Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lenne értékesebb annak...

Miért lenne értékesebb annak a családja, amelyikben vannak gyerekek?

Figyelt kérdés

Nekem nincsen gyerekem, nekem édesanyám, édesapám, testvéreim, párom, anyósom, sógoraim és a testvéreim gyerekei jelentik a családot.

Édesapámnak valószínűleg ez lesz az utolsó karácsonya.


A munkahelyen már most szóba került a karácsony, és a gyerekesek kijelentették, hogy ők biza nem jönnek be karácsonykor, mert az a szeretet, a család ünnepe és beszélni fognak a főnökkel, hogy menjen az, akinek nincsen családja.


Miért képzelik sokan magukat feljebbvalónak, csak azért, mert gyereket vállaltak? Meg miért kell sértegetni azt, akinek nincsen gyereke, hogy "jöjjön be az, akinek nincsen családja"? Főleg hogy pont az a munkatársam mondta, aki tudja, hogy a második sikertelen lombikon is túl vagyunk.


2022. szept. 23. 23:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim ***** válasza:
84%
Van egy egyszerű megoldás. Karácsony előtt táppénzre kell menni. Ennyi. "Betegen" nem dolgozhatsz.
2022. szept. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 anonim ***** válasza:
77%
Attól még, hogy valakinek nincsenek gyerekei, attól még ugyanúgy ünnepelhet a barátaival, testvéreivel, szüleivel ünnepkor. Az is család, nem csak a gyerektől család egy család. Szóval ez a "jöjjön be az, akinek nincs családja"... attól még, hogy valakinek nincs gyereke, ugyanúgy lehet, hogy a barátaival, a szüleivel, vagy csak szimplán a párjával szeretné tölteni az ünnepet, sőt, lehet, hogy szimplán egyedül akarja nyugiban, és ez tökre normális, ezekkel nincs semmi probléma. Nem csak az akarhatja otthon tölteni az ünnepeket, akiknek van gyerekük. Nem szeretem én se ezt a hozzáállást.
2022. szept. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 anonim ***** válasza:
93%
Mondd meg, hogy ok. Neked van családod így ez téged nem érint.
2022. szept. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 anonim ***** válasza:
26%
A végén van a lényeg. Féltékeny vagy, ami teljesen érthető.
2022. szept. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/105 anonim ***** válasza:
43%
Ennyi erővel miért érne többet a te apád mint másnak a gyereke? Szerintem ha elmondod, hogy miről van szó, gondolom beteg az apukád biztosan kitudtok találni valamit a munkatársaiddal. Egyébként a gyerekes nem tudja hova tenni a gyereket szünetben, ezért én mindig lemondtam gyerek előtt ezekről az alkalmakról. Empátiának hívják, neked láthatóan nincs sok. Mondtad már nekik a helyzetedet vagy csak megy a szokásos gyerekesek fikázása?
2022. szept. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/105 anonim ***** válasza:
78%
És ha sikerül a lombik, akkor már te is gyerekes leszel... Akkor mi lesz a felállás vagy az álláspont?
2022. szept. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/105 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem túl érzékeny vagy most,ami érthető.Nem arról van szó,hogy többet érne az ő családjuk,csak a gyerekeknek általában fontosabb a karácsony,főleg,ha még kicsik.Többet is kell készülődni, valószínűleg van együtt sütés,főzés, ajándék bontás,ami a gyereknek az igazán fontos,mi felnőttek akármikorra időzíthetjük.Ha elmondod nálatok mi a helyzet, biztosan segítenek megoldani a problémát,és otthon lehetsz.Én is olyan munkakörben dolgozok,ahol folyamatos a munkarend,nappal és éjszaka van, hétvégén és ünnepnapon is.én annyit szoktam kérni,hogy a téliszünet ideje alatt 3 napot lehessek folyamatosan otthon.Mi akkor megoldjuk a karácsonyt.Volt már 23-án nálunk szenteste,mert 22,23,24-et kaptam meg,és még másnap pihenni,játszani szerettünk volna.5 gyerekem van amúgy.Ne úgy értsd ezt,hogy a te családod kevesebbet ér,hanem gondolj bele,hogy a gyerekeknek ez miért lehet fontos.
2022. szept. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/105 anonim ***** válasza:
69%
Ez se a karácsonyról szól.
2022. szept. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/105 anonim ***** válasza:
31%
Inkább nem is válaszolok, mert ahogy a többiek is írták, most nem látsz tisztán.
2022. szept. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 anonim ***** válasza:
58%

Egyszer miattam ment be egy gyerekes kolléga. Én márpedig kivertem a hisztit, hogy otthon leszek, a párommal és a szüleimmel. Semmivel sem fontosabb egy ember/család sem.

Felváltva kéne bent lenni, hol ennek, hol annak ünnepekkor.

2022. szept. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!