Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lenne értékesebb annak...

Miért lenne értékesebb annak a családja, amelyikben vannak gyerekek?

Figyelt kérdés

Nekem nincsen gyerekem, nekem édesanyám, édesapám, testvéreim, párom, anyósom, sógoraim és a testvéreim gyerekei jelentik a családot.

Édesapámnak valószínűleg ez lesz az utolsó karácsonya.


A munkahelyen már most szóba került a karácsony, és a gyerekesek kijelentették, hogy ők biza nem jönnek be karácsonykor, mert az a szeretet, a család ünnepe és beszélni fognak a főnökkel, hogy menjen az, akinek nincsen családja.


Miért képzelik sokan magukat feljebbvalónak, csak azért, mert gyereket vállaltak? Meg miért kell sértegetni azt, akinek nincsen gyereke, hogy "jöjjön be az, akinek nincsen családja"? Főleg hogy pont az a munkatársam mondta, aki tudja, hogy a második sikertelen lombikon is túl vagyunk.


2022. szept. 23. 23:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/105 anonim ***** válasza:
38%

30-és ha nem lehet neki?

Írta, hogy lombikozik. Biztos nem szórakozásból. Rengeteg meddő, vagy kapcsolat hiánya, vagy bármi okból gyermektelen nő van, akik valójában vágynak rá. Szerintetek ez nem esik rosszul? Nem is az, hogy be kell menni. Hanem ez a kiközösítés, meg arra hivatkozás, hogy bezzeg ők...ők szültek.

2022. szept. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/105 anonim ***** válasza:
52%

Biztos rosszul esik, de felnőtt ember, dolgozza fel. Fontosabb az, hogy a gyerekek a szüleikkel lehessenek karácsonykor.

A kérdező azért van speciális helyzetben, mert beteg az édesapja, ez is van olyan méltánylandó szempont, mint a gyerekek, ezt jobb helyeken meg lehet beszélni. De ahogy a kérdésből lejön, őt elsősorban nem az apukája érdekli, hanem úgy en block meg van sértődve a gyerekesekre, mert neki egyelőre nem jön össze. Ez emberileg érthető, nem vagyunk tökéletesek, de másoknak nem kötelező az ő sértődését figyelembe venni.

2022. szept. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/105 anonim ***** válasza:
72%

Ez olyan, mint mikor azt mondták a volt cégemnél, hogy dolgozzon az hétvégén akinek nincs gyereke.Vagy ha valaki gyerekes túlórázni akarta akkor meg azt fújta, mert neki kell a pénz:D

Én meg lecartam ki mit mond, ha volt kedvem túlóráztam, ha nem meg nem.Beszéltem a főnökömmel és legtöbbször megértette azt is ha nekem épp más dolgom volt.

Nem kell ebből akkora durranást kihozni, meg megsértődni.A saját érdekeidet meg kell tanulnod védeni.

2022. szept. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/105 anonim ***** válasza:
57%
Majd 3 év múlva olvassuk tőle, hogy a gyerektelenek milyen bunkók, mert ő éveket próbálkozott a gyerekkel és nem lehet otthon karácsonykor. Amúgy nem válaszoltál, hogy beszéltél-e a kollégáiddal, főnököddel a helyzetedről? Én gyerekesként biztosan megérteném, ha valaki mondjuk a szentestét a haldokló apjával akarja tölteni. Simán lemondanék, mondjuk úgy hogy 25-én én családozok. De most ha jól értem neked az a bajod, hogy 24-én délelőtt be kell menned?
2022. szept. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/105 anonim ***** válasza:
46%

De kérdező, a gyerekeknek az intezmenyekben szünet van. Ha te ilyen lelkesen dolgozol majd karácsonykor gyerek mellett, ki lesz vele? Valakinek felügyelni kell rá. Gondolom, akkor a párod is dolgozni fog, hiszen nem használja ki ezt ő sem.

Igen, pontosan azért veszik előre a gyerekeseket, mert nincs máshogy felügyelet. De szerintem a te indokod kb minden másnál fontosabb. Menj be a főnöködhöz és mondd meg, nem sértődözni kell meg utálni, akinek lett gyereke, hanem kinyitni a szádat.

2022. szept. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/105 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem az a normális, ha egy anya tűzön vízen megy azért, hogy a gyerekének jó legyen. Harcoljon azért, ami nekik kellemes, ha más emiatt le is csúszik a lehetőségről, ő legalább megtette a dolgát, a gyereke karácsonya minden normális embernél a másik felnőtt karácsonya felett áll.


Apukám beteg és talán ez az utolsó karácsonyunk.. nekem ez nem üti meg a mércét, mert gondolom az előző "lehetett" az utolsó advent, utolsó ősz, utolsó nyaralás, utolsó bármi..


Az én nagyszüleim 87 évesek. Vagy húsz éve arra készülünk, hogy vajon melyik lesz az utolsó, minden évben a "még tegyük oda magunkat". Ismerőséknél 97 éves a mama, már 30 éve betegeskedik.. Nálunk a covid sürgősségit is megjárták kórházban, és itt vannak még mindig. Ott szintén.


Két három rákon, egy két végtageltávolításon is átmentek. A "talán már nem fog tovább élni" szerintem nem elég indok, hacsak nem végstádiumú rák.


Mindenkinek vannak rokonai, akik betegek/idősek, vannak sérült gyerekeket nevelők, meg sérült rokonokat ellátók, meg minden. Értem, hogy a te életedben ez nehéz most, de másoknak is ilyen nehéz, és max egy fontossági sorrendbe kerül a gyerekes(meg minden más miatt fontos) karácsonyozással. Esküvők, temetések, betegségek, sérült rokonok, családtagok, leégett házak, hirtelen költözések, stb mindig van, tele van ilyenekkel az élet, kampányoljon mindenki a saját fontosságáért. Ha meg épp nincs semmi fontos, akkor gondolhat másokra is, és vállalhat értük áldozatot(pl bent marad). Kampányolj te is a karácsonyodért, én mondjuk nem adnám meg a gyerekesekkel szemben, de egy szavam nem lenne, amiért azért teszel meg mindent, ami fontos neked.

2022. szept. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/105 anonim ***** válasza:
60%

Én teljesen meg és sajnos át is érzem a helyzeted és èn is kérnèm erre hivatkozva a főnököt, hogy találjunk ki valamit.


Viszont minden más hozzászólásod és hozzáállásod a dolgokhoz borzasztó. Mintha nulla empátia és érzelmi intelligencia szorult volna beléd. Lehet nem így van, de ezek alapján így tűnik sajnos. A második lombikot kezditek, tehát már most rettentő sokat tesztek és àldozol be a gyerekért.. karácsonykor pedig majd hagyod hogy míg mindenki a szüleivel készül, ünnepel meghitten a tied a tv előtt üljön egyedül mert “nincs jogod”… szerintem teljesen rendben van ha te is elkéred magad.. nem azért mert értékesebb lennél, hanem mert így ésszerű és nem egy lélektelen robot vagy, ahogy a kollégáid sem azok így nyilván megértik akár csak pl a betegséget és lehet keresni kompromisszumot.. Ami tuti sehová nem vezet az mások becsmérlése, a családosok lealacsonyítása és ez a gyűlölködés..

2022. szept. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/105 A kérdező kommentje:

Undorítóak vagytok! És ha 100 éves lenne apám, akkor már mindegy, hogy mikor hal meg? Nemcsak neki fontos, hog az utolsó napjai szépek legyenek, hanem nekünk, a családtagjainak is.

Kit érdekel, hogy hány évesek nagyanyádék, meg mit hányszor éltek át? Az én apámnak ez lesz az utolsó.


Akkor azzal az osztállyal mi lesz, ahol mindenkinek van gyereke? Majd oda is én ugorjak be, mert apám már jó néhány karácsonyt megélt? És mi az, hogy nem hozható összefüggésbe?


Tőlem sajnáljátok a gyereket, oszt ti se vagytok jobbak, empátia nélküli kis..... A privát üzenetekről meg nem is beszélve!


Folyamatos sz.pás van a kisgyerekesek miatt, akár szabadságolásról, akár túlóráról van szó, mert hát ugye ők a munkát nem viszik haza, de te vidd haza még az övét is.

2022. szept. 24. 12:03
 39/105 anonim ***** válasza:
76%
Azt hiszem itt senki, de legalábbis nagyon kevés (kb.1) válaszoló tagadta volna meg, hogy te édesapáddal töltsd a karácsonyt, és szerencsére ő sem a főnököd. Szerintem mindenki más, köztük én is (17-es) empatiával próbáltunk megközelíteni és téged is a megbeszélés, kompromisszumkötés felé terelni. Te vagy az egyetlen aki nem hajlandó erre, mert mások szerinted különbnek gondolják magukat, csak azért mert gyerekük van. Pedig ez nincs így, a válaszok alapján legalábbis szerintem a többségnél abszolút nem, itt te vagy nagyon frusztrált, ami egyrészt érthető apud és a lombik miatt, de elárulom neked, hogy mindenkinek megvan a maga baja az életében, nekem is, mégsem rontok neki senkinek se a munkahelyemen, se a boltban, sőt mèg itt névtelenül se “undorítózok” le senkit.
2022. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/105 A kérdező kommentje:

"Kit erdekel a retek apad karacsonya??? A gyerekeknek kell az anyjuk es az apjuk szerintem apad eleget elt mar ilyen emberrel mint te!!!"


Tényleg csak egy ember volna az?

2022. szept. 24. 12:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!