Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jobb lett volna inkább elsunny...

Jobb lett volna inkább elsunnyogni a dolgot? (többi lent)

Figyelt kérdés
Röviden a történet: normális stílusban, megindokolva, hogy miért, visszautasítottam egy olyan ajándéklehetőséget, aminek úgysem látta volna hasznát a gyerekem, esélyes, hogy ki lett volna dobva (olyasmi, amit nem tudtam volna továbbadni sem). Az ajándékozó (exférjem és barátnője) ezt természetesen szétkürtölte a rokonságban, aminek következtében már szóban sem köszöntötték fel a gyerekemet (legalább is szerintem ez lehet az ok, megsértődtek ezen). Szerintetek jobb lett volna inkább szépen elfogadni, aztán kidobni az ajándékot?

2022. okt. 2. 14:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 A kérdező kommentje:
A gyerek tavaly is mondta, hogy nem kéri, megkóstolta, de nem izlett neki. Szinte alig fogyott belőle a tavalyi szülinapi bulin, és hiába mondta, hogy nem kéri, meg lett mondva, hogy az a tied, nem volt választási lehetősége, mint elfogadni, elhozni. Egyébként ilyen zselés állagú sütiféleség volt, az egész egy barna zselé volt, se piskóta, semmi... ketten megkóstolták nálunk, azt mondták, hogy gyakorlatilag ízetlen, nem is ették meg. Szinte egy egész tortát ki kellett így dobnom. Idén nem szerettem volna, mert utálok pazarolni, viszont ehetetlen dolgot nem is tudok, nem is akarok továbbtukmálni senkire. Csak ezt szerettem volna elkerülni, ezért szóltam. (amúgy aki ismer, tudja, hogy bunkó semmiképp nem voltam, főleg az én bocs-hogy-élek stílusommal ez nem is igazán kivitelezhető sajnos)
2022. okt. 2. 17:29
 32/66 A kérdező kommentje:
Az szerintetek normális dolog viszont, hogy (esélyes, hogy) a történtek miatt nem köszöntötték fel a gyereket a rokonságból? Erről nem ő tehet, mégis egy üzenetet nem kapott (8 éves, van saját messengere)
2022. okt. 2. 17:33
 33/66 anonim ***** válasza:
68%
De ezt most hogy kell elkepzelni? Felhivtad az exferjed, hogy Jani, nem kell a gyereknek a Zsuzsa sütije, ne csináljon neki? Vagy mégis hogy?
2022. okt. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 A kérdező kommentje:
33:írásban kommunikálunk, mert az exférjem hajlamos rá, hogy bántó stílusban beszéljen velem vagy a párommal. És igen, megkértem, azért, hogy elkerüljük a tavalyi szituációt, idén inkább ne kapjon tortát, mert tőlünk úgyis kap, és ne kelljen kidobni megint a süteményt.
2022. okt. 2. 18:06
 35/66 NTBS ***** válasza:
58%
Nézd ő sütni szeretne és nem biztos, hogy ugyanazt süti illetve úgyanugy sikerül. Nem volt jó döntés.
2022. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
81%
Én nem firtatnàm ha az exednek ennyi esze van hogy nem érti meg hogy a gyereknek nem ízlik akkor így járt,de hogy pont a fiára haragudott vagy sértődöt meg hàt ászt kell mondjam teljesen hülye,ne törödj vele,csinálj gyermekednek jó bulit és kész,boldog szülinapot a gyerköcnek
2022. okt. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
71%
Hát ez így igencsak sertoen hangzik. A Jani, a Pistike meg van orulve a akármi tortaert, ha esetleg a Zsuzsa tervez nekimsutni valamit a születésnapjára, azzal okozna neki q legnagyobb örömet.
2022. okt. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
80%

Az nem világos, hogy előre írták, hogy újra zselés tortát csinál, erre írtad te, hogy inkább ne, mert ti úgyis rendeltetek egy másikat?

Ha nem, akkor lehet, hogy idén már ügyesebb lenne és ehető lett volna az eredmény, de így esélye sem volt kimutatni a szeretetét a gyerek felé. Ha viszont erőszakos volt és csakazértis meg kellett enni azt a zselés csodát, akkor valahol értem, hogy meg akartad előzni.

2022. okt. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
21%

Hát ez egyértelműen a te hibád. Nem jól kezelték azzal, hogy a gyereket sem köszöntötték fel, de igazság szerint nem csodálom, hogy már inkább az egészre gondolni sem szeretnének.

Szörnyű lehetsz.

2022. okt. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
75%
Sértő az igaz, de legalább ésszerű döntés.
2022. okt. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!