Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondjak ha a gyerekek...

Mit mondjak ha a gyerekek napok óta az apjáról kérdez ?

Figyelt kérdés

Az apja börtönben van ahol a helye van ! De amióta ovis lett az gyerek a fiam hallja a többi gyerektől hogy:„apával megyünk ide vagy apa visz engem haza" a fiamnak meg fel tűnt hogy neki nincs apja. Eddig próbáltam nem válaszolni rá és egy nagyon jó játékot ajánlani neki de már nagyon kíváncsi. Nem akarom hogy tudja hogy az apja hol van mert még több kérdést tenné fel hogy miért van ott. Ti mit mondanátok ?

Hazudni se akarok neki és rettegtem mindig hogy egyszer ezt meg fogja kérdezni


2022. szept. 21. 10:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
2%
Azért ez gciség, hogy egy ártatlan ember nem kap majd esélyt, hogy a saját gyerekét láthassa. Ha
2022. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó, mitől lenne ártatlan? Egy baba halt meg miatta, keményen drogfüggő is, erőszakos is.


Én kihagynám, hogy "apa" a sztoriból, hisz távoltartási is van, elég egyértelmű, hogy nem lesz az életük része, így kb annyira a gyerek apja, mint egy spermadonor.


Én azt mondanám, hogy volt egy bácsi, akivel régen szerettük egymást, így lettél te. Majd megbeszéltük, hogy ő nem lesz a családunk része, csak te meg én, és ez így van jól. Így nálunk nincs apuka, csak én vagyok és te. A bácsi, akivel szerettük egymást, pedig máshol él.


Értem én, hogy megmondanátok a gyereknek, hogy "börtönben van", de ez csak nektek jelent valamit, a háromévesnek semmit. A rosszat csináltra fixen rá fog kérdezni, nem kellene már most azzal felnőnie, hogy az az ember, akit sosem látott és sosem fog, az apja, mikor nem a családja része(csak vér szerint). Kb mint egy örökbeadó szülő, beszélni kell róla, de nem a családja része. Régen ez volt, most most van.

2022. szept. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
12 leülte a büntetést, tehát utána már ártatlan ember, aki lehet megváltozott. Ezért írtam, hogy esélyt kell adni.
2022. szept. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
59%

Addigra más világ lesz, a gyerek 12 éves lesz kb, sokkal többet fel fog fogni a dolgokból, majd akkor visszatérnek rá. De kellene egy év "bizonyíték", legyen állandó munkája adja le havonta a negatívdrogtesztes vizeletmintákat, meg ilyesmi.


Tinikortól lesz esélye helyrehozni a dolgokat.


Meg aztán ez olyan, hogy bántotta őket, nem tudom, hogy érted-e.. a gyereket is, az anyja hasában. Szóval ha a gyerek ezt nagyobb korában megtudja, hatalmas feladat lesz bíznia az apjának, a dolgokat nem lehet meg nem történté tenni, cska azért, mert leülte a büntetését.. attól még a többiekben mély nyomot, traumát hagyott.. nem így megy, hogy akkor 5 év után megint bízni fognak benne, mintha mi sem történt volna, mert már vezekelt. A következményekkel együtt kell élnie, áldozatoktól megbocsátást várni.. Áh. Ráadásul egy áldozat bízza rá a láthatások alatt a szintén áldozat gyermekét? Viccelsz? Ez hatalmas "lelki meló", a legtöbben nem képesek rá, ahhoz túl értékes a gyerek élete, na meg a sajátjuk, hogy egy másik személyért veszélyeztessék ezt a békét..


Ha a gyerek felnőtt, majd kockáztathatja a sajátját azzal, hogy felveszi a kapcsolatot az apjával, de az anyjától ezt nem lehet elvárni, hogy láthatásokra engedje a bántalmazójukhoz a gyermekét..

2022. szept. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
14 onnantól, hogy leülte a büntetését, már egy ártatlan ember.
2022. szept. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

15!

Te ezt honnan vetted?

Attól még nem lesz ártatlan, csak bűntett előéletű.

2022. szept. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Elkövetett egy bűncselekményt, amiért bűnhődik. Ha ezt letöltötte, akkor ő már egy új, ártatlan ember onnantól. Borzalmas ez a balkáni mentalitás.
2022. szept. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Balkáni? Más helyeken nem hogy ártatlan nem lesz, még meg is csonkítják/ölik, máshol meg rákerül feketelistára, és a szomszédainak kötelező tudnia, mit követett el. Örülj csak neki, hogy itt vagy, itt alig érdekel valakit.


Büntetett előéletű az igaz, de szerintem az ő státuszánál rosszabb az, amit másoknak okozott, az nem múlik el x idő alatt. Nálunk amúgy nagyon nem oké az igazságszolgáltatás(kaleta), bezzeg aki drogozott, lopott, csalt, az pár évet is ül.


A múltját mindenki magával viszi, nálunk pl erkölcsi bizonyítvány formában is, de leginkább másokban okozott károkon látszik a dolog, és ez sokszor nem múlik el a leülős büntetéssel. Egyébként meg ami ott megy, is lehetne "rosszabb" pihennek, jókat esznek, tévéznek, tanulhatnak, képezhetik magukat. Bent a börtönben. Ingyen. Szinte már nagyobb bent a jólét, mint zsákfalvakban. Idős koromra fixen bevonulok valamiért, társaság, programok, spórolási lehetőség.

2022. szept. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

17!


Tegyük fel pedofil Jani megeroszakolta a 12 éves Katit. Lecsukták, leülte az x évet. Szabadulás után melléd költözik a szomszédba. Ugye gond nélkül rábízod a te 12 éves lanyodat? Hiszen leulte a büntetését, ő egy ártatlan ember

2022. szept. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
42%
Attól függ. A Balkánon vagyunk, ahol ha valaki elkövet egy hibát, onnantól ő teljesen el lesz egész életében ítélve, segítséget nem kapva, vagy pedig egy normális országban, ahol nem a büntetés a lényeg, hanem a társadalomba való visszasegítése az embereknek. Ez például a normális körülmények biztosítása, ami jelenti a tanulás, munka lehetőségét, és kötelező terápiát, hogy az olyan beteg emberek, akik pedofilok, meg legyenek gyógyítva. Tedd magad a pedofil helyébe. A szerencsejátékos helyébe. A drogfüggő helyébe. Mindegyik pontosan tudja magáról, hogy segítségre van szüksége. De mi lesz az átlag Balkán magyar reakciója, ha azt hallja, hogy az egy heroinfüggő az xy? Lenézi, megveti, szánalmasnak tartja. Miért? Honnan tudja, hogy mitől heroinfüggő? Lehet, hogy egy óriási sérülés után, ópiát fájdalomcsillapítót írnak fel neki, és ráfügg, és amikor a prescription lejár, nincs más, mint a heroin. Lehet, hogy egyszer 15 évesen, rossz társaságba keveredik, és ráveszik, hogy szívjon fel egy kicsit, és addig győzködik, amíg megcsinálja. Lehet szimplán kíváncsi, és kipróbálja mi olyan jó benne, és belecsúszik. Ő nem érdemel segítséget? Ő nem azért fog lopni, és elveszteni mindent, mert ezt akarja. Azért fogja, mert függő lett. Én azt gondolom, hogy ő nem érdemli meg, hogy ne kapjon segítséget, és új esélyt egy normális életre, mert később hasznos tagja lehet például a társadalomnak, azzal, hogy felhívja ezekre a dolgokra a figyelmet, hogy ha valaki olyan buta döntést hoz mint ő, annak az élete tönkremegy. Pedofília? Ez egy mentális betegség. Az illető pontosan tudja, hogy rossz az, amire vágyik. De ez őt frusztrálja. Ő nem akar bántani senkit és legszívesebben megölné magát már, mert nem tudja értelmezni, hogy ő miért nem normális. Ő tudja magáról, hogy nem az. De mit fog csinálni, ha már azért is kiröhögik, vagy kapja a dogwhistlet az ember, ha depressziós és segítséget akarna? Nyilván nem fog elmenni terápiára, vagy beszélni másokkal erről, mert erre még milliószor rosszabb lenne a társadalom reakciója. A segítséget nem kapja meg, elzárkózik, nehogy véletlenül bántson valakit, és frusztrálódik évekig évtizedekig, a gondolaton, amit nem tud megváltoztatni. Tehát ahelyett, hogy ítélkezünk, azokat az embereket akiknek problémája van, meg kell hallgatni, és támogatni abban, hogy a megfelelő kezelésre elmenjenek és azt megkapják, és meggyógyuljanak. Tehát, hogy a kérdésre válaszoljak, ha a Balkánon, azaz itt, ahol a büntetés a lényeg, nem engedném, hogy a pedofil a szomszédom legyen. Egy normális országban, pl Finnország, vagy Norvégia stb, ahol tudom, hogy megkapta a megfelelő kezelést, ott egyáltalán nem lenne problémám, ha a szomszédba költözik.
2022. szept. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!