Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszanak rám az...

Jogosan haragszanak rám az esküvővel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Rokonom férjhez megy (unokatestvérem). Hétvégén írt, hogy elvitték a meghívót a szüleimnek, de hogy hozzám lenne még egy nagy kérése is.


Eléggé meg kell fogniuk a költségeket, mert nagyon sokan leszünk és hogy sminkesre nem akar külön költeni, megcsinálnám-e az esküvő reggelén az ő sminkjét, az anyukájáét és a 4 koszorúslányét?

Azért én, mert hogy szépen sminkelem magam és szeretek is sminkelni... Igen, saját magamat. Nem vagyok se kozmetikus, se sminkes, sosem sminkeltem mást magamon kívül + voltam 3 éve egy egyéni sminkoktatáson, ahol azt tanultam meg, magamat hogy sminkeljem tökéletesen, nem más embereket. Meg nem azért veszem a Charlotte Tilbury, meg Dior arcápolási termékeket, sminkeket, hogy rákenjem másra. Ez időben is kb. 6 órahosszás elfoglaltságot jelentene nekem, és akkor én még nem voltam fodrásznál, az én arcommal semmit se kezdtem stb. És ismétlem, nem vagyok ebben jártas, nem tudom, hogy a különböző arcformákat, szemeket hogyan kell sminkelni, kinek mi áll jól.


Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de ehhez nem értek, nem is egy fotózás, esküvő előtt szeretném először megpróbálni, de átküldtem neki annak a sminkes lánynak az oldalát, akinél én voltam pár éve és nagyon profi. Ő meg kiakadt, hogy neki erre nincs 200 ezer forintjuk még pluszba, így is minden kiadásunk több lesz, mint amennyivel számoltak.

Anyám is felhív, hogy miért nem akarok segíteni, nem kell nekik nagy smink úgyse, csak egy kis alap, meg "hibaelfedés".


2022. jan. 31. 10:07
 11/91 anonim ***** válasza:
99%
Mindig utáltam az olyan embereket, akik szivességet kérnek, valami okból nem kapják meg (mindegy hogy miért, de nálad azért szerintem egy elfogadható indok lenne hogy nem értesz hozzá) aztán még fel vannak háborodva. A szivesség nem jár. Ha szivességet kérek, akkor ha segítenek, megköszönöm, ha nem akkor sem kezdek hisztizni. Esetleg kompromisszunként amit a kettes írt.
2022. jan. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 anonim ***** válasza:
94%

Tipikus primitív hozzáállás amit lenyom a menyasszony. Imádom ezt a "ő szépen sminkel, akkor minket is szépre kifog tudni" jellegű hozzáállást, miközben ha valaki kicsit is ért hozzá tudja, hogy rohadt nagy különbség van egy rejtett szemhéj és egy átlagos szem között, amit totál más technikával kell kezelni.

És persze más kérdés, hogy a saját termékeidet miért pazarolnád más emberekre.


Én biztosan elküldtem volna a picsába a menyasszonyt, hogy még neki áll fejjebb és panaszkodik rám.

2022. jan. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 anonim ***** válasza:
71%
Hová tart a világ. Ilyen nőket elvesznek.
2022. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 A kérdező kommentje:
Pontosan. Még néha nekem is van olyan, hogy éppen nem tetszik a sminkem, vagy nem áll össze a kép, nem azt látom a tükörben, hogy "wow, hűha". Pedig én 16 éves korom óta sminkelem magam naponta, millió videót néztem ebben a témában.
2022. jan. 31. 10:38
 15/91 anonim ***** válasza:
99%
Senki nem kérte a menyasszonyt, hogy tovább nyújtózzon mint a takaró ér. Nem kellene neki, csak a saját sminkjèt fizetni. Ha nem fér bele, ne legyen sminkje. Nem màstól kell elvàrni, hogy megoldja
2022. jan. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 anonim ***** válasza:
97%
Én sem vállalnám. Mindenki olyan esküvőt szervezzen, amire pénze van!
2022. jan. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 anonim ***** válasza:
99%

Voltam koszorúslány vagy 5 esküvőn, de mindig én sminkeltem magam.

Fel sem vetődött, hogy azt a házasulandók fizetik.

A menyasszony sminkeltesse ki magát kozmetikussal, a koszorúslányok meg saját magukat! Nem ők a főszereplők.

2022. jan. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 anonim ***** válasza:
97%
De miért kell neked magyarázkodni, hogy nem? Ha nem, akkor nek, mit nem lehet ezen felfogni? Amúgy meg tiszta szánalom, hogy nem a hozzáértésed miatt kérnek fel, hanem mert nincs pénz, ez számomra elég megalázó lenne, szóval duplán nem.
2022. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/91 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem teljesen igazad van. És ez nemcsak az időről, plusz elfoglaltságról szól. Azért mert valaki szépen sminkel, még nem jelenti azt, ahogy mást is ki tud sminkelni. Én pl. sokkal szebben lakkozom saját magam, mint másnak a körmét, vagy tök szépen befonom a hajam, de másét nem, mert arra nem áll rá a kezem, ha másnak kell csinálni. Nem is értem, mit gondoltak.

Ennyi erőből a koszorúslányok sminkelhetik saját magukat. A menyasszony meg szánjon rá egy kis pénzt egy sminkesre, vagy tanulja meg az esküvőig sminkeli magát.

2022. jan. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 anonim ***** válasza:
100%

Unokatestvéred el van tévedve. Teljesen más a sminkes szakma, mint az, hogy valaki megtanulja igényesen sminkelni saját magát. Semmi joga megsértődni, ha pedig mégis megsértődik, akkor nyugodtan pukkadjon meg. Na meg ahogy többen is írják, ha bevállalod és nem fog nekik tetszeni a végeredmény, hallgathatod évekig a szemrehányást.

Anyádnak is magyarázd el, mennyire más egy profi sminkes, mint az, hogy valaki saját magát tudja sminkelni. Lehet, hogy túl naiv ő is és a menyasszony is, és azt hiszik, hogy aki magát tudja sminkelni, az tud mást is.

2022. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!