Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem be a párom q...

Hogyan vegyem be a párom q családi életbe, ha en nem érek rá?

Figyelt kérdés

Rendszerint szobanövény a párom mert nem tudok vele mit kezdeni.


Szóval hazahozom a kicsit a suliból, játszok vele, tanulok vele, vacsorát csinálok, mosok, takarítok, a kicsit fürdetem, esti meseolvasás.


A párom mindeközben szobanövény. Neha ritkán játszik a kicsivel.


Félek, hogy le fog lépni ez miatt.


Nem tudom hogy néz ki egy családi élet mivel a gyerek apjával a kicsinek a babakorában szétmentünk. Életemben nem voltam még hármasban. Csak en+gyerek



#3.fél a családban
2022. febr. 1. 08:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/108 anonim ***** válasza:
100%

39: akkor komoly kommunikációs differenciák vannak nálatok....


Nem tudod értelmezni az ő kommunikációját...

2022. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/108 anonim ***** válasza:
18%
Őszintén nem értem a problémádat. Te vállaltad a gyereket, senki nem kényszerített rá. Tudtad nagyon jól, hogy egy gyerek rohadt nagy felelőséggel és lemondással jár. Mit vársz a párodtól? Nem az ő gyereke, hanem a tied és ő felajánlotta hogy menne veletek ide-oda, de neked az sem jó mert hogy ő nem csinál semmit. Mikor ott van nálad este te inkább aludnál mert te annyira fáradt vagy, akkor miért nem szakítasz inkább vele?
2022. febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/108 A kérdező kommentje:

42 miert irod nekem azt h en vallaltam senki nem kenyszeritett.


Mert szerinted mit hiszek, ki vállalta? A gyerek semmiben nincs hibaztatva. Nincs arrol szo, hogy minek szultem en hulye. Az egész kommented nem ertem ugy ahogy van az elejétol kezdve se.


Nem problémaként van a csaladi élet feltuntetve.


Mivel minden családban van férfi es nő valahogy csak működik minden!csak nekem nem sikerult meg eddig rájönnöm arra hogyan működnek egyutt a férfi és nő hármasban családban plane ugy, hogy még boldogok is legyenekmivel ez alap kéne hogy legyen. Hogy nemhogy működik hanem mindenki boldog is. Maskepp ertelme sincs semminek.


Es nem látom rajta amikor en pl jatszok a kicsivel es ő áll és néz hogy abban mi a jo neki??



Az időbeosztást meg hagy ne irjam mar.

Melo utan suli aztan go haza aztan elmegyunk kajáért vagy főzök(nem főzök nagy tételeket, naponta csinálom a kicsinek), vagy étterem kifőzde, bevásárlások vagy ruhavásárlas vagy gyogyszereket kell venni, vagy csekket befizetni stb stb aztán otthon tanulás vacsi mosok takarítok(napi szinten megy a mosogép),napi szintű a felmosás, de az gyors, a tanulás az nálunk vergődés kb 2 órakat elvisz, a játékidő a legminimálisabb, aztan furdes meseolvasás beszelgetés tente.


Ez kb du 15 től este 8 ig, azaz 5 óra hossz/nap.

2022. febr. 1. 11:11
 44/108 anonim ***** válasza:
92%

EGy kis lakásban, egy gyerekkel ez überdimenzionált 5órás tevékenység....


Nem hinném, hogy napi szintű tevékenység a csekkbefizetés (lehet online is...), vagy a gyógyszerkiváltás...


De a lényeget tekintve: az "ő áll és néz" - erre csak ő tudná megmondani a választ, hogy miért jó ez neki....

2022. febr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/108 A kérdező kommentje:
Olyanok miatt kèrek szabit, hogy napkozben tudjak aludni, hajat tudjak mosni, hogy ne hulla fáradtan kelljen éjszaka, meg kisebb wellness, gyertyát fürdő, nyugodtan krémezgetem az arcom, keresek már plasztikai sebészeket, átgondolom a karrierépítést, bevétel forrásokat próbalok még megnyitni, meg ugy amblokk hogy összeszedjem magam, meg az életem mielott kinyúlok.
2022. febr. 1. 11:19
 46/108 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nincs gyerekem, de pl. amikor távkapcsolatban voltam a párommal és csak úgy tudtuk megoldani, hogy együtt lehessünk, hogy hétvégente átmentünk egymáshoz, én sem malmoztam nála, amikor ő végzett házimunkát, és ő sem amikor én.

Szerintem kifejezetten szórakoztató módon is lehet pl. együtt főzni/takarítani, bármi. Ha friss a kapcsolat, én sem érezném magamat konfortosan a gyerek társaságában, de azért gondolom egyel komolyabb, ha már ilyen szinten bevontad őt.

Esetleg üljetek le, és próbáljátok meg ezt közösen megbeszélni. Ha ez sem megy, vajon hová tart ez a kapcsolat?

Szóval egyszer, amikor kettesben vagytok, üljetek le egy bor mellé, és próbáld ezt felhozni neked. Hogy egyfelől neked sem jó, mert úgy érzed ketté szakadsz, és nem bírod ezt a terhelést, másfelől, szeretnéd őt is bevonni, nyilván neki sem jó, ha szobanövényt játszik. Főzzetek/takarítsatok együtt, olvassatok esti mesét a gyereknek ketten.

Ha vannak munkák, amiket lefekvés előtt el kell intézni, akkor ha a ugyan az is veszi ki a nagobb részét a feladatokból, aki otthon van, azért az sem malmozik addig, aki nem.

Például volt olyan, hogy párommal ketten voltunk nálam, de éppen valami miatt nekem sűrűbb volt a beosztásom, és volt már rá példa, hogy ő főzött kettőnknek vacsorát, amíg én a másnapi vizsgámra tanultam.

Szerintme mellesleg az sem normális, ha valaki malmozva tudja nézni, ahogy a párja ketté szakad az otthoni teendőkben, majd még elvárja, hogy mindezek után őt is szórakoztasd. Én ha nem is lennék otthon és nem is tudnám, hogy éppen mit kéne kezdenem magammal, de magától jönne, hogy legalább megkérdezzem a másikat, hogy mit segíthetek? Ha látom, hogy túlterhelt fárast, akkor nyilván azon lennék, hogy tehermentesítsem őt, amennyire tudom. Pl. amíg a kicsit fürdeti, összedobnék valami vacsorát, stb.

Ez azért azért is aggasztó, mert valaki vagy vak, vagy eléggé önző, ha látja, mennyire leterhelt a másik, mégsem próbál segíteni.

2022. febr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/108 A kérdező kommentje:

44 nem napi szintu a csekk. De azok se egyszerre jönnek amugy.


Minden nap más van.

De legtobbszor suli utan go haza. Ha kesobb végez a kicsi az is megesik hogy 16:30-ra vagyok otthon vele akkor marad 8 ig 3.5 óra.


Nem általános az hogy 3 kor hozom el. Az óráitol függ.


Korabban hordtam pluszba sportolni este 16 tol 19 (bele van szamitva az utazás) akkor volt netto 1 orám a kicsi nelkul bevasarolni de nem jo mert állandoan éhesen szenvedte végig az edzéseket igy mert a vacsi idő beleesett

2022. febr. 1. 11:22
 48/108 anonim ***** válasza:
100%
45: uramisten, szerintem nem a párod neked a legnagyobb problémád.....
2022. febr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/108 anonim ***** válasza:
72%

Két fős háztartásban minden nap megy a mosógép?!

Kamu kérdés ez (remélem).

2022. febr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/108 anonim ***** válasza:
100%
#49: vagy tényleg van baj a toronyban a kérdezőnél...
2022. febr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!