Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jobb lett volna inkább elsunny...

Jobb lett volna inkább elsunnyogni a dolgot? (többi lent)

Figyelt kérdés
Röviden a történet: normális stílusban, megindokolva, hogy miért, visszautasítottam egy olyan ajándéklehetőséget, aminek úgysem látta volna hasznát a gyerekem, esélyes, hogy ki lett volna dobva (olyasmi, amit nem tudtam volna továbbadni sem). Az ajándékozó (exférjem és barátnője) ezt természetesen szétkürtölte a rokonságban, aminek következtében már szóban sem köszöntötték fel a gyerekemet (legalább is szerintem ez lehet az ok, megsértődtek ezen). Szerintetek jobb lett volna inkább szépen elfogadni, aztán kidobni az ajándékot?

2022. okt. 2. 14:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
81%

#50

Ha nem mindenki tud sütni, azzal semmi baj, 4 diplomás húgom sem tud, viszont villogni sem akar a sütni nem tudás tudományával, ennyike.

2022. okt. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
65%

Tudod, #51, nekem pont elég akár 1(!) darab ajándék is, ha az tényleg arra szolgál, hogy NEKEM örömet szerezzen. Hisz pont ez a lényege az ajándékozásnak, hogy akinek adjuk, az örüljön neki. Ha nem örül, akkor csak bosszúságot, és kellemetlenséget okozunk.


Én ezért utáltam mindenhol a kötelező ajándékozást. Millió porfogó, íztelen csokoládék, se íze-se bűze sütemények.


A kérdező esetén is, aki a tortát sütötte, rohadtul csak magának szerzett vele örömet, egyenesen letojta, hogy a kisgyerek mire vágyik.


Olyan ez, mint a facebook szülinapi köszöntések. A világon semmi értelme, hogy a 400 ismerősből mondjuk 100-an felköszöntenek, és megy az ömlengés, hogy "Köszönöm, hogy ennyien gondoltatok rám!" Ettől nagyobb tévedés nem is lehet, mert a facebook gondolt rád, nem az ismerős, aki odaböfögte, hogy "Boldogat!"


Én pár éve leszedtem a szülinapom láthatóságát, és micsoda meglepetés, 4, rendkívül közeli ismerős köszönt fel messenger üzenetben. Mert ez számít, aki valóban gondol rád! Az mindegy, hogy esetleg a saját naptárjában ezt beírta.

2022. okt. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó..te eszetlen.

Gondolom az illető aki sütötte a sütit örömet akart vele szerezni csak épp nem mestercukrász.

Ekkora tapintatlan majmoknak én egy Boldog Szülinapot sem mondanék…nemhogy nektek sütni bármit is.

Jó tudni,hogy emberek mit is gondolnak igazán az ajándékokról.

Mennyire durva,hogy az emberek nem a szándékot nézik hanem azt,hogy mit kapnak.

2022. okt. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
44%
Te idén a még el sem készült és meg sem kóstolt sütiről tudtad, hogy nem lesz jó, mert a tavalyi nem sikerült annyira???
2022. okt. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
76%

#54

De nem kell sütni, ha nem az erőssége, mit nem lehet ezen megérteni?

Nem kérte senki, hogy süssön. Annyi önkritikája pedig legyen egy felnőtt embernek, hogy ez bizony nem megy neki, nem tud jót készíteni, és nem okoz vele örömet így.

2022. okt. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
71%
#50 ha nem tud valaki sütni, az ne ajándékozzon szart. Az ajándéknak az a lényege, hogy odafigyelünk a másikra és törődünk vele. Ha valaki nem tud sütni gyakorolja nyugodtan, de ne mással etesse meg, ajándélba meg pláne bunkóság szart adni. Akkor már vegyen egy doboz csokit, vagy valamit
2022. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
77%
Szó sincs itt semmiféle figyelmességről meg kedvességről, lehet tudják is, hogy tavaly sem ízlett a gyereknek, és csak azért is megpróbálják idén. Aztán jóo be lehet rajta sértődniük. Az exférjed meg a nője az ultra gáz gyerekes ebben a sztoriban. Megsértődni nagyon piti, kicsinyes és óvodás szint.
2022. okt. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
71%
Itt is látszik milyen sok a képmutató, őszintétlen sunyi alak. Nem lehet kimondani az igazságot, mert jujujjj, egyből megy az ostoba sértődés meg hiszti. Pff, kell a fenének ez az álszenteskedés.
2022. okt. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, én is neked adok igazat. Te ismered a gyereked, te tudod mit nem eszik meg, mit nem fogad el.

Szar süteménnyel meg végképp nem tudsz mit kezdeni. Hiába a jó szándék, ha a végeredmény ehetetlen trutyi.

2022. okt. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 A kérdező kommentje:

55: Minden évben újra és újra kidobjak egy nagy adag ételt, csak azért, mert hátha, most...? Vagy azért maradtam volna csendben, hátha akkor legalább online felköszöntötték volna a gyerekemet? Szépen, normális stílusban szóltam nekik, hogy ne fáradjanak a süteménnyel, nem flegmán, vagy bunkón.

De mindegy... Köszönöm mindenkinek a választ! Még azoknak is, akik mindenféle genyónak elmondtak. Ki tudja, lehet, valamelyikük közülük az egyik rokon...

2022. okt. 3. 18:09
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!