Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondjak ha a gyerekek...

Mit mondjak ha a gyerekek napok óta az apjáról kérdez ?

Figyelt kérdés

Az apja börtönben van ahol a helye van ! De amióta ovis lett az gyerek a fiam hallja a többi gyerektől hogy:„apával megyünk ide vagy apa visz engem haza" a fiamnak meg fel tűnt hogy neki nincs apja. Eddig próbáltam nem válaszolni rá és egy nagyon jó játékot ajánlani neki de már nagyon kíváncsi. Nem akarom hogy tudja hogy az apja hol van mert még több kérdést tenné fel hogy miért van ott. Ti mit mondanátok ?

Hazudni se akarok neki és rettegtem mindig hogy egyszer ezt meg fogja kérdezni


2022. szept. 21. 10:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

hazudni nem akarsz, de elmondani se. Nincs 3. lehetőség....

Én elmondanám.

Apa rosszat csinált, ezért börtönben van.

Ha megkérdezi h mit tett, elmondott.

Bántott másokat/ elvett valamit ami nem az övé stb.

Az ő szintjén nyugodtan elmondhatod hogy mi a helyzet

2022. szept. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Jóga van tudni. Nehéz téma, de ha később tudja meg káros lehet. Úgy érzi, hogy nem bízhat benned, hazugságban élt.
2022. szept. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
2 pontosan. El kell mondani neki, hogy akik ilyen olyan dolgot csinálnak, és lebuknak, azok börtönbe kerülnek.
2022. szept. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
44%

És ha megerőszakolt valakit, vagy pedofil? Akkor mit mondasz egy kiscsoportosnak? Vagy megölt valakit? Vagy drogozott(és esetleg úgy ölt meg valakit)? Vagy prostitúcióra kényszerített másokat? Vagy unokázós csaló?


Szerintem el kell neki mondani, hogy "apukád nem tud jönni, mert másik városban van, és ott kell maradnia x ideig(amennyit kapott, azt mondod). Utána fog tudni jönni" 3 éves, ennyit bőven elég tudnia, valószínű nem is fog többet kérdezni.


Ha még valamit kérdez, akkor megmondhatod, hogy "fontos felnőtt dolga van" vagy "épp javít/helyrehoz valamit(magát), amíg az nincs meg, nem tud jönni"


5 évesen lehet kicsit többet mondani, majd még egy kicsit, fokozatosan, de nyíltan. A nyíltság meg nem azt jelenti, hogy mindent rázúdítasz. Sok felnőtt dolog nem való gyerekeknek, ráadásul ha visszahallják oviban, még képesek nem barátkozni vele a szüleik véleménye miatt, vagy kiközösítik.

2022. szept. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
4 miért ne lehetne a halálról beszélni egy gyerekkel? Az élet természetes része, viszont ha természetellenesen következik be, akkor az elkövető börtönbe kerül. Erőszaknál pedig lehet azt mondani, hogy bántotta, és ezekért most súlyos büntetést kapott. Ha pedig kijött, akkor majd lehet találkozhatnak.
2022. szept. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

#4

Nem részletezni kell hogy mit tett. Nem kell beszámolni arról h 56 késszúrassal ölt meg egy vak apácát.

Ha anyit mond h bántott valakit, a gyerek már nem fogja megkérdezni h Hogyan?

2022. szept. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

"És ha megerőszakolt valakit, vagy pedofil? Akkor mit mondasz egy kiscsoportosnak? Vagy megölt valakit? Vagy drogozott(és esetleg úgy ölt meg valakit)? Vagy prostitúcióra kényszerített másokat? Vagy unokázós csaló?"


Konkrétan mindre megfelelő válasz a bántott valakit/olyat csinált, amit nem szabad. Nem kell neki levezetni

2022. szept. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
4# Az első válaszoló nagyon jó ötleteket adott, hogyan lehet a gyerek szintjén elmondani hol van az apja. A ferdítés hosszútávon sokkal károsabb. Ahogy egyre nyitottabb lesz a gyerek egyre több kérdése lesz, és nem fogja érteni mi olyan fontos felnőtt dolga lehet egy másik városban, amiért ő nem számít az apukájának, nem mennek együtt sehova, nem jön érte az oviba.
2022. szept. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
#4 jól látod a helyzetet nem ártatlan piti úgy miatt ül és ha ki jön a gyerekem a közelébe se fogom engedni hisz ő lenne a második babám az elsőt miatta vesztettem el mert még ütött nehezen de meg bocsájtottak neki hisz nem volt magánál (drogozott) de viszont mikor a fiammal terhes voltam és megint szívott és még ütött akkor rendőrt hívtak a rendőrrel is verekedett és nem is kevés anyag volt nála és távoltartási van ellene ha ki jön. Azért így elég nehéz el mondani neki nem tudom azt mondani hogy másik városba van dolga van X év múlva végez aztán láthatod hisz soha se fogja látni
2022. szept. 21. 13:33
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor: apa rosszat csinált börtönben van. Ha megkérdezi miért, akkor: bántott engem/minket és másokat is. Ha már nem lesz börtönben és kérdez, akkor is el lehet neki mondani, hogy az ő apukája rosszat csinált, ezért nem az életetek része, nem jön haza, mint Pistike apukája.
2022. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!