Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves lányom meg akarja...

19 éves lányom meg akarja tartani a babáját, mit csináljak?

Figyelt kérdés
23 éves a barátja, ő is egyetemre jár még. Ő most első éves, és terhes. Nulla élet- és munkatapasztalata van, de a barátjának sincs több. Mindkét félről első gyerekek, nekem 2 kisebb, a barátjának 3 testvére van, akit ugyanúgy etetni kell, ruháztatni. Ami anyagi dolgainkba nem férne el egy gyerek, főleg nem az unokánk.
2022. okt. 12. 06:44
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
 171/246 Darius- ***** válasza:
14%
Semmit, mert mar felnott a gyereked.
2022. okt. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/246 anonim ***** válasza:
17%
A SIKER KÉRDÉS
2022. okt. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/246 anonim ***** válasza:
85%
"Semmit, mert mar felnott a gyereked." Maximum nagykorú, de nem felnőtt. Egy felnőtt nem szül ész nélkül.
2022. okt. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/246 Darius- ***** válasza:
17%

174.

A felnott szot hasznaljak arra is, hogy valaki elmult 18.

Elég, ha beirod a kommentem szamat, nem kell fardni masolassal és idézgetéssel.

2022. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/246 anonim ***** válasza:
45%
A kommentszám itt baromi gyorsan változhat.
2022. okt. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/246 anonim ***** válasza:
16%

A 77-es válaszig olvastam.

Nem kell annyira rémeket látni, se sajnálni őket, vannak lehetőségeik. Az apa valamit már csak tanult 23 éves koráig az egyetemen, már rendes munkát is kaphat attól, hogy nincs meg a diplomája, nem csak diákmunkát egy gyorsétteremben. Az anyuka is kaphat diplomás gyedet.


"2. a gyermeke születését megelőző két éven belül államilag elismert felsőoktatási intézményben - a külföldi állampolgárok számára hirdetett, idegen nyelven folyó képzés kivételével - teljes idejű képzésben legalább két félév aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik, azzal, hogy egy félévre csak egy aktív hallgatói jogviszony vehető figyelembe. Két aktív félév megállapításához a gyermek születését megelőző két éven belüli aktív félévekben összesen 260 naptári napi hallgatói jogviszonnyal kell rendelkezni."


Szerintem ez teljesülni fog addigra.

De ha mégsem, akkor utánaérdeklődhet mindenféle méltányossági alapon történő segélynek.

Meg lehet kuncsorogni mindenfelé segélyekért, én is azt csináltam egyetemen, mert engem meg oda tettek ki pucérs*ggel a szüleim.

Találnak majd megfizethető albérletet, valahol biztosan, ha mégis necces a fizetése, akkor majd magukhoz fogadnak valami egyetemistát albérlőnek. Vagy kettőt. Vagy összeköltöznek egy másik hasonló családdal. Úgyis az volt az eredeti tervük, hogy nyomorogni fognak kis lakásban.

Cuccokat össze lehet szedni fb csoportokból használtan. Van aki ingyen adja, mert meg akar szabadulni a régi gyerekruháktól. Pelusra ha nem jut, majd mossa az újrafelhasználhatót. Sokan normál felnőtt élet mellett is így élnek.

A lány visszamehet 2 év múlva dolgozni akárhová, pincérnek, 100 Ft-os boltba eladónak, gyereket pedig bölcsibe adja, egyetemet estin végzi, ha akarja.

Utána jobban összeszedhetik magukat pár év múlva.

Egyedül az a marha nagy kockázat, ha lelép a pasi (de akkor is lehet perelni gyerektartásért), de az se a te felelősséged.

Védőnő, családsegítő is majd tudja nekik sorolni, milyen lehetőségeik vannak.


Felnőttek már, hagyd rájuk a felelősséget, ne idegeskedj, annyit segíts, amennyit a lehetőségeid megengednek. Annyit tegyél, hogy forszírozd náluk a házasságkötést, amíg még tart a lila köd, jobb az ha úgy van.

2022. okt. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/246 anonim ***** válasza:
86%

Hát szerintem a diplomás gyed is necces, nem biztos, hogy meglesz a két teljes félév a gyerek születéséig.

Amúgy, kérdező, ne azt nézd, hogy szerencsétlen a te lányod, biztos nem raknád ki. Értem én, hogy szülői szeretet meg önfeláldozás, de neked most választanod kell. Tényleg szopjon a két kisebb csak azért, mert a nagyobbik felelőtlen?

A helyedben ezzel szembesíteném a lányodat: ha megtartja a gyereket, annak a testvérei is megfizetik az árát.

2022. okt. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/246 anonim ***** válasza:
12%
Mennyi szörnyű alak van itt. Miért látjátok ennyire rossznak ezt a dolgot,hogy elvetetnétek szegény gyermeket. Mikor az anya akarja. Saját szegénységi bizonyítvány. Amit az ember akar meglehet oldani.
2022. okt. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/246 anonim ***** válasza:
84%
Anyucika ne akarja mással eltartani a porontyot. felelős nő nem szül a semmire. Vagyis: Ha akarja oldja meg, ne azt várja hogy a hülye nagyszülő majd eltarja a faszijával, meg a gyerekével együtt.
2022. okt. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/246 anonim ***** válasza:
77%
Diplomás gyed, eltartás, gyerektartás perlés, segílyke segílyke hátán, szuper élet, szuper kilátások! 🤦‍♀️😂😂
2022. okt. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!