Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem be a párom q...

Hogyan vegyem be a párom q családi életbe, ha en nem érek rá?

Figyelt kérdés

Rendszerint szobanövény a párom mert nem tudok vele mit kezdeni.


Szóval hazahozom a kicsit a suliból, játszok vele, tanulok vele, vacsorát csinálok, mosok, takarítok, a kicsit fürdetem, esti meseolvasás.


A párom mindeközben szobanövény. Neha ritkán játszik a kicsivel.


Félek, hogy le fog lépni ez miatt.


Nem tudom hogy néz ki egy családi élet mivel a gyerek apjával a kicsinek a babakorában szétmentünk. Életemben nem voltam még hármasban. Csak en+gyerek



#3.fél a családban
2022. febr. 1. 08:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/108 A kérdező kommentje:

Szóval a programokat is nézve. Amig en a kicsit pl gördeszkázni tanitom vagy akár a csillqgokrol magyarázok neki, a párom csupán egy "háttérkép".


Nem tudom hogyan kell egy férfit bevonni a családi életbe.

2022. febr. 1. 09:48
 22/108 anonim ***** válasza:
73%
Hány éves vagy kérdező és a párod mennyi?
2022. febr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/108 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudod te egyedül bevonni. Neki is kell erőfeszítest tenni. De egyértelmű, hogy minden tőled vár ez a félénk balf.sz. Csak toporog és néz meg bambul, én megértem, hogy irritál. Szerintem ez a kapcsolat nem neked való. Az is feltűnt, hogy miután a lányod lefeküdt, akkor meg a párod a te "dolgod", ahelyett, hogy alhatnál. Csoda, hogy van még libidód, miután végignézted, hogy csak üldögél és néz, miközben te pörögsz. Nem tudnám férfinak tekinteni az ilyet. Semmi erőfeszítest nem tesz.
2022. febr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/108 anonim ***** válasza:
89%

"Egy apa mit csinál olyankor amikor a nő tanul mos főz takarit?"


10: ugyanazt, amit a nő! Vagy együtt csinálják, vagy megosztják, hogy egy darabig ő foglalkozik a gyerekkel, amíg te főzöl, aztán ő takarít, amíg te játszol a gyerekkel...


A gyereked apjával sose éltetek együtt? :-O

2022. febr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/108 anonim ***** válasza:
94%
Kérdezted már, hogy milyen a családi háttere...?? Ott hogyan történt minden a hétköznapokban? Esetleg olyan családi apamintát látott, hogy "anya főz/mos/takarít - apa újságot olvas"...???
2022. febr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/108 A kérdező kommentje:

30-40 kozt mindez.

De párom is egy nagy gyerek valahol amugy.

A gyerekkel boxolósat birkózósat szoktak játszani néha es megy olyankor a nagy kacagás, a haverjaival milliot ökörködik, extrovert amugy nagyon, es nevetős pozitív típus, simán lehetne vele horgaszni bográcsozni hajózni nyaralni strandolni


A gyerekem szintén extrovert amugy.



Csak en így anya és nőként "középen" valahogy képtelen vagxok összehangolni az egészet.

Pláne ugy, hogy én speciel főleg fizikailag megyek tönkre jelenleg az egészbe. Gyenge vagyok fáradékony, és egyre rondább, ami kihat a közérzetemre is.

Kezdek nyűgös feszült ideges típus lenni.


A kavicsdobálós hétvégén még a gyerek is nyűglődött már. Meg én is. Aztán a párom meg azon hogy én nyűglődöm.

2022. febr. 1. 10:11
 27/108 A kérdező kommentje:

25#

Családi háttere jobb mint az enyém.

A tesójával rengeteg élmény kaland, anyuja apuja nevetős pozitív emberek, szerető család nagyon, anyja olyan kajákat főz hogy en csak pislogok.

Meg stb.

Gyerekként mondjuk verték őket.


Az en családom meg introvert, karrierista, katonai szigor, verés, hidegség ridegség.

2022. febr. 1. 10:14
 28/108 anonim ***** válasza:
100%
A kommentjeidet olvasva egyre inkább úgy érzem, hogy ő próbálkozna, te vagy az aki nem tudsz/akarsz helyet adni neki az életedben. Az a helyzet, hogy mindenki ideje véges, egy nap mindenkinek csak 24 óra. Neked eddig ez 100%-ig ki volt töltve a gyerekeddel közös életeddel. Hogy a párod is a része legyen az életednek, van amiket el kell engedned. Nem kell mindent, de meg kell találni az egyensúlyt. Nem kell mindennap főzi, nem kell minden nap takarítani. Az edzés például lehet közös program is. Próbáld jobban éreztetni vele, hogy otthon van nálad. Vendégként persze hogy nem akar nyúlkálni, pakolászni az ember más otthonában. Ahogy írta valaki amíg főzöl nyugodtan beszélgethettek. Picit be is vonhatod, pl drágám adj ide x dolgot a felső szekrényből. Ez szerintem bensőséges tud lenni, egy egyszerű mindennapi cselekvés.
2022. febr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/108 anonim ***** válasza:
27%

Konkrétan mondd meg neki, hogy mit csináljon!

A reakciójából sokminden ki fog derülni.


Add a kezébe a krumplit, hogy légy szíves hámozd meg.

VAgy állítsd oda mosogatni (ha nincs mosogatógépetek).

És a többit... Takaríáts, porszívózás, egyéb....

2022. febr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/108 A kérdező kommentje:

Szóval nekem kell bevonni, feladatokat adni stb. Értem.

Biztos hogy mindent megcsinálna.


De attol én még mindig ott fogok tartani hogy nem tudom azt, neki ez jó??? Erre van szuksége velem, hogy nálam takarítson, meg akármi?


Hol van ebben ő? Az, ami neki jó velem?


Néha azt sem értem, minek van velem, hogyhogy nem kerül?

De amikor ilyenekről beszélnék vele, mindig kiakad hogy miért nem tudom en azt elképzelni, hogy neki ez jo? Neki nincs szuksége állandoan pörgésre haverokra adrenalinra. El tud lenni egyhelyben.

2022. febr. 1. 10:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!