Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lenne értékesebb annak...

Miért lenne értékesebb annak a családja, amelyikben vannak gyerekek?

Figyelt kérdés

Nekem nincsen gyerekem, nekem édesanyám, édesapám, testvéreim, párom, anyósom, sógoraim és a testvéreim gyerekei jelentik a családot.

Édesapámnak valószínűleg ez lesz az utolsó karácsonya.


A munkahelyen már most szóba került a karácsony, és a gyerekesek kijelentették, hogy ők biza nem jönnek be karácsonykor, mert az a szeretet, a család ünnepe és beszélni fognak a főnökkel, hogy menjen az, akinek nincsen családja.


Miért képzelik sokan magukat feljebbvalónak, csak azért, mert gyereket vállaltak? Meg miért kell sértegetni azt, akinek nincsen gyereke, hogy "jöjjön be az, akinek nincsen családja"? Főleg hogy pont az a munkatársam mondta, aki tudja, hogy a második sikertelen lombikon is túl vagyunk.


2022. szept. 23. 23:06
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/105 anonim ***** válasza:
90%
95-ös, marhára nem mi tehetünk arról, ha valakinek nem jön össze a gyerek, úgyhogy hiába öntöd magadból a hisztit te is. Bármelyikünk lehetett volna az, aki lombikra jár, meg fordítva. Ezt hozta az élet, mint minden másban is. Ki így, ki úgy. Attól még hiába fröcsög a kérdező a gyerekesekre, mert ilyen hozzáállással pont ő lesz az, aki majd táppénzre megy, mikor még a pisi meg se száradt a tesztjén, ugyanúgy elvárja majd a szabadságot és kihasználja a támogatásokat (ami éppen akkor lesz).
2022. szept. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/105 anonim ***** válasza:
83%
Igazad van 95 dögöljön meg a szomszéd lova is!Komolyan annyira dedós ez a felfogás.Nem,semmiben nem különbözik a két helyzet.Te azért nem vagy rá jogosult,mert nem úgy működik a tested ahogy kéne(ezt sajnálom,és örülök,hogy bizonyos helyzetekben ezek a problémák megoldhatók)én meg azért,mert előbb elértem valamit önerőből,minthogy segítettek volna.
2022. szept. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/105 anonim ***** válasza:
17%

Arról nem te tehetsz, hogy nem sikerül neki, de arról "te" tehetsz, hogy oda jut, hogy ide kelljen jönnie panaszkodni, arról te tehetsz hogy a 100 kommentes áradatban úgy beszél a családosokról ahogy, és arról is te tehetsz, hogy otthon sírva alszik el, mert azt írod neki, hogy "nem érdemli meg, hogy sikerüljön a lombik".


Tudod mi esne jól nekem, személy szerint a gyerekesektől? Ha éreznék mekkora szerencséjük van, ha tudnának igazán hálásak lenni azért, ami nekik megadatott. Ha nem vennék természetesnek és nem néznék le azt, akinek (még) nincs.


Én is meg tanultam hálásnak lenni olyan dolgokért amit korábban természetesnek vettem. Hálás vagyok azért, hogy nem fáj semmim. Hálás vagyok azért, mert nem élek katéterrel, nincs sztómazsákom, és tudok dolgozni.

2022. szept. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/105 anonim ***** válasza:
78%
Ezt pont nem jó embernek sikerült ideböfögnöd, de igazából nem is érdekel. :) Én is hálás vagyok minden nap a családomért, és azért, mert egyáltalán életben vagyok, de rohadtul nem én tehetek arról, hogy a kérdező milyen helyzetben van, és arról sem, hogy hogyan beszél a családosokról. Gusztustalan a hozzáállása, és talán éppen itt lenne az ideje változtatnia rajta. Meg ezek szerint neked is, ha szerinted így kell beszélni a családosokról azért, mert van x millió ember a földön, akinek nem jön össze, vagy éppen nehezebben. Hát nagyon sajnálom, de erről nem az tehet, aki egészséges, vagy épp szerencséje volt stbstb.
2022. szept. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/105 anonim ***** válasza:
78%

Nekem meg abból van elegem, hogy terhesként közellenség vagyok kb, mert mindenki böfögi, hogy rohadjak meg a babaváróval meg a csokkal, meg amúgy is, aki szül az egy ellőstehén, biztos csak a propaganda miatt potyogtatja a gyerket, és legyek hálás, hogy mások adójából vagyok eltartva. Hát kösz. Én is megszenvedtem amúgy, drága magánorvosok, diéta, gyógyszerek után lettem terhes. Tény, lombik szerencsére nem kellett, hálás is vagyok érte a sorsnak.

Én nem írtam olyat a kérdezőnek, hogy nem érdemli meg a gyereket mert nem tisztem ezt eldönetni. Eleinte mellette voltam, leírtam nálunk melóban ez hogy ment, és hogy bunkók a kollégái. Aztán ő átment idegbetegbe, amire annyit írtam, hogy ő is egy bunkó fasz. Ez sajnos a hozzászólásai alapján igaz.

Mindenkinek vannak tragédiák az életében, a legtöbb ember ilyenkor igyekszik empatikus lenni. De ha a szenvedő alany erre átmegy suttyóba, és elkezd kollektíven szidni egyes csoportokat, akkor várható, hogy rövid időn belül olyan válszokat is fog kapni. Attól még, hogy neki nem jön össze, nem jogosítja fel arra, hogy másokat ok nélkül lehordjon.

2022. szept. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!