Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszanak rám az...

Jogosan haragszanak rám az esküvővel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Rokonom férjhez megy (unokatestvérem). Hétvégén írt, hogy elvitték a meghívót a szüleimnek, de hogy hozzám lenne még egy nagy kérése is.


Eléggé meg kell fogniuk a költségeket, mert nagyon sokan leszünk és hogy sminkesre nem akar külön költeni, megcsinálnám-e az esküvő reggelén az ő sminkjét, az anyukájáét és a 4 koszorúslányét?

Azért én, mert hogy szépen sminkelem magam és szeretek is sminkelni... Igen, saját magamat. Nem vagyok se kozmetikus, se sminkes, sosem sminkeltem mást magamon kívül + voltam 3 éve egy egyéni sminkoktatáson, ahol azt tanultam meg, magamat hogy sminkeljem tökéletesen, nem más embereket. Meg nem azért veszem a Charlotte Tilbury, meg Dior arcápolási termékeket, sminkeket, hogy rákenjem másra. Ez időben is kb. 6 órahosszás elfoglaltságot jelentene nekem, és akkor én még nem voltam fodrásznál, az én arcommal semmit se kezdtem stb. És ismétlem, nem vagyok ebben jártas, nem tudom, hogy a különböző arcformákat, szemeket hogyan kell sminkelni, kinek mi áll jól.


Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de ehhez nem értek, nem is egy fotózás, esküvő előtt szeretném először megpróbálni, de átküldtem neki annak a sminkes lánynak az oldalát, akinél én voltam pár éve és nagyon profi. Ő meg kiakadt, hogy neki erre nincs 200 ezer forintjuk még pluszba, így is minden kiadásunk több lesz, mint amennyivel számoltak.

Anyám is felhív, hogy miért nem akarok segíteni, nem kell nekik nagy smink úgyse, csak egy kis alap, meg "hibaelfedés".


2022. jan. 31. 10:07
 31/91 A kérdező kommentje:
Barátnőimre én sem sajnálom ezeket. Idegen nőkre, vagy olyanra, akivel ki nem állhatjuk egymást, igen.
2022. jan. 31. 11:28
 32/91 anonim ***** válasza:
93%

Nem jogos a harag. Esetleg az ember szívességből elvállalhatja a rokona sminkjét, ha van kedve, de mindenképpen próbasminket kell csinálni, hogy ne utólag hallgathassa, hogy elszúrta. Ha nagyon kedves akar lenni valaki, akkor még az örömanya is belefér esetleg, mint szintén rokon, de hogy a koszorúslányok? Semmiképpen! Ha nagyon szekálnak vele, akkor maximum a menyasszonynak kellene csinálni egy próbasminket, de vegye meg ő hozzá az alapanyagokat - gondolom, nem ugyanaz a bőrtípus, nem jó ugyanaz az alapozó árnyalat stb. ;) Aztán ha nem tetszik neki, akkor menjen szépen hivatásos kozmetikushoz - de még idejekorán legyetek túl a próbasminken, ne az utolsó pillanatokban, és ha nem sikerül, akkor nyugodtan moshatod a kezeidet, hogy te megmondtad. Nem vagy köteles érteni mások sminkeléséhez, pláne nem szívességből kisminkelni egy egész hordát - vagy úgy gondolta, hogy részedről ez lenne a nászajándéka, és akkor tőled pl. pénzt nem is vár?

Az is teljesen érthető, hogy nem szeretnél rokonból és meghívott vendégből szolgáltatóvá - ráadásul ingyenes szolgáltatóvá válni. A férjem fotós, és jó pár kollégától hallotta, hogy rokonnak nászajándékból fotózni a legnagyobb szívás, ez is hasonló kategória.

2022. jan. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/91 anonim ***** válasza:
13%
Azért egy ilyen szöveggel “ Meg nem azért veszem a Charlotte Tilbury, meg Dior arcápolási termékeket, sminkeket, hogy rákenjem másra.” elég beképzelt és irigy ember lehetsz.. Nekem is estee lauder, lancome és mac alapozóm van, de ha valamit nem akarok elvállalni nem ezt mondom..
2022. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 A kérdező kommentje:
Nyilván én sem mondtam ezt. De ez is benne van.
2022. jan. 31. 11:35
 35/91 anonim ***** válasza:
18%
31 kibújt a szög a zsákból... utálod a csajt, ezért nem akarsz segíteni. Gondolod, nem tudják/érzik? Teljesen jogos a harag.
2022. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/91 anonim ***** válasza:
12%

34# De ez lenne a nászajándék, az a hatalmas összeg amit plusz kencékre költesz. Ha ennyire "profi" vagy ismered a sminkfertőtlenítőt. Szóval nem a saját cucc a baj, meg a higiénia, hanem az a végtelen irigységed. Ennyire irigy vagy basszus, anyád meg ugye ismer, ezért neheztel ő is. Hogy ennyire sz@rrágó vagy ezen szörnyülködik. Az unokatesóid még nem ismernek, vagy inkább ésszel fel nem fogják az ennyire nyomorult, fillérb@szó életminőséget.

Kend ki a saját fejedet gyönyörűre, te leszel a legszebb és örülj mások örömének azon az esküvőn ahol a koszorúslányokra is irigy vagy.

A menyasszonytáncra pedig elég lesz 500Ft-t betenni a borítékba, azt is, mintha a fogad húznák.

2022. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/91 anonim ***** válasza:
90%
Jaj mert csak 200ezerért van sminkes. Nem lehet 25-30 ezer forintost választani. Én sem vállalnám. Mekkora kellemetlenség, ha aztán nem tetszik neki. Én mondjuk halálosan finnyás vagyok a sminkcuccaimra, a tesómnak nem adok kölcsön. Nem azért mert irigy vagyok, hanem mert baromira nem higiénikus. Én amikor koszorúslány voltam magamnak csináltattam a hajat és a sminket, biztos nem fizetettem volna ki a menyaszonnyal.
2022. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 anonim ***** válasza:
11%

#36 nagyon osztom a véleményed, ugyanerre próbáltam rávilágítani a 30-as válaszomban, csak a sok irigy lepontozott.:))

Hát kérdező, nagyon nem vagy szimpatikus, pedig alapjáraton neked van igazad, hogy nem vállalod.

2022. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 A kérdező kommentje:

Nem őt utálom, hanem az egyik koszorúslányát. Vagyis nem is utálatról van itt szó, egyszerűen megvetem (hosszú).

Meg én nem akarom ezzel tölteni az időmet, meg utána hallgatni, hogy ez nem jó, az nem jó, csináljam máshogy.

2022. jan. 31. 11:49
 40/91 anonim ***** válasza:
95%
Én sem vállalnám. Buli előtt volt hogy sminkeltem másokat de az nem egy esküvői szint. A saját esküvőmön magamat sminkeltem, de egyébként kb 15-20ezerért jó sminkest lehet találni, a többiek meg saját maguknak oldják meg.
2022. jan. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!