Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondjak erre a gyerekeknek...

Mit mondjak erre a gyerekeknek? Milyen példa már ez?

Figyelt kérdés
Apósom "talált" egy mobiltelefont. Csak épp az a baj, hogy tudja kié, a nő otthagyta az asztalon egy plázában, az apósom látta, de nem szólt neki, eltette a telefont. Röhögve meséli, hogy hogy lehet ilyen figyelmetlen valaki, és hogy tudja is ki a nő, a közelükben lakik. Ő meg simán használja a telefont, örül neki mint egy kisgyerek, hogy milyen jó meg modern. Két óvodás gyerekünk van, akik nem értik a helyzetet, a nagyobbik utána tőlem kérdezte, hogy miért nem adta vissz a telefont a néninek a papa? Most erre mit mondjak? Imádják a nagyapjukat, nem akarok rá rosszat mondani, de nem erre tanítjuk őket, hanem hogy ne vegyék el ami a másé. Hogy kezelnétek ezt? A férjem csak legyint, szerinte kezd hülyülni az apja. Hát nem tudom.
2017. szept. 20. 12:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én megmondanám az apósnak, hogy ne tanítsa ilyenekre a gyerekeimet, mert én-mi nem erre neveljük, hanem arra, hogy lopni nem szabad.Ha ő rossz példát mutat, nem fogják tisztelni a gyerekek, te sem. Sőt szeretni sem. Ér ennyit egy telefon? Ha nem adja vissza a telefont, akkor ő magyarázza el a gyerekeknek, miért lopott!

Ezt megszervezném úgy, hogy mikor ő is ott van, te is, gyerekek is, feltenném a kérdést. Vagy tegye fel a gyerek. Papa, miért loptad el a néni telefonját?

2017. szept. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!