Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jobb lett volna inkább elsunny...

Jobb lett volna inkább elsunnyogni a dolgot? (többi lent)

Figyelt kérdés
Röviden a történet: normális stílusban, megindokolva, hogy miért, visszautasítottam egy olyan ajándéklehetőséget, aminek úgysem látta volna hasznát a gyerekem, esélyes, hogy ki lett volna dobva (olyasmi, amit nem tudtam volna továbbadni sem). Az ajándékozó (exférjem és barátnője) ezt természetesen szétkürtölte a rokonságban, aminek következtében már szóban sem köszöntötték fel a gyerekemet (legalább is szerintem ez lehet az ok, megsértődtek ezen). Szerintetek jobb lett volna inkább szépen elfogadni, aztán kidobni az ajándékot?

2022. okt. 2. 14:53
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
81%

Hallod, igazad van. Először én is azt gondoltam, bunkó voltál. De belegondoltam, mennyivel jobb az őszinteség, még ha nyers is. Egyszerűen az igazság sokkal-sokkal jobb, mint a jopofizás, a játszmázás, kalkulálás, a dörzsöltség. Így nincs félreértés, nincs "illik, nem illik", találgatás, stb.

Bírlak!

2022. okt. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
73%

Hát lehet, le leszek pontozva, de kérdező, én neked adok igazat. Megmondtad valamire, hogy nem kell, mert tényleg nem kell, ne fáradjanak vele. Mi rossz van ebben? Inkább az a rossz, hogy emiatt a gyereket nem köszöntötték fel, ez már őket jobban minősíti.

Azt meg a kérdező sem köteles számításba venni, hogy na, mi van, ha idénre megtanultak jobban sütni, hátha az idén jobb lesz a süti, ebbe nem is feltétlen gondol bele az ember.

2022. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
80%
Nem voltál bunkó, csak az őszinteséget sokan rühellik.
2022. okt. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
77%

Jaj, ez a szeretettel sütöttem - hagyjuk már! Kérte valaki?


Egész gyerekkoromban ezt hallgattam mostohaanyámtól. Én a lelkemet is beletettem, úgyhogy megeszed, pont. Hogyha nem ízlett, akkor is, és amikor kamaszként megmondtam, hogy NEM kértem, hogy sütögessen nekem, akkor én voltam a szmét, hálátlan ptsa.


Azóta SEM fogadok el semmit, akkor sem, hogyha a páromnak adnák, de tudom, hogy nem szereti.

Utálok kaját kidobni, de hogyha kéretlenül olyan sütit kapunk, amit nem eszünk meg, azt úgyis kidobnám, akkro meg?


Csak én nem sunnyogok, hanem megmondom, hogy köszi, hazaviheted, mert nálnuk nem fogy el, legközelebb kérdezd meg!, hogy mit hozz.

2022. okt. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
11%

Mekkora idióta vagy utolsó…

Meg sem érdemled,hogy bárki energiát, időt pocsékoljon a szaros sütidre.

2022. okt. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
20%

45!


Micsoda öröm lesz a gyerekednek, ha majd először próbálkozik a fozessel és te így állsz hozzá....

2022. okt. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
74%

Le vagyok döbbenve a válaszok nagy részén.

Kérdező, egyáltalán nem vagy bunkó. Én tudom, miről beszélsz, velem pl. megteszi a bájos nevelt lányom, hogy minden karácsonykor ideállít a saját sütésű (nem írom, hogy milyen fajta) sütijével, hát nem hasonlít rá egyáltalán, semmilyen paraméterében sem, és nem is tudott benne fejlődni az elmúlt 15 évben. (Ja, ajándéknak szánja amúgy ő is). De vágjak hozzá jó képet, amikor kb. egy tábla csokit ha venne, az egyszerűbb lenne, és olcsóbb is.

Én azt mondom, most a kérdezőnek miért kellene tolerálnia, hogy asszonyka majd valamikor esetleg megtanul sütni?

És a másik, hogy ezt felháborodottan szétkürtölni a rokonságban exférj és új feleség részéről, na EZ a bunkóság.

2022. okt. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
29%

#47

Gondolom, apuci nem egy 16 éves lányt vett el, szóval azért nem most kéne próbálkozni először a sütéssel. Vagy ha nem megy, akkor lehet venni egy doboz csokit, probléma megoldva.

2022. okt. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
22%

48


Remélem q bajos nevelt lányod tisztában van vele hogy milyen bunkó nevelő anyja van és alkalomadtán ezt a kedvességet viszonozza is.


49


Nem mindenki tud sütni és kapaszkodj, de van olyan, aki 40 évesen próbálkozik vele először. Az ajándékozásnal a szándék a lényeg, de ezt ugye Bunkófalván nem értik

2022. okt. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
33%

De sok itt a jól funkcionalo autista akinek fogalma sincs hogyan kell egy ajándékot elfogadni.

Majd amikor mindenki szarik a fejetekre es egy nyamvadt gyertyat nem kaptok szulinapotokon akkor orulnetek annak is ha valaki egyaltalan emlekszik arra mikor szulettetek.

2022. okt. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!