Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves vok és leszeretnék...

19 éves vok és leszeretnék költözni a barátomhoz, de a szüleim nem engedik. Mit csináljak, hogy ne legyen veszekedés?

Figyelt kérdés
Még 2 évig tanulok és csak utána szeretnék leköltözni. 4 éve vagyunk együtt és ő az akivel el tudom képzelni az életemet. A szüleim mindig kitalálnak vmit ami miatt ne költözzek le. A barátom szülei nagyon szeretnek,de félek h a terhükre lennék. Ugyanis addig még nem lesz munkám,hogy be tudjak szállni én is a rezsibe vagy segíteni tudjak. De a szüleimtől se akarok haraggal elvállni. Mit tegyek???

2012. aug. 26. 09:05
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
71%
Persze, hogy ő hozza a szabályokat, ha látja a gyerekén, hogy papucs. Hatalmasakat szoktam nevetni, mikor látok egy olyan kérdést, hogy "Hogy győzzem meg anyukámat, hogy csak 10-re kelljen hazamennem este? 19/L". Meg is érdemlitek, komolyan... :D Mert az egy dolog, hogy olyan szabályt hoz, hogy ki mosogat, ki takarít, és ki megy el bevásárolni. Bár erre szabály sem kéne, ez teljesen alapvető, hogy aki egy háztartásban él, az besegít annak vezetésében. De az ilyen önállótlan majmoknak vajon mikor enged az anyuci családot alapítani? Mert ebből szokott a következő kérdés születni: "Miért veszi el anyám a pénzemet? Már két éve dolgozom de még nem tudok elköltözni... :(", vagy: "Van megtakarított pénzem, de anyukám nem engedi, hogy elköltözzek, mert azzal fenyeget, hogy kitagad..." stb. Szerencsétlenek az ilyen szülők is, de a gyerekeik is. 0 önállóság. Szép élet elé néztek.
2012. aug. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom feltűnt-e, de a kérdés nem arra vonatkozik, hogy menjen-e vagy nem. Nem akar haraggal elválni a szüleitől, ami érthető. Az más kérdés, hogy ez nehezen megvalósítható. De ez egyáltalán nem az önállótlanság kategória.


Másrészről én még mindig szívesebben lennék önállótlan majom, mint önelégült barom.

2012. aug. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm 22-es,hogy mellettem állsz!

Neked pedig te önelégült barom ha nem tudsz normálisan segíteni akk mehetsz a pi....ba. Am nem tudom hogy neked milyen szüleid vannak de örülhetsz ha nem foglalkoznak veled és nem féltenek. Am meg nem vagyok papucs és rendszeresen besegítek a házimunkába.Am meg azért parázok,mert nem olyan vaj szívűek a szüleim mint neked. Sajnos elég szigorúak. Úgyhogy ha nem tudsz normál módon tanácsot adni akkor ne írj! Ja ha szabad megkérdeznem hány éves vagy és te mikor költöztél el a családi házból anyuci meg apuci mellől???

2012. aug. 27. 08:23
 24/27 anonim ***** válasza:
89%
Szerencsém van, a szüleim mindig is sokat foglalkoztak velem, és azt is fontosnak tartották, hogy időben megtanuljak önállósodni. 18 évesen kerültem el tőlük 200 kilométerre albérletbe a főiskola miatt. Eleinte ők fizették, de szerencsére találtam magamnak munkát, és ezután már nem volt tovább szükségem a segítségükre. Ebben az albérletben fél évig laktam. Ezután összeköltöztem a párommal egy másik albérletbe, amit már felesben fizettünk. Szóval az önelégült barmot a szemétláda szülei megtanították két lábra állni, nem pedig csak a szájuk sírt, hogy nem költözhet el otthonról, valamint a pénzére sem tartottak igényt soha. :)
2012. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
89%
Ja, a korom lemaradt, 24 éves vagyok. A mai napig hálás vagyok a szüleimnek azért, ahogy felneveltek, mert ha úgy neveltek volna, mint titeket, burokban, akkor ma nem itt tartanék. 24 évesen saját házam, autóm van, amit nem toltak a fenekem alá, és folyamatban van a családalapítás, amit sokan még 35 évesen sem engedhetnek meg maguknak, mert nem tudnák eltartani a gyereket. És lehet, hogy önelégült baromnak tartotok, de én meg inkább vagyok ez, mint anyuci szoknyáját rángató óriásbébi. :)
2012. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Na ide figyelj! A te helyzeted megint más,mert te a fősuli miatt mentél el. Am meg nem mindenki esik ki pénzes pi...ból,és nem mindenkit tudnak támogatni. Szal befejezheted a kötekedésedet és a lejárásokat.
2012. aug. 30. 09:20
 27/27 anonim ***** válasza:
Egy percig sem állítottam, hogy pénzesek a szüleim. Amim van, magamnak teremtettem meg. Nem luxusalbérletet fizettek nekem a főiskola elején, csak egy lyukat, mint sok más főiskolásnak akit nem vesznek fel koliba. Ezért is kerestem munkát, hogy ne kelljen nekik ezzel bajlódniuk. Ha annyira jól éltünk volna, akkor valószínűleg nem albérletet kapok, hanem lakást, és lehet, hogy még a mai napig nem jutott volna eszembe, hogy munkába álljak. Attól, hogy valaki elér valamit az életben, nem biztos, hogy milliárdos családból indult neki, sőt. Azok tudnak a legjobban harcolni és feljebb-feljebb jutni, akik azért küzdenek, ami még sosem volt nekik (szép nagy ház pl.). Én küzdöttem, és elértem a célom. De ezt a szüleimnek köszönhetem, mert (lelkileg) ők támogattak, és ők segítettek át a nehéz időszakokon, valamint fantasztikus neveltetést kaptam tőlük. Az önelégült barom... :)
2012. aug. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!