Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves lányom meg akarja...

19 éves lányom meg akarja tartani a babáját, mit csináljak?

Figyelt kérdés
23 éves a barátja, ő is egyetemre jár még. Ő most első éves, és terhes. Nulla élet- és munkatapasztalata van, de a barátjának sincs több. Mindkét félről első gyerekek, nekem 2 kisebb, a barátjának 3 testvére van, akit ugyanúgy etetni kell, ruháztatni. Ami anyagi dolgainkba nem férne el egy gyerek, főleg nem az unokánk.
2022. okt. 12. 06:44
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/246 anonim ***** válasza:
18%
Ennyi választ még én sem tudnék rendesen elolvasni, nemhogy a kérdező :D
2022. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/246 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy akik itt pattognak mi volt régen, 20 négyzetméteren ellaktatok 5 testvérrel... Abban a kis lyukban néztétek hogy készül a következő kistesó? Ez a normális?

Attól hogy nyomorban (túl)éltetek nem mindenki vágyik erre.

2022. okt. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/246 anonim ***** válasza:
0%
141: Ilyen mikor az emberek túlköltik a dolgokat.
2022. okt. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/246 A kérdező kommentje:

142-es, 16:06-os: pontosan.


Mi egész életünkben egyszer kerültünk rossz helyzetbe, senkinek nem kívánom. Akkor még én kicsi voltam, de borzalmas volt, anyámék egy kiló kenyeret se tudtak megvenni. Ez nagy hatással van rám azóta is.


Egyszer vettünk fel hitelt, azt is rengetegszer átgondoltuk.

Mindig gyűjtögetünk, szeretünk nyaralni, amíg a beosztásom megengedte, konditerembe is mentem, a gyerekeknek mindig van pénz a zsebükbe, ha el mennek fagyizóba, akkor jut rá pénz, meg tudjuk venni a minőségibb ruhát, szülinapra, névnapra, karácsonyra ajándék, meg azért jól esik néha "csak úgy"-programokra menni. Ez három gyerekkel még megoldható. De már 5-tel nem. Gyűjtögetünk, elköltjük a pénzt. Most egy kicsit meg kellett húznunk a nadrágszíjat, de a férjemmel való romantikázásból meg a gyerekek sportolásán, és egyebeken nem spórolunk. De ha ideszületne a kicsi, akkor borulna minden. Panelban lakunk, három szobás, 2 gyerekem így is egy szobában van. És mint írtam, nem több generáció együttélésére alkalmas. Régen kertes házban laktunk, pontosan azért költöztünk át panelbe, mert már nem használták a gyerekek sem az udvart, és nekünk meg felesleges plusz munka volt a rendben tartása. Abba a házba se vállaltunk volna egy negyedik gyereket, pláne nem egy unokát.

Az a baj, hogy a fiú szülei beintettek, és hiába írják sokan, hogy kiraknák a gyereküket, én nem tenném ki a gyereket az utcára, viszont a családi életünk se mehet rá.

2022. okt. 12. 17:10
 145/246 anonim ***** válasza:
83%

Továbbra is azt mondom le kell üljél velük beszélni a továbbiakról. Te mint tapasztalt szülő meséld el nekik a nehézségeket ami egy gyerekneveléssel jár. Ha a lányod gyereket vállal az egyetemnek egy darabig lőttek. A srác ha végzős valahogy végezze el azt a szakot és menjen el dolgozni. Bár attól is függ mire jár. Töltelékszak, vagy piacképes szakma amit választott.

Beszélgess el velük az anyagiakról, a lakhatásról, gyereknevelés nehézségeiről. A srác szüleivel pedig próbálj meg logikusan közös nevezőre jutni. Ne fordíts a lányodnak hátat, segítsd ahogy tudod, akárhogy dönt.

Meg azt is figyelembe kell venni hogy ez a kapcsolat mennyire komoly. Jogilag hiába számítanak felnőttnek, gyerekek még. Beszélj velük minél többet. Nyilván ezt nekik kell eldönteniük. De a gyerekneveléshez két ember kell, lakás, anyagi biztonság és rengeteg türelem, idő. De ezt te jobban tudod, hisz szülő vagy.

Sok szerencsét.

2022. okt. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/246 anonim ***** válasza:
9%
Borzasztó, hogy milyen emberek vannak. Levagyok sújtva. Szeretné azt a gyereket,sosem heverné ki és bocsátana meg az anyának ha ráveszi. Sem magának. Nem minden a pénz! Hogy lehettek ilyenek??? Lelehet pontozni! Jó kezdés mama gratulálok. Majd mond el az unokádnak, hogy nem is akartad.
2022. okt. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/246 anonim ***** válasza:
90%
Én is sok mindent szeretnék, csak ha nem engedhetem meg magamnak, akkor azt belátom. Nem minden a pénz? Oké, akkor próbálj pénz nélkül gyerket nevelni. Hamar elviszi a gyámügy.
2022. okt. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/246 anonim ***** válasza:
86%
#146 Én pedig farkaskutyát szeretnék gyerekkorom óta, de nem hozom ide szüleim nyakára, hogy 1) tartsák el 2) foglalkozzanak vele 3) megölje a macskáinkat. Majd lesz, ha külön költöztem, és van saját keresetem. Na a gyerekvállalást is ugyanígy kellene látni, de sajnos a kérdező lánya nem jutott el eddig fejben...
2022. okt. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/246 anonim ***** válasza:
88%
A fiú szülei beintettek. Nyilván nem akarnak 4 gyerek helyett 6-ot. Éjszakai gyereksirás, a kúszó mászó gyerek felforgatja a lakást + minden szabadidejüket bébiszitterkedéssel tölthetik. Naná, hogy nemet mondtak.
2022. okt. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/246 anonim ***** válasza:
87%

Akkor mi a kérdés?

Te fogod felnevelni, mintha szülnél egy gyereket, a fiut is kerülgetni kell, de vigasztoljon hogy nem túl sokáig mert elfog tüni.

A lányodnak meg sosem lesz normális párja gyerekkel, ami szomoru 20 évesen kb

2022. okt. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!