Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lenne értékesebb annak...

Miért lenne értékesebb annak a családja, amelyikben vannak gyerekek?

Figyelt kérdés

Nekem nincsen gyerekem, nekem édesanyám, édesapám, testvéreim, párom, anyósom, sógoraim és a testvéreim gyerekei jelentik a családot.

Édesapámnak valószínűleg ez lesz az utolsó karácsonya.


A munkahelyen már most szóba került a karácsony, és a gyerekesek kijelentették, hogy ők biza nem jönnek be karácsonykor, mert az a szeretet, a család ünnepe és beszélni fognak a főnökkel, hogy menjen az, akinek nincsen családja.


Miért képzelik sokan magukat feljebbvalónak, csak azért, mert gyereket vállaltak? Meg miért kell sértegetni azt, akinek nincsen gyereke, hogy "jöjjön be az, akinek nincsen családja"? Főleg hogy pont az a munkatársam mondta, aki tudja, hogy a második sikertelen lombikon is túl vagyunk.


2022. szept. 23. 23:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/105 anonim ***** válasza:
62%
De gondolom, ha sikerül a lombik (legyen így🤞🏻), te is fogod verni az asztalt, hogy neked családod van, menjen be más. Én most várom az első babámat, így pont karácsonykor már nem fogok dolgozni, de eddig minden karácsonyt bevállaltam, hogy otthon maradhasson az, akinek van gyereke, pedig én 200 km-re élek és dolgozom a családomtól. Jól mondták, empátia. Utazom hozzájuk előbb, vagy később, nekem nem kell felügyeletet biztosítanom senkinek, viszont az egyedülálló szülő munkatársam 2 gyerekkel nem tudja hová tenni az 5 évest. Ez van. Ha majd megszületett a fiam, akkor (remélem) rám is tekintettel lesznek.
2022. szept. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/105 anonim válasza:
70%
Igazság, vagy nem igazság, mióta világ a világ, ez így működik. Apám is olyan helyen dolgozik, ahol karácsonykor is bent kell legyen valaki. Amíg kicsik voltunk, otthon lehetett velünk, mióta kirepültünk, bemegy, és átadja a lehetőséget a kisgyerekeseknek. Ez nem azt jelenti, hogy ő már nekem nem a családom, és hogy nem hiányzik baromira karacsonykor. És ez nem feljebbvalóság, főleg nem "sértegetés", ahogy írod.
2022. szept. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/105 anonim ***** válasza:
55%
Már önmagában amiatt is indokolt, hogy a kisgyerekesek menjenek szabadságra, mert a szülőknek kell megoldani a gyerekek felügyeletét, míg a felnőtt rokonságod lehet a te felügyeleted nélkül.
2022. szept. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/105 anonim ***** válasza:
63%

Egyszerű a képlet: ha most nem vállalod más helyett, te se várhatod el, hogy majd gyerekesként tekintettel legyenek rád. Így működik.

Ha mindig mindenki önző módon csak magára gondol, nem jár kivételezés a gyerekessel sem. Az se számít, hogy most nem feltétlenül annak kedvezel, aki majd neked fog, mert addig sok víz lefolyik még...

2022. szept. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/105 anonim ***** válasza:
46%
Persze ugyanannyira fontos.. viszont a gEreket nem tudod a szögre akadztanic, vele nem tudod, ha kicsi megértetni, hogy miért is dolgozol, amikor rá kellene vigyáznod.
2022. szept. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/105 anonim ***** válasza:
62%
Amíg nem volt gyerekem, én is bevállaltam sok dolgot, hogy a gyerekeseknek ne kelljen. Tudtam, hogy egyszer majd fordulni fog a kocka, és nekem is jólesik majd ez a segítség. Így is van, már nekem is van gyerekem, bár még dolgozni nem mentem vissza, de bízom benne, azért a karma dolgozik. ❤️😁
2022. szept. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/105 anonim ***** válasza:
61%
Nincs szó arról, hogy értékesebb, de empátia is van a világon. Nyilván a te eseted apukád miatt most elég egyéni és szerintem beszéld meg a főnökkel, munkatársakkal, de alapjáraton ahogy előttem is írták, egy felnőttel meg tudod értetni, hogy dolgozni kell, egy gyerekre meg vigyázni, felügyelni kell, vagy pl.van akinek első karácsonyuk lesz hármasban, egy családként, na az ilyenektől pofám nem lenne elvenni a lehetőséget, hogy együtt legyenek karácsonykor.
2022. szept. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/105 A kérdező kommentje:

Én nem fogom kihasználni ezt, pont ezért.

Nem jár senkinek se többletjog azért, mert gyereke van. Ha maguktól előreengednek majd kisgyerekkel a boltba, el fogom fogadni, de nem fogom elvárni, hogy automatikusan mindenki előre engedjen, mert nekem ez jár.

Nyilván rosszul fog esni (most is rosszul esik), hogyha a karácsony délelőttöt és délutánt nem otthon tölthetem, de ez van. Dolgozó ember vagyok, vállaltam a munkát.


Viszont így kihisztizni, hogy menjen az, akinek nincs családja... hát na ezért van több gyerekmentes hely, az ilyenek miatt.

2022. szept. 24. 08:37
 19/105 anonim ***** válasza:
60%
Ugyanúgy ki fogod használni, és ugyanúgy elvárod majd, hogy te maradhass otthon karácsonykor. 😄🤦🏼‍♀️ De nem baj, karma… majd visszakapod amit te adtál.
2022. szept. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/105 anonim ***** válasza:
47%
Ez nem jog kérdése, hanem empátiáé. Igazad van, technikailag nincs több joga annak, akinek van gyereke, a többség viszont együttérzésből mégis kedvez neki. Vagy azért, mert neki is kedveztek annak idején, vagy azért, mert reméli, majd fognak, ha ő kerül ebbe a helyzetbe, vagy csak szimplán azért, mert érzi, hogy így helyes. Ha benned ez az érzés bármi okból nem alakult ki, azon mi itt nem tudunk segíteni.
2022. szept. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!