Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jobb lett volna inkább elsunny...

Jobb lett volna inkább elsunnyogni a dolgot? (többi lent)

Figyelt kérdés
Röviden a történet: normális stílusban, megindokolva, hogy miért, visszautasítottam egy olyan ajándéklehetőséget, aminek úgysem látta volna hasznát a gyerekem, esélyes, hogy ki lett volna dobva (olyasmi, amit nem tudtam volna továbbadni sem). Az ajándékozó (exférjem és barátnője) ezt természetesen szétkürtölte a rokonságban, aminek következtében már szóban sem köszöntötték fel a gyerekemet (legalább is szerintem ez lehet az ok, megsértődtek ezen). Szerintetek jobb lett volna inkább szépen elfogadni, aztán kidobni az ajándékot?

2022. okt. 2. 14:53
A kérdező szavazást indított:
Igen, ilyen esetben jobb sunnyogni, hogy ne húzzák fel az orrukat.
Jobb ez így, korrektebb. Ha megsértődtek, ő bajuk.
81 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
91%

Ha már meg vették, akkor fogadjátok el. Lehet a gyerek mégis nyitott volna felé, ha pár nap vagy hónap különbséggel, de akkor is. Plusz a másik szülőjétől kapta, ez is fontos szerintem.


Ha meg még sem tetszett volna a gyereknek, akkor meg hát ez van. 🤷🏻‍♀️ Te is fogsz bőven olyan dolgokat venni neki, amik nem tetszenek, mert az ízlése folyton változik, ami teljesen rendben van. Meg kell tanulni ezeket a szituációkat kezelni, mindkettőtöknek.

2022. okt. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ennyiből nem lehet tudni.


1. Megvették már?

2. Mi van, ha csak te gondolod, hogy a gyereked nem örülne neki, de közben meg igen?

3. Milyen stílusban tetted ezt?

4. Mik az előzmények? Pl. mindenbe beleszólsz, amit adni/csinálni akarnak a gyereknek? Folyton kötekedsz?


Tehát nem tudjuk eldönteni, már csak azért sem, mert ezekre most neki fogsz állni bőszen ellenkezni, ugyanakkor akkor is ezt tennéd, ha amúgy egy hárpia vagy. :)

2022. okt. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
95%
Ha tudtad előre, hogy ez lesz, akkor jobb lett volna elsunnyogni, ha nem tudtad, akkor majd legközelebb már tudni fogod, mire számíts. Most már fátylat rá.
2022. okt. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
85%

Hát mivel nem te kaptad ezért nem volt jogod szerintem visszautasítani.

Nem egy idegentől kapta hanem az apukájától.

A hideg ráz az ilyen birtoklós anyáktól akik azt hiszik,hogy azért mert megszülték a gyereket attól az a gyerek az ő tulajdona.

Ajándékot visszautasítani pedig baromi nagy bunkóság szerintem.

Te is fogsz még olyan dolgokat venni neki ami majd nem tetszik a gyerekednek.

Az is porosodik majd nálatok..

Ja,hogy az nem a volt férjed aktuális barátnőjétől volt és így nem is zavarna már..?;)

Értem

2022. okt. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
79%
Ajándékot visszautasítani bunkóság.
2022. okt. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
44%
És akkor mi van ha megsértődnek? Ő problémájuk. Egyébként hihetetlen gyerekes, mikor felnőttek sértődnek meg.
2022. okt. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
92%

"egy olyan ajándéklehetőséget, aminek úgysem látta volna hasznát a gyerekem, esélyes, hogy ki lett volna dobva (olyasmi, amit nem tudtam volna továbbadni sem)"


Nevezzük már nevén... Így körülírni, mi az, dildó, amit nem adnál a gyerekneky meg tovább sem?

2022. okt. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:
Az ajándék egyébként házi sütemény lett volna (tortaféleség), de már tavaly sem ette meg a gyerek. Szinte egészben ki kellett dobnom, mert aki megkóstolta, mondta, hogy nem finom. Szerettem volna ezt idén elkerülni. Szerintem nem vették meg a hozzávalókat, kb egy héttel a szülinap előtt szóltam.
2022. okt. 2. 15:42
 9/66 anonim ***** válasza:
85%
Süteményt én nem utasítanék vissza, főleg ha maguk csinalták, még ha rossz is. Beviszem a munkahelyre, ráteszek egy lapot, hogy szabad a vásár, és mar nincs is.
2022. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
68%
Szegény gyerek... (és nem az ajándék miatt sajnálom)
2022. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!