Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves vok és leszeretnék...

19 éves vok és leszeretnék költözni a barátomhoz, de a szüleim nem engedik. Mit csináljak, hogy ne legyen veszekedés?

Figyelt kérdés
Még 2 évig tanulok és csak utána szeretnék leköltözni. 4 éve vagyunk együtt és ő az akivel el tudom képzelni az életemet. A szüleim mindig kitalálnak vmit ami miatt ne költözzek le. A barátom szülei nagyon szeretnek,de félek h a terhükre lennék. Ugyanis addig még nem lesz munkám,hogy be tudjak szállni én is a rezsibe vagy segíteni tudjak. De a szüleimtől se akarok haraggal elvállni. Mit tegyek???

2012. aug. 26. 09:05
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Kedves Beegirl!

Köszönöm,hogy írtál!

Az a baj,hogy itt nálunk nincs sok munkalehetőség. Ez egy kis város sajnos. Anyám megengedi,hogy összeköltözzünk de csak albérletbe. De azt miből fizessük??? Mondjuk a barátom dolgozik de 1 keresetből nem lehet megélni és még hol vannak a csekkek. Meg minek költözzünk albérletbe ha a barátoméknál van hely még 1 ember számára és a ház is a barátomé lesz. Anyámnak az is a baja.hogy még nincs kiépítve náluk rendesen a fürdőszoba.

2012. aug. 26. 09:52
 12/27 anonim ***** válasza:

Akár én is írhattam volna ezt a kérdést. Csak annyi a különbség, hogy én 21 vagyok és jövő nyáron akarok költözni, de egyébként minden stimmel. Egészen onnantól, hogy nem akarsz veszekedést, de békésen nem megy, egészen odáig, hogy "még ha legalább albérletbe mennétek". Az én pénzem is mindig elveszi, hiába dolgozok nem tudok félretenni, mert rosszul élünk és kell a pénz.


Én úgy vagyok vele, hogy ameddig nem muszáj, nem emlegetem. Pedzegettük már, de abból is csak veszekedés volt. Így most valamilyen szinten tudja, hogy gondolkodunk ilyesmin és ez nekem elég is. Majd jövő nyáron, ha végeztem a fősulin, elmondom, hogy amint találok munkát, költözöm. Addig sem veszekszik (annyit).

2012. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Akkor látom nem csak én vagyok ilyen helyzetbe. Csak azt nem bírom felfogni,hogy miért akarnak a régi szokás szerint nevelni engem???
2012. aug. 26. 10:07
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
nem azért a 20 fillérért, de 2 év olyan sok idő, hogy simán lehet, hogy nem is lesztek együtt. majd 2 év múlva kezdjél ezen parázni.
2012. aug. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

"Anyámnak az is a baja.hogy még nincs kiépítve náluk rendesen a fürdőszoba."-akkor rajta,két év alatt azért meg lehet csinálni egy fürdőszobát.

Mellesleg pedig tök feleslegesen csinálod otthon a vitát egy két év múlva esedékes dolog miatt. Nem a költözés felesleges,hanem az,hogy most ezen vitázol,problémázol.

2012. aug. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

kedves 10:11-es!

Ha arra célzol hogy szakítanánk akkor nagyon tévedsz,hiszen már az eljegyzést tervezi a barátom. Am arra szeretnék választ kapni,hogy hogyan mondjam majd el neki.

2012. aug. 26. 14:40
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
De ha két év múlva akarsz elköltözni, akkor minek emlegeted most? Két év alatt gyűjtsél pénzt, aztán csomagolj össze és jelentsd be, hogy költözöl. 21 éves leszel, semmi joguk nem lesz beleszólni, neked meg lesz pénzed és nem kell másokon élősködnöd. Ennyi. Nem hiszem el, hogy ennyi ilyen kérdés van, hogy 18-20-25 éves embereknek NEM ENGEDNEK valamit a szüleik. Mi az, hogy felnőtt embernek nem engednek valamit? Ha az a felnőtt ember meg beletörődik, akkor meg is érdemli...
2012. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra célzol hogy szakítanánk akkor nagyon tévedsz,hiszen már az eljegyzést tervezi a barátom. <-- És olyanról te még nem hallottál, hogy felbontották az eljegyzést, vagy 2 év házasság után elváltak, ugye? Amúgy meg együttélés nélkül eljegyezni valakit is jó nagy marhaság, de ez már a barátod dolga...
2012. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy nincs kiépítve rendesen a fürdőszoba?
2012. aug. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Kedves 17-es!

Tudod sajnos olyan világot élünk, hogy a 18-21 éves felnőtt emberek nem tudnak a saját lábukra állni. Aki tanul az azért, aki dolgozna de nem kap munkát, mert nincs gyakorlata, az meg azért. Amíg nincs pénzünk, hogy a magunk urai legyünk, addig igazán sz*rt se érünk a felnőttségünkkel, mert a szülői házban igenis a szülő hozza a szabályokat amíg otthon vagyunk. Sajnos.

12es voltam

2012. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!