Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszanak rám az...

Jogosan haragszanak rám az esküvővel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Rokonom férjhez megy (unokatestvérem). Hétvégén írt, hogy elvitték a meghívót a szüleimnek, de hogy hozzám lenne még egy nagy kérése is.


Eléggé meg kell fogniuk a költségeket, mert nagyon sokan leszünk és hogy sminkesre nem akar külön költeni, megcsinálnám-e az esküvő reggelén az ő sminkjét, az anyukájáét és a 4 koszorúslányét?

Azért én, mert hogy szépen sminkelem magam és szeretek is sminkelni... Igen, saját magamat. Nem vagyok se kozmetikus, se sminkes, sosem sminkeltem mást magamon kívül + voltam 3 éve egy egyéni sminkoktatáson, ahol azt tanultam meg, magamat hogy sminkeljem tökéletesen, nem más embereket. Meg nem azért veszem a Charlotte Tilbury, meg Dior arcápolási termékeket, sminkeket, hogy rákenjem másra. Ez időben is kb. 6 órahosszás elfoglaltságot jelentene nekem, és akkor én még nem voltam fodrásznál, az én arcommal semmit se kezdtem stb. És ismétlem, nem vagyok ebben jártas, nem tudom, hogy a különböző arcformákat, szemeket hogyan kell sminkelni, kinek mi áll jól.


Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de ehhez nem értek, nem is egy fotózás, esküvő előtt szeretném először megpróbálni, de átküldtem neki annak a sminkes lánynak az oldalát, akinél én voltam pár éve és nagyon profi. Ő meg kiakadt, hogy neki erre nincs 200 ezer forintjuk még pluszba, így is minden kiadásunk több lesz, mint amennyivel számoltak.

Anyám is felhív, hogy miért nem akarok segíteni, nem kell nekik nagy smink úgyse, csak egy kis alap, meg "hibaelfedés".


2022. jan. 31. 10:07
 51/91 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem ha embereket hívok az esküvőmre, akkor az a minimum, hogy nem senkiként kezelem őket.
2022. jan. 31. 12:16
 52/91 anonim ***** válasza:
94%

49: Akkor ne hívják meg azt a 210 főt, hanem tartsák meg két tanúval, vagy néhány közeli baráttal, családdal szűk körben.

Normális esetben, normális családban azért hívnak meg valakit, mert szeretnék, ha részese lenne a nagy napnak, ha együtt ünnepelnének. Úgyhogy igenis fontosak.

2022. jan. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/91 anonim ***** válasza:
82%

"Meg basszus, ha ennyire figyelnem kell a kiadásokat, nem tartok esküvőt 210 fővel"

hat itt nem a ruhara meg a fodraszra megy majd el a sok penz hanem a kajara meg a helyszinre. felbevagnak a vendeglistat (mert amugy oszinten, hany ember van kozel napi kapcsolatban ennyi emberrel?? gondolom a nagyresze azok a rokonok, akiket "illik meghivni"), mindjart beferne a 200ezres smink

2022. jan. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/91 anonim ***** válasza:
7%
Rajtad valóban spórolhatnának.
2022. jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/91 anonim ***** válasza:
95%
Én egyszer voltam koszorúslány egy vidéki kisvárosban, ahol a menyasszony fizette a koszorúslányok (két fő) sminkjét, mert egyikünk se tudott sminkelni. Sőt, még a kétnapi (péntek, szombat) szállást is a menyasszony fizette. Ettől függetlenül én igazat adok neked, ha nem akarod elvállalni, szíved joga.
2022. jan. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/91 anonymousreview60 ***** válasza:
87%

"Az a lényeg, hogy ő pompázhasson hercegnőként," Elsődlegesen igen, mert mindenki őket ünnepelni megy oda.

"mindenki más meg kapja be?" Nem, hanem lehetőleg a vendég is érezze jól magát.

210 fős az esküvő?! Évi 3-szori találkozás már csak?! Akkor a sminkesnek abba bele kell férni. Ügy lezárva.

2022. jan. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/91 A kérdező kommentje:
54-es, elhiszem, hogy te az esküvődön még a tortát is a szomszéd Julika néni nyakába varrnád, de fejezd már be. Nem vagyok neked szimpi, ez van. Valahogy csak túlélem. De ne járj vissza ilyeneket kommentelni, mert senkit nem érdekel.
2022. jan. 31. 12:48
 58/91 anonim ***** válasza:
96%
Én sem értem, miért nem maguknak fizetik? Plusz mi benne ilyen rohadt drága…
2022. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/91 anonim ***** válasza:
95%
De amúgy nem vagy köteles vállalni, ennyi.
2022. jan. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/91 A kérdező kommentje:
Tudom, csak itt már az egyik válaszoló azzal jött, hogy én egy senki vagyok az egészben, és kötelességem lenne ennyivel is segíteni az esküvőt.
2022. jan. 31. 13:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!