Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves lányom meg akarja...

19 éves lányom meg akarja tartani a babáját, mit csináljak?

Figyelt kérdés
23 éves a barátja, ő is egyetemre jár még. Ő most első éves, és terhes. Nulla élet- és munkatapasztalata van, de a barátjának sincs több. Mindkét félről első gyerekek, nekem 2 kisebb, a barátjának 3 testvére van, akit ugyanúgy etetni kell, ruháztatni. Ami anyagi dolgainkba nem férne el egy gyerek, főleg nem az unokánk.
2022. okt. 12. 06:44
 211/246 anonim ***** válasza:
77%

Én sem tartom jó ötletnek de sok mindent nem tehetsz ellene. Elég kiszolgáltatott helyzet. Nem önellátóak, és ha megszülnék a gyereket nyilván nem hagynád éhenhalni szóval az is rád lenne szorulva. De egyébként van ellenpélda is. Ismerek egy most 20 éves lányt aki 17 évesen lett terhes. A palija sincs sokkal több 20-21-nél. De teljesen önellátóak és a srác gondoskodik a családjáról felelősségtudatosan. Viszont nagy átlagban nem ez a helyzet. Nekem is van egy 2 éves fiam, most vagyok 18 éves. A barátnőm 21 de mi már akkor is magunkról gondoskodtunk mikor készült a gyerek. Mikor teherbe esett nem merte elmondani (nem szerettem a gyerekeket mielőtt a fiam megszületett) csak pár hétre rá tudtam meg...

A céljaink elérésében hátráltat egyébként és ez vitathatatlan. Főleg hogy nem is szerettem volna gyereket később sem, de nem bántam meg. Ha a te lányodék is talpraesettek talán el is fogják tudni tartani rövidesen de ezt nekik és neked kell tudnod. Én gondoskodok a családomról ennyi idősen is, viszont ennek az a hátulütője hogy sokat vagyok távol mert így vagy úgy de meg kell keresni azt a pénzt amit rá kell költeni a gyerekre.

Főleg most, hogy faluból be akarunk költözni városba de albérletet nem akarunk, saját ház meg kb 4x annyi mint amit a miénk ér falun. És 4x annyiért se olyat kapnánk városba mint amilyen most a miénk...

2022. okt. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/246 anonim ***** válasza:
42%
Ezt a marhaságot honnan veszed, hogy az új szülei viszik haza?? Mesélj kérlek
2022. okt. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/246 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, sajnos az a helyzet, hogy nem fog menni ultimátum nélkül. A lányod tudja, hogy nincs szíved őt kirakni, es ezt ki is használja. Nincs tervük, nincs válaszuk semmilyen kérdésre, mert a valaszuk te vagy. Az a tervük, hogy te oldod meg a problémákat. Ezt nem teheted magaddal se, a kisebb gyerekekkel se, de a lányodnak is érdeke, hogy felfogja, mi forog kockán. Az ultimátum az lehetne mondjuk, hogy bemutatnak egy tervet, hogy miből és hogyan tartják majd el magukat es a gyereket, és akkor te egy kisebb havi összeggel támogatod őket. Ha nincs terv, nincs támogatás. A lakásban pedig csak a lányodnak van hely egyedül, ő ott maradhat, de se a csecsemő, se a pasi oda nem mehet. Így kalkulaljanak. Nem vagy köteles örökké a gyereked meggondolatlanságai miatt tartani a hátad és ez az a pillanat, amikor ezt be kell fejezni.
2022. okt. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/246 anonim ***** válasza:
81%

#212

[link]

Miért szerinted ki vinné haza? Komolyan érdekel milyen tévképek vannak az emberek fejében.

Az újszülöttekért kígyózó sor van. Ha az anya előre tudja, hogy le fog róla mondani, akkor a szülésnél is már bent lehet akár az új szülőpár, aztán pár nap és mennek haza a babával mint bárki más. Igen, hat hét van utána amíg ez még érzelmi rizikó, mert a biológiai anya meggondolhatja magát, de ettől függetlenül már ebben az időszakban is az új családdal van a kicsi, akik csak reménykedhetnek, hogy nem lesz ilyen baj.

2022. okt. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/246 anonim ***** válasza:
90%

Itt szó sem volt örökbeadásról. Egy valaki vetette fel azóta ezen csámcsogtok.

A csaj meg akarja tartani a gyereket. Pont.

Továbbra sem értem a problémát. Albérlet és lehet felnőtteset játszani. Ennyi. Nem kell ide 200 komment.

2022. okt. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/246 anonim ***** válasza:
61%

Igen HA előre tudja.

Az esetek többségében pedig az anya szimplán lelép szülés után és ott hagyja a gyereket így az hónapig!!!! kallódik a rendszerben mire egyáltalán nevelőszülőhöz kerül. Testközelből tudom, szóval én meg azt nem értem, miért hiszed hogy eg Google cikk felváltja a személyes tapasztalatokat.

2022. okt. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 217/246 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó ilyen kommentem, aztán befejezem, mert amúgy itt tényleg fel sem merült az öf.

Értelemszerűen ez akkor van ha előre tudja az anya, hogy nem kell neki a baba. Itt a kérdésben a kérdező lánya előre tudná (ha így döntene, de nem fog). Tehát nem lenne hónapokat a rendszerben a kicsi, mert szülés után lemondana róla. Nyilván akiről nem mondtak le, azt nem lehet olyan hamar örökbe fogadni, de gondoltam ez evidens... Ezért kell róla lemondani. Ezért jó ezt terjeszteni, hogy ilyen opció is van, és nem valami nyomorult Twist Oliver sztorit kreálni az emberek fejében.

Az örökbe.hu nem random Google cikk, hanem az itthoni leghitelesebb szakmai ezzel foglalkozó oldal, az érintettek szokták ismerni. De amúgy van tapasztalatom, szomszédék pár napos pici fiút hoztak haza. És elhiheted, hogy nem lopták.

2022. okt. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/246 anonim ***** válasza:
89%
De nem akarja örökbe adni. Akkor miért kell ezen rugózni?
2022. okt. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 219/246 anonim ***** válasza:
87%
#215: a probléma az hogy a lány nem megy albérletbe. Nincs rá pénze (és akar egyáltalán?). A kérdező meg nem akarja kirakni a terhes lányát 1 bőrönddel. Ez a probléma.
2022. okt. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 220/246 anonim válasza:
25%
Milyen jó ez az internet...hogy el vannak a népek egy kamu, kitalált kérdés boncolgatásával. Olyan mint régen volt az IM-ben az ilyenféle rovat. Azt olvasgattuk itt meg lehet válaszolgatni is. Megy vele az idő, elvagyunk addig is, nem kell a fontos dolgokra figyelni...jó dolog ez. Elirogassunk a semmiről. Jó ez.
2022. okt. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!