Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszanak rám az...

Jogosan haragszanak rám az esküvővel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Rokonom férjhez megy (unokatestvérem). Hétvégén írt, hogy elvitték a meghívót a szüleimnek, de hogy hozzám lenne még egy nagy kérése is.


Eléggé meg kell fogniuk a költségeket, mert nagyon sokan leszünk és hogy sminkesre nem akar külön költeni, megcsinálnám-e az esküvő reggelén az ő sminkjét, az anyukájáét és a 4 koszorúslányét?

Azért én, mert hogy szépen sminkelem magam és szeretek is sminkelni... Igen, saját magamat. Nem vagyok se kozmetikus, se sminkes, sosem sminkeltem mást magamon kívül + voltam 3 éve egy egyéni sminkoktatáson, ahol azt tanultam meg, magamat hogy sminkeljem tökéletesen, nem más embereket. Meg nem azért veszem a Charlotte Tilbury, meg Dior arcápolási termékeket, sminkeket, hogy rákenjem másra. Ez időben is kb. 6 órahosszás elfoglaltságot jelentene nekem, és akkor én még nem voltam fodrásznál, az én arcommal semmit se kezdtem stb. És ismétlem, nem vagyok ebben jártas, nem tudom, hogy a különböző arcformákat, szemeket hogyan kell sminkelni, kinek mi áll jól.


Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de ehhez nem értek, nem is egy fotózás, esküvő előtt szeretném először megpróbálni, de átküldtem neki annak a sminkes lánynak az oldalát, akinél én voltam pár éve és nagyon profi. Ő meg kiakadt, hogy neki erre nincs 200 ezer forintjuk még pluszba, így is minden kiadásunk több lesz, mint amennyivel számoltak.

Anyám is felhív, hogy miért nem akarok segíteni, nem kell nekik nagy smink úgyse, csak egy kis alap, meg "hibaelfedés".


2022. jan. 31. 10:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 anonim ***** válasza:
90%
6 smink 200 ezer? Mégis mi lenne ezen ennyi? Még ha annyira extrát akar akkor is 10-15k magyarul 60-90 a vége.
2022. jan. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg kompromisszum: a koszorúslányokat bevállalni, hozott anyagból, úgyse róluk szól az esküvő.
2022. jan. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 A kérdező kommentje:
Akinél én voltam anno, neki van árlistája az oldalon. Ott úgy van kiírva, hogy esküvői sminkcsomag 80.000 forint (+ vidékre útiköltség), és mellé ilyenkor kedvezményesen a koszorúslányok sminkje 20.000 forint/fő.
2022. jan. 31. 10:19
 4/91 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék senkit se sminkelni, hogy őszinte legyek.
2022. jan. 31. 10:20
 5/91 anonim ***** válasza:
29%
Csináljatok egy próbát a menyasszony saját sminkjeivel. Picit, de nem túl feltűnően elrontod és biztos nem fog téged felkérni.
2022. jan. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 anonim ***** válasza:
14%
Így azért van benne némi igazuk.
2022. jan. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 A kérdező kommentje:

5-ös, ilyenre nem is gondoltam. De köszönöm az ötletet, ha minden kötél szakad, alkalmazom!


6-os, miért? Én elküldtem, akit ismerek és tudom, hogy jól dolgozik. Ettől nem köteles az unokatestvérem vele felvenni a kapcsolatot, kereshet magának akár otthon is olyat, aki vállalja őket.

2022. jan. 31. 10:27
 8/91 anonim ***** válasza:
97%

Én se vállalnám. Ha nem tetszene nekik a végeredmény - és ezáltal a fotók se később -, akkor hallgathatnám életem végéig, hogy én szúrtam el az egészet.

Esküvőre is igaz, mint minden másra; addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér.

2022. jan. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim ***** válasza:
98%
Ezen az alapon aki meg tudja foltozni a férje munkásgatyáját, azzal meg menyasszonyi ruhát varrat? Mondjuk, anyudat sem értem, neki aztán melletted kellene állnia. Ennél még szebb lenne ha bevállalod, majd 50 évig kering a hátad mögött, hogy milyen gagyin kellett kinéznie az esküvőjén, magadat meg filmszínésznőre sminkelted. Mondd, hogy nem a szakmád, te ezt nem vállalod. Sértődjenek. Ez esetben viszont gondold meg, elmész-e a lakodalomba. Sajnállak, mert úgy látom, mindenképp neked lesz kellemetlen a pofátlan rokon.
2022. jan. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nem jogosan. Mondjuk én nem értem miért kell a menyasszonynak fizetnie a többiek sminkjet is....
2022. jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!