Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem be a párom q...

Hogyan vegyem be a párom q családi életbe, ha en nem érek rá?

Figyelt kérdés

Rendszerint szobanövény a párom mert nem tudok vele mit kezdeni.


Szóval hazahozom a kicsit a suliból, játszok vele, tanulok vele, vacsorát csinálok, mosok, takarítok, a kicsit fürdetem, esti meseolvasás.


A párom mindeközben szobanövény. Neha ritkán játszik a kicsivel.


Félek, hogy le fog lépni ez miatt.


Nem tudom hogy néz ki egy családi élet mivel a gyerek apjával a kicsinek a babakorában szétmentünk. Életemben nem voltam még hármasban. Csak en+gyerek



#3.fél a családban
2022. febr. 1. 08:30
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/108 A kérdező kommentje:

A tanulást is elemezhetnénk.

1. Ráhangolódás, hogy egyáltalán, odaüljön az asztalhoz, 10 perc

2. Egyik tantárgybol 1/4. feladat megint 10 perc

Így négy feladat 40 perc


3.a feladatok közt aprobb szünetek, mert nem csinálja.

Elment 1 óra úgy, hogy egy tantárgyat vettünk át, jobb esetben belefér másik tárgy is, de az inkább átcsúszik a 2.órába.


Utána jön a verstanulás, vagy szorzótáblatanulás mozgásos játékkal egybekötve.


A szorzótáblát most labda/lufidobálással együtt vesszük. Hogy "ütemre" mondja es a koncentrácios idejét nyújtsam, a figyelmét fókuszáljam(külön kérte a tanító a figyelem koncentrálást, hogy javítsam)

Vagy legutóbb csempekrétával írattam már vele a nagy írott D betűt mert valahogy nem rögzül be neki, hogy a hurok után lejtve a vonalra húzza lefelé az ívet.

Azaz gyakoroltuk a végtelen jel karmozdulatot is, amikor fel-le fel-le mozgatjuk a kart írás közben. A végtelen jelbe is még belekavarodik.


Tanulás közben látok meg mindig valami hiányos területet nála.


Mindeközben a párom szobanövény. Áthívhatom ugyan, de ebbe??

2022. febr. 1. 13:15
 92/108 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, ha komoly terveitek vannak, akkor kénytelen lesz részt vállalni valamennyire a gyerek körül is, de ami ennél fontosabb, a háztartásban is. Így, hogy nem ott lakik, kicsit faramuci a helyzet, de pl mi lenne ha ő főzne vacsorát, amíg ti tanultok és együtt vacsiztok? Vagy hozhat heti 1-2x pizzát is. Mosogatásban is részt vehet, ha már ott evett.


Aztán pl ha a “kicsi” már iskolás, akkor biztos tudtok hármasban társasozni, kirakózni, legózni.


Ennyi kezdésnek elég is lenne szerintem.

2022. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/108 anonim ***** válasza:
100%

Ez a játékvásárlás is egy magadnak generált probléma. Kizárt dolognak tartom, hogy egyik napról a másikra játékokat kell vásárolnod az iskolának. Ilyen nincs. De ha mégis van, nem kell menned sehova. Mindent is meg lehet rendelni online. Láthatóan k_rva sok időd van a munkahelyeden gépezni, szóval már 500x megrendelhetted volna a játékokat, amiket holnapra vidáman kiszállítanak.

Párod valóban egy szobanövény szintjén állhat, ha képes téged elviselni.

2022. febr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/108 anonim ***** válasza:
100%
miért nem adod át a matekozást a párodnak?
2022. febr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/108 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha napköziben maradna a gyermeked? Ott általában meg szokták csinálni a leckét. Ha belegondolok, a fiam a suliban pikk-pakk kész a házival, de ha itthon csináljuk, megy a műsor, meg az időhúzás. Csomagolj neki tápláló uzsonnát, amit szeret és akkor enni is fog. Én mindenképp megpróbálnám, plusz a napközivel sok délutáni időt is nyernél. Ágyneműt meg nem kell heti többször mosni nem csoda, hogy állandóan megy a gép.
2022. febr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/108 anonim ***** válasza:
81%
Hajrá, mindjárt meglesz a 100....
2022. febr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/108 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen esetben érdemes priorizálni a dolgokat.

Én részemről például csak a színeseket és a feketéket mosom külön. A színes ruháim ennek ellenére köszönik, jól vannak, semmi baja a színüknek.

Én például ott proirizáltam, hogy mivel gerincsérvem van és a hosszas vasalgatástól fáj a derekam, ezért nem vasalom ki a ruháimat. Oké, kicsit gyűrődöttebbek így, de túlélem. Az egészségem sokkal többet számít mint az, hogy kicsivel gyűröttebb a rajtam lévő ruha vagy sem.

A gyerek miért nem eszik a suliban? Én soha nem ettem vacsorára nagy adagnyi főtt kaját. Nálunk mindig is az volt a módi, hogy este kipakoltuk a felvágottakat meg a kenyeret az asztalra és mindenki vett/csinált magának amit megkívánt.

Az az érzésem, hogy túlságosan is elkényezteted a gyereked. Inkább próbáld meg önállóságra tanítani. Én alsóban a napköziben a napközis tanár felügyelete mellett csináltam mindig a házimat, a szüleim át sem nézték, amíg nem volt gond a jegyeimmel.

Az által, hogy elhozod ideje korán a napköziből a gyereked, abban is akadályozod, hogy rendesen szocializálódjon. Nem tudom, a gyerek sulijában hogy van, de nálunk a napköziben volt lehetőség együtt játszani a kortársakkal. Ez által ettől is megfosztod őt, ami nagyon nem jó.

Szerintem próbálj meg egy kicsit lazítani és priorizálni. Pl. ott egye meg a fene, ha csak havonta cserélem az ágyneműt,a kkor sem lesz semmi baj. Ha együtt mosom az összes színes ruhát, akkor sem lesz baj, ha nagyon aggódsz, dobj közéjük színfogó kendőt. Nem kell mindent egyenként kimosni. Tömd meg jól a mosógépet. Hétvégente dobj be 1-2 adagot, addig rá se nézz a szennyeskosárra. Esetleg vegyél nagyobbat.

Tényleg igyekezz ebben gondolkozni, hogy hol lehetne leegyszerűsíteni a dolgokat.

Szerintem próbáld ki, hogy mi van, ha bent hagyod a gyereket a napköziban,és hagyod, hogy ott írjon házit a többiekkel. Lehet a kedve is jobb lenne, és nem lenne annyira sápadt sem, ha a suliudvaron játszhatna a többiekkel. Ha kérdésed van, és a helyedben nyugodtan fordulnék az iskolapszichológushoz. Ha tudná, hogy ha nem eszi meg a sulis kaját, akkor estig nem lesz kaja, mert mondjuk a napköziben van du. 4-5-ig, mint a többi gyerek, akkor lehet 2x is meggondolná, hogy otthagyja e a kaját, tudva, hogy anyuci nem vár otthon fejedelmi lakomával.

A napközben meg játszanak a gyerekek, délután meg mindenki a háziját írja. Ott szerintem neki is nagyobb lenne a motivációja tanulni, ha látja, hogy körülötte mindenki más azt csinálja, nincs más lehetőség, mint megcsinálni. Otthon azért több dolog van, ami eltereheti a figyelmét, és csak te vagy ott, hogy rávedd.

Szerintem ezeket gondold át. A gyereknek sem jó, ha tönkreteszed magad. Egy ilyen idős gyereket, aki már iskolába jár, szerintem nem normális, hogy az anyja fürdeti, meg esti mesét olvasnak még neki. Nem mondom, kedves, meg aranyos gesztus, de nem kell minden nap. Rakj be neki valami hangos könyvet. Az Abigél pl. fent van youtube-on is, tök jó hangos könyv. Még néha én is szoktam hallgatni. Vagy vehetsz neki nagy betűkkel írott képes könyvet is: legalább rájön, hogy sajét szórakoztatására is olvashat, nem feltétlenül szükséges rossz az, amit a suli meg anyu megkövetel.

2022. febr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/108 anonim ***** válasza:
97%
Te a SAJÁT életedet nehezíted meg. SAJÁT magadnak csinálsz egy csomó problémát. Ha a párod úgy érzi nem tud csatlakozni a közös időtöltésbe, akkor nem is fog, vagy te vonod be vagy hagyod. Annyira rágörcsölsz mindenre, ebbe nem csak te hanem mindenki megőrülne.
2022. febr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/108 anonim ***** válasza:
18%

Olyanok miatt kèrek szabit, hogy napkozben tudjak aludni, hajat tudjak mosni, hogy ne hulla fáradtan kelljen éjszaka, meg kisebb wellness, gyertyát fürdő, nyugodtan krémezgetem az arcom, keresek már plasztikai sebészeket, átgondolom a karrierépítést, bevétel forrásokat próbalok még megnyitni, meg ugy amblokk hogy összeszedjem magam, meg az életem mielott kinyúlok.


Jézusom... már akkor sejtettem, hogy nem vagy ép, mikor rájöttem, hogy általános iskolás gyereket kicsizel, most már tuti.

2022. febr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/108 anonim ***** válasza:
75%
100!
2022. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!