Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lenne értékesebb annak...

Miért lenne értékesebb annak a családja, amelyikben vannak gyerekek?

Figyelt kérdés

Nekem nincsen gyerekem, nekem édesanyám, édesapám, testvéreim, párom, anyósom, sógoraim és a testvéreim gyerekei jelentik a családot.

Édesapámnak valószínűleg ez lesz az utolsó karácsonya.


A munkahelyen már most szóba került a karácsony, és a gyerekesek kijelentették, hogy ők biza nem jönnek be karácsonykor, mert az a szeretet, a család ünnepe és beszélni fognak a főnökkel, hogy menjen az, akinek nincsen családja.


Miért képzelik sokan magukat feljebbvalónak, csak azért, mert gyereket vállaltak? Meg miért kell sértegetni azt, akinek nincsen gyereke, hogy "jöjjön be az, akinek nincsen családja"? Főleg hogy pont az a munkatársam mondta, aki tudja, hogy a második sikertelen lombikon is túl vagyunk.


2022. szept. 23. 23:06
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/105 anonim ***** válasza:
77%

Már értem miért válaszolt neked mindenki úgy, ahogy. Képzeld, 19 éves korom óta dolgozom, gyerek után is fogok, a férjem is dolgozik, adózik. Attól, hogy szülök, még ugyanúgy megy az adóm, pláne ha csak egyet vállalok. Tehát nem kapok ingyen semmit, a Blinket meg mindig is béna együttesnek tartottam (nem tudom mire gondolt a költő).

Sajnálom apádat, és hogy már az elején is sok bunkó választ kaptál. De te is ritka idióta f.sz vagy.

Ennyi erővel a lombikosokat se kezelgessék az én adómból, oldják meg a gyerkekcsinálást ahogy tudják. (Nyilván nem így gondolom, csak a példa kedvéért írom.)

2022. szept. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/105 anonim ***** válasza:
80%
Remélem kérdező, hogy ha össze is jön neked a gyerek, te ezekből semmit nem veszel majd igénybe, és bent rohadsz a munkahelyeden majd minden ünnepen, mert senki az ég világon nem lesz rád tekintettel.
2022. szept. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/105 anonim ***** válasza:
82%
Miért te nem fogod? Istenem, hogy süt belőled az irigység. Nem tudtam, hogy eddig nem dolgoztam, de ezek szerint ha neked összejön hirtelen te is ingyenélő senkiházi leszel.
2022. szept. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/105 anonim ***** válasza:
73%
Hát te egy írigy fasz vagy.Az adókedvezményt a saját munkánk után kapjuk,a családi pótlék az vicc,a csok és a babaváró meg hitel,amit szintén úgy kapsz meg,ha van megfelelő jövedelmed.Hozzátenném,hogy nekünk ezek közül amúgy nincs egyik se,mert előbb vettünk házat,minthogy bármelyiket bevezették volna.Van viszont 5 gyerekünk,akiknek az ételt,ruhát stb-t ugyanúgy 27%-os áfával veszem,úgyhogy szerintem többet fizetek be mint te,és mindketten teljes állásban dolgozunk 18 éves korunk óta.És jaja,ennyi erővel akkor fizess a lombikodat saját magad.(én sem sajnálom senkitől,csak attól,aki köpköd ismeretlenül a családosokra)
2022. szept. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/105 anonim ***** válasza:
8%

Csakhogy akik olyan szerencsések, hogy összejött nekik a gyerek tudják, az elmúlt 2 évben azzal, hogy nekünk nem sikerült akkor gyermeket vállalunk amikor szerettünk volna csak a lakásfelújítási támogatáson buktunk 3 millió forintot, az adóvisszatérítésen 1,5 millió forintot, plusz ugye a felújítás munakdíján a 27% áfát, mert ugye számlásan csináltattuk meg mindent, mert fene se gondolta hogy 2 év alatt nem sikerül összehozni a babát.

Ezeket mi, akiknek egyszerűen nem volt olyan szerencséje hogy gyermekük lehessen akkor, amikor szerettük volna soha, de soha nem fog járni, mert többször ilyen penzszórás biztos nem lesz, és ha sikerül a baba ugyanúgy fel kell nevelnünk a gyermekünket, csak egy vadiúj autó árával kevesebből.


Ebből a pénzből nagyjából 4 lombikkezelést ára ki is jön.(mármint amennyibe nagyjából az államnak kerül a kezelés)


Nekünk nem elég azzal megküzdeni, hogy gyermeket szeretnénk és nincsen, mellé folyamatosan az folyik a csapból is, ha nem szülsz nem érsz semmit. Közben orvosról orvosra jár az ember, újabb és újabb rosszabbnál rosszabb betegségek diagnózisaival kell szembesülnie, nem ehetesz, nem ihatsz egy jót, mert mindenféle speciális diétát kell követned, hogy esélyed legyen arra hogy valaha gyereked lesz, naponta egy marék vitaminon és gyógyszere élsz.... És közben ugye ott van az anyagi része is, ha nem számold akkor is tudod hogy mennyi mindentől esel el azon felül, hogy lehet, hogy soha nem foghatod kezedbe a saját gyermeked.


És e mellé ba.szki még a munkahelyeden is azt kapod hogy te dolgozz többet mert nincs gyereked...


És amikor az egészből k.rvára eleged van, kiírod magából egy anonim oldalra és ott is mit kapsz...


Hogy egy frusztrált, irigy, empátia nélküli dög vagy aki megérdemli hogy soha ne legyen gyereke.

2022. szept. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/105 anonim ***** válasza:
100%
Bakker,nekünk meg van 5 és semmit nem vettünk fel.Se csók,se babaváró,se lakásfelújítási,se semmi.Mi akkor mennyit buktumk?Úgy,hogy még túl is teljesítettük amit ott vállalni kell.Miért?Mert előbb vettünk házat,minthogy ezek bármelyike létezett volna,felújítani nincs mit,mert azt is megcsináltuk előbb.Sajnálatos,ha valakinek nem egyszerű a gyerekvállalás,de most erről az tehet,akinek meg sikerül?Itt meg egyszerű kommunikáción múlna,hogy a kérdező otthon lehessen.Ja nem egy gyökér a mindennapokban, akkor lesz aki vállalja helyette,én is vállaltam már be szolgálatot gyerekesként is kolléganő helyett,mert gond volt otthon.Nem kell többet dolgozni,meg a gyerekes helyett dolgozni.Ugyanannyi órában dolgoztok nem?Ha nem, akkor a bérezés is más.Aki meg önként szó nélkül bevállal plussz munkát,és csak otthon fröcsög,az gyerekkel,vagy gyerek nélkül is hülye.Van ugyanis egy munkaköri leírásod,amibe rögzítve van,hogy mit,és mennyit kell dolgoznod.Itt az a legnagyobb baj,hogy a kérdező is olyan magas lovon ül,hogy csak na.Szerinte mindenki munkakerülő meg ingyenpénzt kap aki gyerekes.Az meg se fordult a kis fejében amit már leírtam,hogy a kedvezmények amiket sorolhatók,mind munka alapúak,tehát ha valaki munkakerülő,annak nem is járnak.Továbbá gyerek nélkül könnyen lehet ám munkahelyet váltani,ha a jelenlegiben csicskás vagy,még gyerekkel,vagy gyerekekkel úgy néznek rád mint egy szellemi fogyatékosra, és képesek egy gyengébb képességűt felvenni helyetted.
2022. szept. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/105 anonim ***** válasza:
21%
Ja és ha a kollégád,tehát pont ott,pont azt csinálja mint te, akkor te is egy ingyenélő vagy?Mert akkor a fieztést ugyanazért kapjátok.Tejat itt is van ellentmondás.Inkább örülni kellene,ha van olyan édesanya,aki a gyereknevelés,háztartás mellett visszamegy dolgozni,és nem mástól várja a megváltást mondjuk mindenféle segély formájában.Hálat adok az égnek a munkahelyemért,meg a kolléganőimért,mert nálunk ilyen mocskos áskálódás nincs,pedig nagy cégnél dolgozunk,sokan vagyunk.Mindent meg lehet beszélni,és segítjük egymást.Mindenki életében vannak különböző időszakok,amiket valahogy meg kell oldani,és ha normálisan állunk egymáshoz, akkor meg is lehet.Mondjuk ha ilyen szöveggel jönne bárki,hogy eddig én ingyenlóvét kaptam mindenhonnan,ami nem is igaz,mert nem kapunk semmit, akkor én is sz@rnék ám az ő problémájára onnantól.
2022. szept. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/105 anonim ***** válasza:
100%

#95 Te elolvastad a kérdező válaszait (vagy te vagy az)? Savazott mindenkit, és a durvábbakat már törölték is. Eleinte együttérzett vele a többség, csak aztán elkezdett minősíthetetlen stílusban írni.

A lombikos példát én hoztam fel először, de gyengébbek kedvéért oda is írtam, hogy nem gondolom komolyan. Csak arra volt válasz, hogy a kérdező itt verte az asztalt, hogy az ő adóján mennek a családtámogatások. Erre próbáltam reflektálni, hogy igen, ilyen egy jóléti állam, beszed, újraoszt. Ha mindenki elkezdené verni a nyálát, hogy mennyi mindenre költ az adónkból állam amit ő személy szerint ki sem használ, az csak egy végtelen és eldönthetetlen meddő szófosás lenne. 4 évente lehet erről dönteni, hogy megfelel-e vagy sem, a teljes rendszert pedig úgysem látja át senki.

2022. szept. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/105 anonim ***** válasza:
81%

Folytatom 95# .... aki olyanokat ír, hogy xy felkoppintatja magát fél év után és bezzeg neki jár minden.


Mert ilyenekt írt a kérdező.


Én se ihatok ehetek csomó mindent mert gasztrós betegségem van. Mi lenne ha mind szépen összegyűjtenénk, hogy kinek milyen baja van, és akkor soha senki se megy még sima szabadságra se, csak a lombikosok.


- Szóval nem ehetek sok mindent és nem ihatok alkoholt, mert belehalhatok egy akut gyulladásba.

- Endometriózisom van ami fájdalmas

- Apukám 75 éves, dohányos, bármikor meghalhat

- Anyukám rák túlélő, bármikor kiújulhat, meghalhat

- Rengeteg rákos volt a rokonságomban női ágon, én is bármikor diagnosztizálva lehetek rákkal.

- A gyerekem komplikációkkal született, ami lehet kihat a fejlődésére.


Na akkor nekem jár a külön sajnálat, vagy az csak szegény lombikosnak jár?

Bárki panaszkodhat meg verheti magát a földhöz, hogy neki miért jár a karácsonyi szabi. Időben kell kikérni, megemlíteni azokat a tényezőket amik esetleg segítik, hogy megkaphassa az ember pl gyerek haldokló apa, nem pedig anonim módon szidalmazni meg fröcsögni azokra akiknek van gyerekük.

2022. szept. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/105 anonim ***** válasza:
24%

Igen, olvastam a fröcsögését (legalábbis egy részét, az összes kommenten nem mentem végig), csak én értem hogy mi van mögötte.



(még a támogatások nem kihasználására: nagyon nem mindegy, hogy jogosult vagy rá, csak önszántadból nem használod ki, mert nincs rá szükséged, vagy jogosult lehetnél rá, és szeretnéd is kihasználni, csak azért, mert a tested nem úgy működik ahogy kellene ezért nem kapsz semmit.

Még aki valami más feltételnek nem felel meg és nem kapja meg még mindig előrébb van. Neki legalább gyermeke van. Nekünk nincs semmink, és nem érünk semmit a mai magyar társadalom szemében.)

2022. szept. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!