Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lenne értékesebb annak...

Miért lenne értékesebb annak a családja, amelyikben vannak gyerekek?

Figyelt kérdés

Nekem nincsen gyerekem, nekem édesanyám, édesapám, testvéreim, párom, anyósom, sógoraim és a testvéreim gyerekei jelentik a családot.

Édesapámnak valószínűleg ez lesz az utolsó karácsonya.


A munkahelyen már most szóba került a karácsony, és a gyerekesek kijelentették, hogy ők biza nem jönnek be karácsonykor, mert az a szeretet, a család ünnepe és beszélni fognak a főnökkel, hogy menjen az, akinek nincsen családja.


Miért képzelik sokan magukat feljebbvalónak, csak azért, mert gyereket vállaltak? Meg miért kell sértegetni azt, akinek nincsen gyereke, hogy "jöjjön be az, akinek nincsen családja"? Főleg hogy pont az a munkatársam mondta, aki tudja, hogy a második sikertelen lombikon is túl vagyunk.


2022. szept. 23. 23:06
 51/105 anonim ***** válasza:
35%

És te megérdemled a gyereket azért, mert összejött? Semmivel sincs több empátia benned, sőt kevesebb van, mint a kérdezőben.

Bocsi, de nem kell az egész családot hazalódítani azért, mert kisgyerek van a háznál. Azt hiszem, hogy az egyik szülő is bőven elbánik 1-2 gyerekkel, de akàr a nagyszülők is. Egy szingli anyuka esete, akinek nincsen családja, vagy messze van tőlük, ott jogos az indok, de más esetben majd vigyáz egy rokon, vagy a másik szülő. És nem hiszem, hogy az összes munkatársa egyedülálló szülő lenne, akiknek még rokonságuk sincs.

2022. szept. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/105 anonim ***** válasza:
36%

Nem védem a kérdezőt, de az elkerülte a figyelmed ,hogy az ő apja meg haldoklik.De gondolom te se várnád hogy a gyereked időt szánjon rád amikor az utolsó napjaid éled, hanem dugjon be egy otthonba aztán évente kétszer nézzen rád de az se számít ha egyszer se megy.Nem kell érzéketlennek lenni a mások problémájára sem.


Szerintem amúgy ez a kérdés hangulatkeltés és a lényege az a 38 válasz volt (vagy hányas) amibe leírja hogy mindig a gyerekes szülők helyett kell dolgozni, meg még munkát is hazavinni.

2022. szept. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/105 anonim ***** válasza:
58%
Normális helyeken beisztják az ünnepet.Három napos a karácsony,nem kötelező 24-én ünnepelni.A kisgyerekes is nyugodtam bemehet.
2022. szept. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/105 anonim válasza:
85%
Az èn kérdésemre mèg nem reagált senki, pedig szerintem itt van a kutya elásva, ezèrt felteszem ismèt... Egész pontosan mit jelent, hogy Karácsonykor dolgozni kell? Mert lehet, hogy pl. csak 24.èn dèlig vagy 25.e vagy 26.a? Nekünk mindig 24.-èn reggelre jön a Jèzuska. Másnak, 25.e reggel. Van ahol Szenteste mèg a klasszik halas, húsmentes kaja van ès 25 a nagy ünnep és kaja. Ezer és 1 verzió lehetséges, ezért számomra a Karácsonykor dolgozni kell kicsit tág fogalom....
2022. szept. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/105 anonim ***** válasza:
77%
Hát nálunk azt jelenti,hogy folyamatos a munkarend,tehát ahogy beosztanak.Lehet 24 nappal,az mondjuk reggel 6-18-ig,majd 25 éjszaka,az 18-6-ig,tehát ha így jön ki, akkor gyakorlatilag 26-án reggel végezve végigdolgoztad a karácsonyt.De lehet 2 nappal,vagy 2 éjszaka is egymás után.Havi munkaidőkeret van,és 12 órák.
2022. szept. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/105 anonim válasza:
77%
Most lehet nem fog tetszeni, de a Szenteste így megvan és az egész 25 is. Értem ez elrugaszkodott példa és félig poén is, de valamiért kétlem, hogy a kérdező ilyen munkarendben lenne...
2022. szept. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/105 anonim ***** válasza:
31%

Mert ostobák,akik így gondolják.


Ők csinálják a gyereket,de szerintük más arra született,hogy helyettük dolgozzon,pedig pont ők használják a legtöbb forrást(oktatás,egészségügy).

Még adókedvezményt is kapnak.


Ezek szidják legjobban a liberalizmust,mert ők azt gondolják,hogy nekik előjogok járnak,csak,mert gyereket csináltak.

2022. szept. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/105 anonim ***** válasza:
69%
Mert te 12 óra munka + hazaút után,és 12 órás éjszakás előtt nem pihensz ugye?Nekem olyankor emberéletek múlhatnak azon,hogy éber vagyok-e.Oda csak kipihent állapotban lehet menni.De igazából mindegy,mert én annyit szoktam kérni,hogy legyen egybefüggő 3 napunk otthon.Amúgy még a gyerekek nem voltak,addig nem érdekelt.Egyik nap pár órát tudtam otthon tölteni,az meg felnőttként nekem elég volt
2022. szept. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/105 anonim ***** válasza:
71%
57. Bevetted az esti orvosságot? Hogy jön ide a liberalizmus? 🤣🤣
2022. szept. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/105 anonim ***** válasza:
18%

#59


Úgy,kérlek szépen,hogy fejlett,liberális társadalmakban nem veszik alapvetőnek,hogy bizonyos csoportokkal kivételeznek.


Undorító,hogy nem sül le a bőr a képükről ezzel érvelni.

Orvosság azoknak kellene,akik mások felé helyezik magukat,egoista,önző emberek.

2022. szept. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!