Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves lányom meg akarja...

19 éves lányom meg akarja tartani a babáját, mit csináljak?

Figyelt kérdés
23 éves a barátja, ő is egyetemre jár még. Ő most első éves, és terhes. Nulla élet- és munkatapasztalata van, de a barátjának sincs több. Mindkét félről első gyerekek, nekem 2 kisebb, a barátjának 3 testvére van, akit ugyanúgy etetni kell, ruháztatni. Ami anyagi dolgainkba nem férne el egy gyerek, főleg nem az unokánk.
2022. okt. 12. 06:44
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/246 anonim ***** válasza:
82%

A kérdésből világos, hogy a kérdező nem fog tudni/akarni segíteni, tehát hiába írják itt sokan, hogy max majd hárman meghúzzák magukat a szülőknél a kisszobában, itt már a kérdésben le van írva, hogy ez nem opció, innentől tök mindegy mások mit tennének.

Adott 2 fiatal, akiknek se munkája, se végzettsége, ha vállalják a gyereket, akkor lakhatásuk sem. A diplomás gyed 140 havonta. Plusz ugye csp. Abból valami nyomi kis albérletet már ki tudnak venni. A srácnak muszáj lesz elmennie dolgozni (nem egyetem mellett bohóckodni, hanem egyetem helyett főállásban pénzt keresni). Ha talál valami normálisabb állást, akkor akár sikerülhet is annyit keresnie, hogy fussa rezsire meg kajára. De nagyon necces, és nagyon puritán élet lenne ez így. Igenis le kell ülni, el kell mondani nekik hogy ez várható. És ez még a jobbik eset. A rosszabbik valóban az, hogy lelép a csávó, és anyuka ott marad a csecsemővel, kevesebb mint 200 bevétellel havonta. Úgy konkrétan vagy megy a híd alá, vagy mégis kénytelen lesz szülői segítségre szorulni. Csak ugye ha a szülők már előre megmondták, hogy ők ebben NEM tudnak segíteni, akkor elég szemét dolog rákényszeríteni őket hogy mégis éljenek együtt a babával.

2022. okt. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/246 anonim ***** válasza:
81%
Nekünk 1 babánk van, és hiába van gyedem, dolgozok mellette, férjem is melózik természetesen, mégse vállalnék be még egy babát. Iszonyat költség egy gyerek, főleg, ha beteg. Múltkor 20 ezret!!!! hagytunk ott a patikában, hónap végén... persze ilyenkor több pelenka is fogy, ha Rossmann saját márkásat is vesz az ember, az is 5-6 ezer Ft körül van/csomag... most már nagy a lánykám, naponta igényli a gyümölcsöt. Banán 650ft/kg, naponta megeszik 2 darabot. Nem sokáig elég az 1 kg... de ott az alma, azt is szereti, és még lehetne sorolni. Nos, ha nincs bevétel, ezeket ki veszi meg?? Ki? Diplomás gyed? Abból megélnek egy hónapig??
2022. okt. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/246 anonim ***** válasza:
62%
A kérdezõ eltünt, a több 100 vászoló véleménye nem érdekli.
2022. okt. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/246 anonim ***** válasza:
89%

Ha megtartja, halasszon az egyetemen. A pasija is halasszon, illetve menjen át levelezőre és kezdjen sürgősen dolgozni.

Vagy jelentkezzen katonának és kap szolgálati lakást.

A döntés joga nem a tiéd.

2022. okt. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/246 anonim ***** válasza:
80%
De abban a kérdező joga a döntés, hogy eltartja-e a felkelőtlen "felnőtt" munkanélküli gyerekét , aki a semmire óhajt szülni, mert ugye a hülye nagyszülő majd eltartja az unokát IS. Ugyanis a csajnak joga van gyereket vállalni, de ahhoz már nem hogy ezzel más életét - a saját szüleiét sincs joga tönkre tenni. El tudja tartani zéró jövedelemmel a babát? Ha igen, akkor hajrá...
2022. okt. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/246 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy aki szerint gyerekkel csak heti 1-2x kell többet mosni, annak biztos nincs gyereke, vagy egy igénytelen szr aki napokig hordja ugyan azt. Mióta gyerek is van a családban, sokkal többet megy a mosógép. Mosipelust se elég heti 1-2x mosni de mindegy.
2022. okt. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/246 A kérdező kommentje:

35. Kommentig olvastam. Most jöttem haza nem olyan rég.

Több beszéogetés volt, ma délután egyszer még megpróbálok rájuk hatni. Igazából még nemhogy az anyagi kérdések, még az alap egyszerű kérdésekre sincs mindenkire nézve jó válasz. Például hogyha 50 nm-es házban lakunk, akkor hol fog elférni egy gyerek és az apja, és mivel nem több generáció számára tervezték a panelokat, így ha a gyerek sír, akkor mindenki sírni fog, legyen az akár nappal (gyerekeknek tanulás, takarítás, vagy csak szimpla pihenés), akár éjszaka (alvás) fog nekiállni ordítani. Plusz sehova nem tudnak elvonulni, bezárkózhat a spájzba vagy a wc-be is, úgyis fogjuk hallani a gyereksírást.

Nem beszélve arról, hogy mi el vagyunk a gyerekektől szokva, már a legkisebbem is 12 éves.

2022. okt. 12. 14:05
 128/246 anonim ***** válasza:
77%

127. Esküszöm nem normálisak. Ezek szerint arra mennének rá, hogy majd veled éljenek. Eszem megáll....

Hol borult meg a nevelésed, milyen értékrend szerint nevelted, hogy idáig jutott a lányod?

2022. okt. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/246 anonim ***** válasza:
88%
És ha azt mondod, hogy nálatok nem lakhat majd a kis család, akkor mi a válaszuk?
2022. okt. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/246 anonim ***** válasza:
12%

Nem olvastam a kommenteket


Én támogatanám a gyerekemet ahogyan tudom.

2022. okt. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!