Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lenne értékesebb annak...

Miért lenne értékesebb annak a családja, amelyikben vannak gyerekek?

Figyelt kérdés

Nekem nincsen gyerekem, nekem édesanyám, édesapám, testvéreim, párom, anyósom, sógoraim és a testvéreim gyerekei jelentik a családot.

Édesapámnak valószínűleg ez lesz az utolsó karácsonya.


A munkahelyen már most szóba került a karácsony, és a gyerekesek kijelentették, hogy ők biza nem jönnek be karácsonykor, mert az a szeretet, a család ünnepe és beszélni fognak a főnökkel, hogy menjen az, akinek nincsen családja.


Miért képzelik sokan magukat feljebbvalónak, csak azért, mert gyereket vállaltak? Meg miért kell sértegetni azt, akinek nincsen gyereke, hogy "jöjjön be az, akinek nincsen családja"? Főleg hogy pont az a munkatársam mondta, aki tudja, hogy a második sikertelen lombikon is túl vagyunk.


2022. szept. 23. 23:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/105 anonim ***** válasza:
54%
A 18-as kommentedre: azt remélem, te se gondolod komolyan, hogy ha megteheted, se karácsonyozol majd a gyerekeddel, vagy nem töltöd vele a téli szünetet, mert olyan jó fej vagy hogy szerinted "nem jár neked többletjog". Vagy ha mégis, akkor nagyon nem szívesen lennék a gyereked.
2022. szept. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/105 anonim ***** válasza:
47%
Most azért egy picit aggódom azért a gyermekért akinek egyszer életet adsz.. vagy ha neked úgy jobban hangzik kipréseled.
2022. szept. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/105 anonim válasza:
65%
Akkor hasonlítsd magad a kisgyerekekhez, akiknek "nem gond" ha nincs velük az anyjuk vagy apjuk szerinted. Mennyivel korrektebb, mint egy felnőtt ember aki magának választotta a munkáját. Nálunk mondjuk ilyen gond nincs, mert se a gyerekeseknek, se a nem gyerekeseknek nem kell dolgozni karácsonykor. :)
2022. szept. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/105 anonim ***** válasza:
61%

Ti komolyan go gondoljátok, hogy neki az utolsó karácsonya az apukájával kevesebbet ér, mint másnak egy karácsony a sok közül a gyerekével?


Attól hogy a történetben a gyerek nem 5 éves hanem 30 éves még ugyanúgy apa-gyerek kapcsolat.


Másrészt egy ilyen beszólás hogy "neked nincs családod" nem csak karácsonykor, hanem bármikor fájó lehet annak aki vágyik rá es bármilyen okból (akár csak azért mert párkapcsolat sincs) még nincs vagy már nincs gyereke, nincsenek szülei. Ez lekicsinylés, hogy te kevesebb vagy azért mert neked nincs gyereked, vagy már nincsenek szüleid.


Hogy a gyerekesek is értsék, ez olyan mint amikor egy császárosnak azt mondják, hogy te nem szültél, csak műtöttek, és fogd is be jól a szád, mert fogalmad sincs milyen kitolni egy gyereket.

2022. szept. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/105 anonim ***** válasza:
62%

#25 senki nem mondta, hogy az utolsó karácsonya az apukájával kevesebbet ér… sőt, tanácsolták, hogy igen is beszélje meg a főnökével, hogy ez a helyzet áll fenn és ezért mindenképp szeretne otthon lenni.


Kérdező sajnos belőled süt a rosszindulat és az irigység, ettől függetlenül kívánom, hogy még minél több időt tölthess el apukáddal.

2022. szept. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/105 anonim válasza:
78%

20-as, annyira szèpen összefoglaltad,pont így gondolom èn is.

Nekem kis gyerekeim vannak, de mit jelent pontosan, hogy Karácsonykor dolgozni kell? 24.-e reggel, este, egész nap? Esetleg 25 vagy 26? Lehet ezeket gyerekkel, felnőttel rugalmasan kezelni.

2022. szept. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/105 anonim ***** válasza:
25%

A gyerekeknek általában téli szünet van karácsonykor, és hacsak apukádra nem kell vigyázni, akkor bizony nekik fontosabb lenne hogy szabadságra menjenek.


Nem beszélve arról, hogy egyezer gyerekek, apukádnak meg biztos volt már vagy 50 karácsonya. Nem értek veled egyet, én mikor gyerektelen voltam, MINDIG megértettem hogy felnőttként nem lehet fontosabb nekem a karácsony egy gyerekkel szemben. Pedig én vagyok az a nagyon idegesítő ember aki már augusztusban jingle bellst hallgat.


Sajnálom ami apukáddal történik, de szerintem karácsonykor elsőbbséget élveznek azok akiknél gyerekek cannak ha másért nem a téli szünet miatt, de egyébként is azt érzem helyesnek.

2022. szept. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/105 anonim ***** válasza:
85%
Frankón nem értem az ilyeneket. 4-en vagyunk a csapatomban, 2-en kisgyerekkel, 1 felnőtt gyerekkel, 1 még gyerek nélkül. Mindenkinek dolgozni kell 1 napot a két ünnep között. Beosztjuk, nem nyávogunk. Mindenkinek fontos a családja és a szabadideje. A tavaszi meg az őszi szünetet szokták nekünk átengedni a nemgyerekesek, mert az nekik tényleg nem fontos időszak.
2022. szept. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/105 anonim ***** válasza:
42%

25-ös a szívemből szóltál. Én is vágyok egy családra, de nincs párom, idén lett vége egy hosszú kapcsolatomnak. És ha valaki erre mer nekem hivatkozni, vagy lenézegetni, annak lenyomom a papírt a torkán. Semmivel sem vagyok kevesebb, mint az, aki kihagyta a tabit és fél éves kapcsolatba feldurrantották, aztán rohamszervezésben lebonyolítottak egy esküvőt, majd utána hétvégén kirakták facera a csaj erőltetetten előrenyomott a hasát. (pl szomszédom), aztán ő majd hivatkozhat a saját munkahelyén a gyerekre, én meg nem.

28/N

2022. szept. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/105 anonim ***** válasza:
44%

Ezek mind-mind olyan dolgok, amiket akkor fog megérteni az ember, ha már van gyereke.

Majd akkor emlékezz vissza erre a kérdésedre.

2022. szept. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!