a gyerekkel járó költség lenne, az 140ezer ft. Plusz csp, ami nem sok ugyan, 12200. De a babára ez elég.

Az apa lassan diplomát szerez, onnantól majd megoldják a saját költségeiket is.

2022. okt. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!