Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszanak rám az...

Jogosan haragszanak rám az esküvővel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Rokonom férjhez megy (unokatestvérem). Hétvégén írt, hogy elvitték a meghívót a szüleimnek, de hogy hozzám lenne még egy nagy kérése is.


Eléggé meg kell fogniuk a költségeket, mert nagyon sokan leszünk és hogy sminkesre nem akar külön költeni, megcsinálnám-e az esküvő reggelén az ő sminkjét, az anyukájáét és a 4 koszorúslányét?

Azért én, mert hogy szépen sminkelem magam és szeretek is sminkelni... Igen, saját magamat. Nem vagyok se kozmetikus, se sminkes, sosem sminkeltem mást magamon kívül + voltam 3 éve egy egyéni sminkoktatáson, ahol azt tanultam meg, magamat hogy sminkeljem tökéletesen, nem más embereket. Meg nem azért veszem a Charlotte Tilbury, meg Dior arcápolási termékeket, sminkeket, hogy rákenjem másra. Ez időben is kb. 6 órahosszás elfoglaltságot jelentene nekem, és akkor én még nem voltam fodrásznál, az én arcommal semmit se kezdtem stb. És ismétlem, nem vagyok ebben jártas, nem tudom, hogy a különböző arcformákat, szemeket hogyan kell sminkelni, kinek mi áll jól.


Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de ehhez nem értek, nem is egy fotózás, esküvő előtt szeretném először megpróbálni, de átküldtem neki annak a sminkes lánynak az oldalát, akinél én voltam pár éve és nagyon profi. Ő meg kiakadt, hogy neki erre nincs 200 ezer forintjuk még pluszba, így is minden kiadásunk több lesz, mint amennyivel számoltak.

Anyám is felhív, hogy miért nem akarok segíteni, nem kell nekik nagy smink úgyse, csak egy kis alap, meg "hibaelfedés".


2022. jan. 31. 10:07
 61/91 anonim ***** válasza:
95%
Ne foglalkozz azzal a válaszadóval. Sok ember beleesik abba a hibába, hogy ha valaki önmagának meg tud csinálni valamit, ami neki tetszik, akkor az illetőt olyan szinten tartja profinak, mint aki azonnal meg tudná másnak is oldani az adott dolgot de ez nem mindig ilyen egyszerű.
2022. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/91 anonim ***** válasza:
99%

Ennyit én sem vállanék. Mondom ezt úgy, hogy sminkeltem ki barátnőmet már az esküvőjére, és a sajátomra is egy barátnőm sminkelt engem (úgy volt, hogy magamat fogom, de nagyon felidegesítettek előtte, és remegett a kezem). De itt mind tudtuk, hogy egyikünk sem olyan, hogy fullos menyasszonyi csodasminket várunk, hanem valaki dobjon fel egy kis szemhéjpúdert aztán csókolom.

Ennyi embert tényleg rengeteg idő is megcsinálni, rengeteg alapanyag is, plusz ha nem ismered 100%-ban a másikat, hogy nem fog behisztizni ha nem profi lesz a végeredmény, akkor kockázat is. Jól teszed, hogy nem vállaltad.

2022. jan. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 anonim ***** válasza:
6%

60# Abban vagy senki, nem te vagy a menyasszony, te "csak" egy vendég vagy, ill, hogy a személyes véleményed az egyik koszorúslányról irreleváns a nagy egészhez képest, ahol az esküvő megvalósulásából azért nem veszed ki a részed, mert te megveted/lenézed ezt a nőt és akkor akár egy esküvő is lehet a kockázat. Ez a te sérelmed neked egy nyomós érv, az a döbbenet. Mintha itt most számítana. Pedig de, te komolyan gondolod, ez számít. Írtam, hogy te nem is érted azt amit írtam, az értelem kevés a fejedben :(


Olyan ez, hogy más példával éljek, mintha a munkahelyeden egy nagyobb, többrésztvevős projektbe te elhallgatnál információkat azért, mert az egyik kolleginádra haragudnál, mert anno a középiskolában megbántott. Az, hogy a többi kollégának kiugrási lehetőség, a felettesednek diadal, a tulajnak nagy bevétel az másodlagos, hisz ott a te középsulis sérelmed. Ezt mernéd csak elmesélni a többieknek, hogy te ezért hallgattad el az információt, ezért nem lett olyan a végeredmény mint lehetett volna. Másnap nem lenne ember aki szóba áll veled. A te esetedben bizony ez lehet, anyád ismer már jól és ezért van ő is kiakadva rád, hogy a pitiánerségednek nincs alja. Az irigy fösvénység az hab a tortán -ha már esküvő.

Itt ez a probléma. Nem azon aggódsz, hogy nem lesznek szépek, kibújt a szög a zsákból, sajnálod a cuccaidat (egy Dior pirosító minden nap használva 3 évig(!!) elég, 3 embernyi mennyiséget is sajnálsz. A higiénia érthető lenne, de 1) vannak sminkfertőtlenítők -amit a te sminkesed is használt amikor tanított, illetve 2)neked ez a legutolsó problémád.

Az esküvőnél jellemző azért, hogy a pereputtyot befogják erre-arra. Na nem az ilyen irigy dögöket, azokat nem lehet.

2022. jan. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehet, hogy ez a kötekedő válaszoló a kedves menyasszony? :D
2022. jan. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/91 anonim ***** válasza:
94%
63 nem fogod fel hogy a kerdezo nem sminkes?? abbol hogy valaki sajat magat ki tudja sminkelni nem kovetkezik feltetlenul hogy masokat is. es igen is sajnalja mastol a sajat draga, markas sminkjeit! maganak vette, nem a nasznepnek!
2022. jan. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/91 A kérdező kommentje:

Fura, az én esküvőmön senki nem volt semmire sem befogva. Mindent elintéztem esküvőszervezővel és a szolgáltatókkal.

A vendégeknek annyi volt a "dolguk", hogy jól érezzék magukat.


Igen, én erre nem szeretnék sem időt, sem anyagot szánni egyáltalán. Nem érzem, hogy ez az én dolgom, feladatom, kötelességem lenne.

2022. jan. 31. 13:40
 67/91 anonim ***** válasza:
98%

Kedves 63-as, mondogatod itt, hogy téged nem akar megérteni a kérdező, viszont valójában te vagy az, aki nem tudja felfogni miről is van itt szó.


És egy munkahelyi esetet ne hasonlítsunk már össze egy esküvővel. Az esküvőre senki nem kötelez, hogy elmenj, nem te rendezed, nem te vagy a mennyasszony, semmi közöd nincs hozzá szinte, mivel te csak egy vendég vagy, míg egy munkahelyen MUSZÁJ kivenned a részed a projekt feladatból, mert különben repülsz.


Vagy ha te mész máshoz ebédre, akkor te főzöl? Esetleg te terítesz meg? Te viszed a hozzávalókat? Na látod, nyilván nem.


Nem akartam írni, de eléggé felidegesített az, hogy másokra akarod erőltetni az igazad.

2022. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/91 anonim ***** válasza:
100%

Még ha a kérdező sminkes lenne, és mondjuk ezt kérnék nászajándékba, akkor azt mondom, talán érthető, hogy kicsit húzzák a szájukat, meg rosszul esik nekik a visszautasítás. Még így sem lenne jogos, de sokan tényleg számítanak a családtagjaik segítségére ilyen dolgokban. Ami szerintem hülyeség, de felfogom, hogy van aki így gondolkodik. De bakker, a kérdező nem sminkes. Kb egy olyan feladat elé állították, amit nem tud megoldani, mert egy menyasszonyi smink az azért általában több annál, hogy "Jucika olyan ügyes, biztos ez is megy neki". És felszerelése sincs, mint egy sminkesnek. Vagy a saját alapozójával meg korrektorával kéne csinálnia az egész kompániának a "kis hibafedést"? Az úgy gyönyörű lenne. Mikor a barátnőmet sminkeltem, akkor is vettem csak emiatt cuccokat, fixáló sprayt, átlátszó púdert, vízálló spirált. Nem sajnáltam tőle, mert gondolom ő alapból azt hitte, hogy nekem vannak ilyenjeim, mert hogy szoktam sminkelni. De nem, nincsenek, mert a hétköznapi sminkhez semmi szükségem rájuk, kb ki is dobtam utána őket. És akkor még ő alapozót vett magának a saját bőréhez.

Ha a kérdező venne mondjuk a hat emberre 3 különböző alapozót meg korrektort, azt is minimum 12.000 Ft körül lenne, még ha a legolcsóbb Essence-Catrice minőséget veszi is. Egyszerűen nem éri meg, a menyasszony menjen el sminkeshez, a többiek meg oldják meg maguknak. Voltam én is koszorúslány, fel sem merült, hogy nem magamat sminkelem.

2022. jan. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 anonim ***** válasza:
86%
69: Szerintem a stílusod van leértékelve.
2022. jan. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 anonim ***** válasza:
96%

Minek hivott annyi embert, ha nincs meg a ravalo?

Nem sminkelnem. Az en sminkemet (semmi kirivo) is tobb mint egy oraig csinaltak!

Kelj fel reggel 5kor..aztan megallas nelkul csinald..most azt mondjak, hogy egyszerut akarnak, de aztan ott majd jonnek a kivansagokkal!

Mire kesz leszel, hulla faradtan mehetsz "jol erezni magad"!

2022. jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!