Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondjak erre a gyerekeknek...

Mit mondjak erre a gyerekeknek? Milyen példa már ez?

Figyelt kérdés
Apósom "talált" egy mobiltelefont. Csak épp az a baj, hogy tudja kié, a nő otthagyta az asztalon egy plázában, az apósom látta, de nem szólt neki, eltette a telefont. Röhögve meséli, hogy hogy lehet ilyen figyelmetlen valaki, és hogy tudja is ki a nő, a közelükben lakik. Ő meg simán használja a telefont, örül neki mint egy kisgyerek, hogy milyen jó meg modern. Két óvodás gyerekünk van, akik nem értik a helyzetet, a nagyobbik utána tőlem kérdezte, hogy miért nem adta vissz a telefont a néninek a papa? Most erre mit mondjak? Imádják a nagyapjukat, nem akarok rá rosszat mondani, de nem erre tanítjuk őket, hanem hogy ne vegyék el ami a másé. Hogy kezelnétek ezt? A férjem csak legyint, szerinte kezd hülyülni az apja. Hát nem tudom.
2017. szept. 20. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Akkor küldd a férjedhez magyarázatért a gyerekeket.
2017. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Mivel én utálom az apósom, megmondanám hogy azért mert a papa rossz ember, és örül, hogy az a nő rosszul érzi magát. De ha te ezt nem akarod, akkor mondd meg nekik, hogy kérdezzék meg a papától mert te nem tudod, te nem így csinálnád és nekik se így kéne csinálni ha ilyen helyzetbe kerülnek.
2017. szept. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem kell ennyire belemenni az egészbe, valószínűleg csak amiatt foglalkoznak vele, mert téged ennyire izgat a téma. Mondd azt hogy a néninek már nem kell oaadta a nagyapának.
2017. szept. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Én a papának mondanám, hogy adja vissza. A gyerekeknek meg azt, amennyiben nem akarja vissza adni, hogy ez butaság, ilyet nem csinálunk.
2017. szept. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Ez lopásnak számít hiszen tudja h kiéa telefon.elmondanam ezt apósomnak,gondolom te nem tudod ki a nő de ha igen neki is szolnek.

A gyerekeknek megmondnam h nem tudom a papa miért nem adja vissza a telefont,de ilyet nem szabad csinálni!

2017. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki a nő, nem egy városban lakunk.

Apósó a gyerekek előtt mesélte, hallották az egészet, ezért érdekli őket, nem azért mert én felfújom. Az 5 éves már nem hülye, érti hogy valami nem oké. A 3 éves is érti valamennyire.

2017. szept. 20. 13:12
 7/11 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Én elmondanám, h sajnos néha a felnőttek bután viselkedett, ahogy most a papa is. Ha vki azt várja, h nézzenek fel rá, akkor viselkedjen is úgy. Esetleg a nagyobbnak megmondanám, h ha szeretné, nyugodtan beszélgessen erről a papával, vagy mondja el neku, h szerinte mit kellett volna csinálni. Persze gáz, h az 5 évesnek jobvan helyén van az értékrendje mint a 60 x évesnek, de ez van. Mismásolni, félremagyarázni ésatöbbi nem kell, a gyerek nem hülye.
2017. szept. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

én azt mondanám..:kérdezze meg a papától!

hátha ettől a kérdéstől az apósod is észbe kap

2017. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem rá jkell rosszat mondani, de azt nyugodtan megmondhatod, hogy ez buta és rossz cselekedet, és ilyent nem szabad csinálni.

Ha meg megkérdeznék, hogy akkor a papa miért csinálta, arra már válaszoljon ő vagy a férjed.

2017. szept. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2# ez a legrosszabb ,amit tehetsz. Onzo es gyerekes.. attól h te utálod nekik mért kéne?
2017. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!