Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves vok és leszeretnék...

19 éves vok és leszeretnék költözni a barátomhoz, de a szüleim nem engedik. Mit csináljak, hogy ne legyen veszekedés?

Figyelt kérdés
Még 2 évig tanulok és csak utána szeretnék leköltözni. 4 éve vagyunk együtt és ő az akivel el tudom képzelni az életemet. A szüleim mindig kitalálnak vmit ami miatt ne költözzek le. A barátom szülei nagyon szeretnek,de félek h a terhükre lennék. Ugyanis addig még nem lesz munkám,hogy be tudjak szállni én is a rezsibe vagy segíteni tudjak. De a szüleimtől se akarok haraggal elvállni. Mit tegyek???

2012. aug. 26. 09:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Majd két év múlva megbeszélitek. Majd két év múlva mindketten elmentek dolgozni és pároddal és akkor majd be tudtok szállni a költségekbe.
2012. aug. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

2 év múlva akarsz leköltözni és már most ezen problémázol?

Semmi értelme most még ezen vitázni, addig annyi minden történik még.

2012. aug. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
A barátom most is dolgozik. de az a baj hogy a szüleimmel nem lehet megbeszélni semmit nyugodtan, mert ha már felhozom kezdődik a veszekedés. Nem tudom,hogy mit csináljak. :((((
2012. aug. 26. 09:16
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, majd 2 év múlva beszélj velük, addig kár aggódni és tök felesleges a vita.
2012. aug. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
99%
Két év múlva 21 éves leszel, addig még sok minden változik. Mondjuk én rendszeres jövedelem nélkül nem költöznék senkinek a nyakára.
2012. aug. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 év múlva lesz munkád,már nem tudnak majd semmit kifogásolni és nyugodtan elköltözhetsz.
2012. aug. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne problémázz már most azon, hogy mi fog történni 2 év múlva.
2012. aug. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%

Beszélgessetek másról és tölts kellemes időt is a Szüleiddel, hiszen terveid szerint majd elköltözöl, legalább használjátok ki az időt és szeressétek egymást:)


Az elköltözés-téma még tényleg ráér:)

Előkészületeket persze már most is tehetsz... egy kis pénzmag összegyűjtése, kisebb munkák vállalása, ami majd a suli után jól jöhet, hogy Neked már gyakorlatod is van:)

Mit tanulsz? szerezz egy kis gyakorlatot a témában...

Jövő nyárra akár munkát is vállalhatsz a szakmádban (és ez a munka akár a barátod városában is lehet, nézz utána a lehetőségeknek:)


Mindent a maga idejében:)

okosan, lépésről-lépésre:)

2012. aug. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Élelmiszerhigiénikus leszek ha minden jól megy. Mindig szoktott lenni pénzem de anya mindig elkéri mert sajnos nem élünk vmi nagylábon. minden nyáron mentem napszámba dolgozni. Több ezreket kerestem,de most sajnos nem tudtam menni mert egybe esett az érettségi vizsgámmal. Köszönöm a válaszodat. A barátom is ebbe a városba lakik ahol én. Vgay talán attól fél édesanyám,hogy magára marad???
2012. aug. 26. 09:34
 10/27 anonim ***** válasza:
A suli mellett is vállalhatsz valamilyen hétvégi diákmunkát. 2 év még hosszú idő és az igényed teljesen természetes. A szüleid haragja valószínűleg abból fakad, hogy féltenek, de már felnőtt vagy és ha hibázol is, nos abból szerzel tapasztalatot. Engem is hiába féltettek, volt, amitől nem tudtak megvédeni. Így van ez jól. Ha hétvégi melóval teszel félre pénzt, keresel, a szüleid is látni fogják, hogy komolyan fontos ez neked, sőt tenni is hajlandó vagy érte. Mivel nem akarsz a szüleiddel vitatkozni, valószínűleg jó a kapcsolatotok, csak nehezen dolgozzák fel, hogy már nem vagy a kicsi lányuk, felnőttél. Ha a költözést 2 év múlva tervezed, addig főleg megenyhülnek. Nem tűnsz egy elveszett csajnak, csak keresed a helyes megoldást, ami mindenkinek jó. Szerintem menni fog. :) 25/L
2012. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!