Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves lányom meg akarja...

19 éves lányom meg akarja tartani a babáját, mit csináljak?

Figyelt kérdés
23 éves a barátja, ő is egyetemre jár még. Ő most első éves, és terhes. Nulla élet- és munkatapasztalata van, de a barátjának sincs több. Mindkét félről első gyerekek, nekem 2 kisebb, a barátjának 3 testvére van, akit ugyanúgy etetni kell, ruháztatni. Ami anyagi dolgainkba nem férne el egy gyerek, főleg nem az unokánk.
2022. okt. 12. 06:44
 191/246 anonim ***** válasza:
37%

Igen de végig szenvedett nyom marad a testén és kötődési hormonok szabadulnak fel szüléskor, legnagyobb önkínzás feladni a gyerekét.

Inkább abortusz

2022. okt. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/246 anonim ***** válasza:
88%

Még mindig nem értem a probléma lényegét. Egy 50 nm-es panelba másik két kiskorú gyerek mellé nyilván nem szülhet és nem viheti oda a pasiját.

Tehát mi a megoldás? A lány és a pasija kivesznek egy albérletet és elkezdik az önálló életet. Ha valaki felnőtteset akar játszani akkor azt ne másik 3 ember kárára tegye. Ez tiszta sor.

Nincs semmi probléma, majd a 23 éves pasijával keresnek szépen egy albérletet és megoldják az életüket. Ergo öröm-boldogság. Problem solved.

2022. okt. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/246 anonim ***** válasza:
89%
#192 A probléma az, hogy a kérdező nem tudja rávenni magát, hogy kidobja az utcára a lányát akit 20 éven át gondozott, nevelgetett és őrzött (a terhességet is beleértve). Szerintem ennél nehezebb dolgot egy szerető szülőtől nem lehet kérni. A lány pedig nagyon jól tudja ezt, és undorító féreg módjára kihasználja.
2022. okt. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/246 anonim ***** válasza:
86%

De nem is utcára kéne dobnia. Ha a lánynak jár a diplomás gyed és a fiú keres munkát, akkor simán elkaristolhatnak. Ha nem jár, mert nem lesz meg addig a 2 aktív félév az valóban baj. Lehet én akkor inkább már anyagilag valamennyit havi fixen adnék (sajnos ha ott laknak úgyis lesz többlet kiadása a kérdezőnek), de akkor is költözzenek el szépen.

Ezért írják az emberek, hogy igenis le kéne ülni akár a két családnak, megnézni a várható bevételeket, megtervezni hogyan tovább. Akár együtt keresni olcsó albérletet, ha a "gyerekeknek" nem megy. Szóval nem utcára dobni őket, csak tudatosítani, hogy két felnőtt ember ha gyereket akar, akkor bizony ne a szülői panelba tervezzék. És nehogy már annyira életképtelenek legyenek, hogy az utca a B opció.

Az a baj, hogy el sem tudom képzelni a szituációt. Ülünk az asztalnál, kanalazzuk a levest. Megkérdezem a lányomat mi a terve, azt mondja ide szül meg hozza a kaniját is. Erre meg én vígan bólogatok? Hát a francokat. Megmondanám, hogy na ez biztos nem lesz, úgyhogy kezdjünk el együtt, közösen más tervben gondolkodni. Lehet lesz egy kis durca, de egy idő után muszáj lesz megbékélniük és tenni valamit magukért, mert csövezni nyilván nem fognak.

2022. okt. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/246 anonim ***** válasza:
88%
#194 Nekem az jött le, hogy nem hajlandóak maguktól kiköltözni, írta a kérdező hogy már többször próbáltak beszélni velük. Szóval itt már csak az maradt, hogy a kérdező a férjével elmegy és kér egy kilakoltatási végzést, de ezt meg nincs szívük megtenni, mert isten se tudja hogy utána mi lesz a lányukkal, és a köztük lévő kapcsolattal.
2022. okt. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/246 anonim ***** válasza:
23%
Nem kell tenniük semmit. A lány szimlán marad és hazaviszi a babát a kórházból a panelba. A parja engedély nélkül nyilván nem mehet, de ha nem engedik odaköltözni, akkor majd megy az érzelmi zsarolás, hogy szegény gyerek apja nélkül nő fel. Ráadásul mivel az apa 99% hogy a gyerek 1 éves születésnapja előtt lelép, érdemesebb engedni odaköltözni, mert ha nem akkor a kérdező egy életen át hallgatthatja, hogy miatta ment tönkre a párkapcsolat. Szóval az apa átmenetileg ott lesz, de ez tényleg csak átmeneti. Viszont a lány a gyerekkel kb örökre marad
2022. okt. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/246 anonim ***** válasza:
86%

196.

Igen. Láthatóan nem tesznek semmit és az lesz a vége, ahogy írtad.

2022. okt. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/246 anonim ***** válasza:
23%
Amúgy ez egy szociológiai vagy pszichológiai felmérés?
2022. okt. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/246 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!


Két dolgot tehetsz még:

1. mutasd meg nekik ezt a kérdést és válaszokat.

2. tedd mérlegre: 4 ember kényelme, élete vs. lányod. Ha nem "rakod ki", akkor bizony az egész családod élete tönkremegy. Ez nem kérdés.

2022. okt. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/246 anonim ***** válasza:
8%
Azt mondja már el nekem valaki, hogy hogy lehet az, hogy egy nem abortuszos de szintén fontos témájú kérdésre érkezik 10 komment, abból is 5 cinikus beszólás, akkor miért lesz ekkora empatikus kommentáradat egy abortusz kérdés alatt? Mikor máskor meg mérhetetlenül cinikus a gyakori népe, de 10 ből 9 abortusz kérdés alatt az egész gyakori összegyűlik, elmesélik az egész életüket és még veszedni is van idő. Máskor meg alig akar valaki segíteni, de ha abortusz a kérdés, mint légy a szarra úgy szállnak a kommentek.
2022. okt. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!