Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszanak rám az...

Jogosan haragszanak rám az esküvővel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Rokonom férjhez megy (unokatestvérem). Hétvégén írt, hogy elvitték a meghívót a szüleimnek, de hogy hozzám lenne még egy nagy kérése is.


Eléggé meg kell fogniuk a költségeket, mert nagyon sokan leszünk és hogy sminkesre nem akar külön költeni, megcsinálnám-e az esküvő reggelén az ő sminkjét, az anyukájáét és a 4 koszorúslányét?

Azért én, mert hogy szépen sminkelem magam és szeretek is sminkelni... Igen, saját magamat. Nem vagyok se kozmetikus, se sminkes, sosem sminkeltem mást magamon kívül + voltam 3 éve egy egyéni sminkoktatáson, ahol azt tanultam meg, magamat hogy sminkeljem tökéletesen, nem más embereket. Meg nem azért veszem a Charlotte Tilbury, meg Dior arcápolási termékeket, sminkeket, hogy rákenjem másra. Ez időben is kb. 6 órahosszás elfoglaltságot jelentene nekem, és akkor én még nem voltam fodrásznál, az én arcommal semmit se kezdtem stb. És ismétlem, nem vagyok ebben jártas, nem tudom, hogy a különböző arcformákat, szemeket hogyan kell sminkelni, kinek mi áll jól.


Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de ehhez nem értek, nem is egy fotózás, esküvő előtt szeretném először megpróbálni, de átküldtem neki annak a sminkes lánynak az oldalát, akinél én voltam pár éve és nagyon profi. Ő meg kiakadt, hogy neki erre nincs 200 ezer forintjuk még pluszba, így is minden kiadásunk több lesz, mint amennyivel számoltak.

Anyám is felhív, hogy miért nem akarok segíteni, nem kell nekik nagy smink úgyse, csak egy kis alap, meg "hibaelfedés".


2022. jan. 31. 10:07
 81/91 anonim ***** válasza:
100%
Te ebben a szituációban vendég vagy, nem alkalmazott. Ezen felül még csak tudásod sincs hozzá. Nincs is miről beszélni, neked van igazad.
2022. jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 anonim ***** válasza:
97%

"Így simán rámondta, hogy hát nagyjából mindenkinek hasonló a bőrszíne az enyémhez"


Lassan 20 éve alapozok, de ha új márkát veszek, vagy fél órán át elszöszmötölök az árnyalat kiválasztásával.


A húgom sminkes, ő vállalta az egyik barátnője (+ tesója és anyukája) sminkjét. Rohadt korán kelt, megcsinálta a saját sminkjét, aztán ment a menyasszony lakására, onnan ment vele a templomba, onnan a fotózásra, onnan a lagziba, és folyamat igazgatta a sminkeket. Azt a nagy sminkes bőröndöt cipelte magával egész nap. Aki ilyet hisz, hogy egyetlen embernek a saját kis sminkes cuccaiból mindenki szép lesz, az nagyon nem tud semmit az egészről.

2022. jan. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez a kérdéshez még délelőtt kommenteltem valahol az elsők között, de még mindig ezen röhögök. No, nem miattad, hanem a menyasszony miatt. Baszki, gondoljátok már el: 210 ember. 210!! Mi pénz az? Nekünk 30 fős esküvőnk volt vacsorával, zene, vőfély nélkül, 1 millióba került... Gondolom, jók vagytok matekból. Plusz gondolom vőfély, akár 2 is, 3 videós, 2 fotós, ruhák, stb, stb. Ez a nő önmagában is hányinger, de még jobban ezzel a csilivili 20 fős esküvőjével. Büszke lehet rá, közben meg a kapanyél kilóg a szájából, nő létére. Felháborító.
2022. jan. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 Savlekotő ***** válasza:
100%
210 vendég de nincs pénze rá h normális sminkje legyen? Megint egy megmutatom Instan Gizinek mancinak a rongyrázást esküvő lesz ez is,de borítékolom hogy ezek is csak a babaváró miatt házasodnak.. Majd a gyerekre is tarhálni fognak.. Kerülni ezt a fajtát.. Parazita fillérbaxo,nem a kérdező itt a fillérb xo hanem a kedves ara..
2022. jan. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 anonim ***** válasza:
80%
Nem vállalnám, vagy meghatároznék egy árat. Ennyi, ha elfogadja, elfogadja, ha nem, nem.
2022. febr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:
30%

Koszoruslanyoknak egy átlagos lagzin nem szoktak fizetni külön sminkest. Sok Tv show-t néznek. Szerintem elég lenne magának a menyasszonynak elvállalni a smikjét, meg mondjuk az anyukájáét, a koszorúslányokét semmiféleképpen. Túl sok idő.

Nem kérnék pénzt, fogja fel nászajándéknak. Előtte próbasmink. A saját cucc használata.. Hát annyit azért nem használnád 2 emberre 2 alkalommal (próbasminket beleértve) hogy túlságosan megviseljen. Nászajándék többé kerül.

Alapozó úgyis kizárva mert más a bőr színük, amúgyis lefolyna a táncban. Ha nincs sajátjuk akkor használj pudert.


Mondjuk már mindegy mert már visszautasítottad, én legalább egy próbasminket csináltam volna legalább a menyasszonynak, utána mondtam volna meg hogy elvállalom-e.

2022. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, de nálunk evidens, hogy a sminket mindenki magának intézte. Menyasszony szokott általában próbasmiket kérni, hogy ne ott kelljen kísérletezni, hogy mi áll jól. Na most te azt mondod, hogy próbaképp bevállalod őt, amit szándékosan jól el is rontasz (vakolat hatású alapozás, szemet összehúzó tusvonalazás, csodálkozó vagy épp gonosz szemöldök...). Ezt mondjuk megejtitek az esküvő előtt 3 héttel és akkor lesz ideje sminket találni. Amúgy 10-20 ezer Ft reális ár, bár sokaknál ebben benne van a próba smink is.
2022. febr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 A kérdező kommentje:
Nászajándéknak nekem egyszerűbb borítékot adni, minthogy ezzel töltsem az időmet.
2022. febr. 1. 12:28
 89/91 anonim ***** válasza:
100%
Próbasmink... de nem sminkes! Azt sem tudom, hogy kezdenék neki valaki más szempilláját kispirálozni, pedig a magamét 15 éve majdnem naponta kispirálozom.
2022. febr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:
100%
Az meg a másik, az ember még saját magát kipingálja, de mást jóval nehezebb még akkor is, ha az ő cuccait használod. A sminkesek is tanulják ezt, nem hiába egy szakma és sokat gyakorolnak. Tiniként csináltunk hasonlót, hogy egymást sminkeltük pizsipartyn, az eredmény borzalmas volt. A másik, hogy ha telik 200+-fős esküvőt megtartani, akkor ne a saját meg az anyja sminkjén akarjon spórolni. Mert gondolom minden IS lesz. A koszsorúslányok meg oldják meg maguknak.
2022. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!