Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszanak rám az...

Jogosan haragszanak rám az esküvővel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Rokonom férjhez megy (unokatestvérem). Hétvégén írt, hogy elvitték a meghívót a szüleimnek, de hogy hozzám lenne még egy nagy kérése is.


Eléggé meg kell fogniuk a költségeket, mert nagyon sokan leszünk és hogy sminkesre nem akar külön költeni, megcsinálnám-e az esküvő reggelén az ő sminkjét, az anyukájáét és a 4 koszorúslányét?

Azért én, mert hogy szépen sminkelem magam és szeretek is sminkelni... Igen, saját magamat. Nem vagyok se kozmetikus, se sminkes, sosem sminkeltem mást magamon kívül + voltam 3 éve egy egyéni sminkoktatáson, ahol azt tanultam meg, magamat hogy sminkeljem tökéletesen, nem más embereket. Meg nem azért veszem a Charlotte Tilbury, meg Dior arcápolási termékeket, sminkeket, hogy rákenjem másra. Ez időben is kb. 6 órahosszás elfoglaltságot jelentene nekem, és akkor én még nem voltam fodrásznál, az én arcommal semmit se kezdtem stb. És ismétlem, nem vagyok ebben jártas, nem tudom, hogy a különböző arcformákat, szemeket hogyan kell sminkelni, kinek mi áll jól.


Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de ehhez nem értek, nem is egy fotózás, esküvő előtt szeretném először megpróbálni, de átküldtem neki annak a sminkes lánynak az oldalát, akinél én voltam pár éve és nagyon profi. Ő meg kiakadt, hogy neki erre nincs 200 ezer forintjuk még pluszba, így is minden kiadásunk több lesz, mint amennyivel számoltak.

Anyám is felhív, hogy miért nem akarok segíteni, nem kell nekik nagy smink úgyse, csak egy kis alap, meg "hibaelfedés".


2022. jan. 31. 10:07
 21/91 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem szeretnéd vállalni, akkor megmondod, hogy ne haragudj, nem, nem vállalom. Pont.

Nyilván - ha idejében keresik meg ezzel a feladattal - akkor mivel ez bőven az esküvő költségeibe tartozik, ugyanannyira része annak, mint az esküvői csokor, a gyűrű, a menyasszonyi ruha, vagy épp a lakodalomban a zene, meg a vacsora - akkor minden sminkes, akinek van aznapra még szabad kapacitása - örül a feladatnak, és rögtön fog mondani neked részletes, tételes tarifalistát, hogy ez meg ez meg ez meg ez meg az meg amaz mibe kerül. Összeadod az egyes tételeket, és megvan az összeg.

Ha fontos, hogy olcsóbb legyen, (bár ez esetben számolj azzal, hogy olcsó húsnak híg lehet a leve), akkor én megversenyeztetnék 3-4 sminkest (ahogy - ha mást is akartok, nem tudom én fodrászt, ceremóniamestert, zenészt, éttermet... stb. - akkor mást is, és -számolva az esetleges következményekkel (lsd. olcsó húsnak híg a leve) - esetlegesen további referenciákat kérve a legolcsóbbat választanám mindenből.

2022. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 anonymousreview60 ***** válasza:
96%

Nem szabad elvállalni. Már leírták az indokokat.

Ha mégis meginogsz, csinálj próbasminket a menyasszonynak.

2022. jan. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 anonim ***** válasza:
98%
És mégis hogy gondolták? Te vegyél mindenki arcbőréhez, színéhez, tónusához passzoló termékeket? :D
2022. jan. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/91 anonim ***** válasza:
31%

Először azt gondoltam ne vállald el, aztán meg, hogy mégis. Nem olyan nagy szám egy esküvő, max. a kaja meg a torta, de, ha ennyire nincstelenek és mégis parádét, pompát képzelnek el, akkor a torta is valami olcsó, ízetlen f.os lesz, de a díszítés rajta meg csecsemőfejnyi. Hacsak nem azt is megsüttetik valami félvak öregasszonnyal aki "elvégre fánkot tud sütni"

Naszóval vissza a sminkre. Veszel az Ó utcában ParisBerlin alapozót, gondolom nem kell mondjam, levakarhatatlan. Vagy BenNye sminkfixálót és egy Rossmanos alapozót, ez még jobb, a fixáló utána neked jó lesz! Kimázolsz mindenkit, tök mindegy hogy üt el az áll/nyak egymástól, részletkérdés. Valami vízálló szemspirál, egyen vörös rúzs, pirosító, ez utóbbi lehet azért a Dior is, alig fogyna, ne sajnáld. A fotóssal meg beszéld meg, hogy retusálja mindegyiknek a fejét természetellenesre is akár, nem lesz gond.


Akkora igénytelenségről árulkodik a menyasszony kérése, hogy megérdemli. Azt már nem is írom, hogy az erőszakos pofátlanságáért meglesz a jutalma, úgy fog kinézni, mint egy szociális intézet farsangján készültek volna a képek. Büszke lesz majd rá, egész életében a megspórolt összegnek fog örülni, pláne amikor a képekre néz.

Ez lesz a te nászajid, a sminkelés.

2022. jan. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 anonim ***** válasza:
92%
És nem a tudásodat minősítettem a 24-ben kérdező, hanem az tényleg olyan plusz technikai tudást igényel az eszközök mellett, hogy élőben is és fotón is jó legyen egy smink, amihez tényleg tudás és gyakorlat kell. Ha nem így lenne, hanem csak festéket meg ecsetet kéne hozzá venni, akkor nemhogy 80, még 8 ezer Ft-t sem tudna elkérni érte a kozmetikus/sminkes, mert mindenki megcsinálná magának.
2022. jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 anonim ***** válasza:
94%
El ne vállald. A pofátlanság netovábbja, komolyan, eszem megáll. Higiéniai okokból sem vállalnám, hogy a saját sminkcuccaimat másokon használjam. Tényleg ez már nevetséges, hogy minden második liba azt hiszi, hogy neki JÁR a fényes luxusesküvő, és ha nem telik rá, akkor mindenkinek kötelessége beszállni valahogy a költségekbe. Ugye a kozmetikus-szerep kiosztásán kívül még nászajándékra és menyasszonytáncos pénzre is számít tőled? :)
2022. jan. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 anonim ***** válasza:
98%

Engem a nagynéném kért erre, nem vállaltam. Igen, magamat egész jól ki tudom festeni. Vagy tudtam…évek óta alig sminkelek. A termékeim mind a saját bőrömhöz illenek, színben, állagban, fedőképességben.

Ezeket elmondtam neki is, ahogy azt is, hogy nem mindegy, mit néz az esküvői fotókon egy életen át.

Megsértődött, de végül elment egy sminkeshez, és jól tette. Nem is lett volna idő arra, hogy én sminkeljem, mert a dekorációban is segítenem kellett, valamint pesten keresztül furikázni a héliumos lufikkal, amíg ő a fodrásznál és sminkesnél ült.

2022. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 anonim ***** válasza:
88%
Ha szarul állnak, lehet tartani parasztos 2 tanús esküvőt, oszt csókolom... Ennyire.
2022. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogosan haragszanak és ne is vállald el úgy próbaként, hogy direkt elrontod kicsit a menyasszonyét, mert a spórolás végett azt mondaná, jó lesz ez így.


A saját alapanyagaid, te sem ingyen kapod őket, plusz az időd, és nem vagy képzett kozmetikus. Ki tudja, kinek milyen allergiája lenne esetleg egy-egy terméktől.

Gondolom ezen felül még elvárná a pénzt is ajándékba.


Más kérdés, hogy kereshetnének helyben egy kozmetikust, aki megcsinálja nekik.

Nálam is mindenki meg tudta oldani külön, nem nekem kellett szervezni. (Igaz, én nem is voltam pofátlan, kozmetikus barátnőm csinálta, az enyémet grátiszba akarta, de mondtam neki, hogy szó se lehet róla.)

2022. jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/91 anonim ***** válasza:
9%

“ Meg nem azért veszem a Charlotte Tilbury, meg Dior arcápolási termékeket, sminkeket, hogy rákenjem másra.”


Jézusom, ennyire azért ne legyél már irigy. Konkrétan mennyit kennél rájuk? Nyilván nem egy egész tubussal, sőt, aki arcápolásban/sminkelésben otthon van az tudja jól, hogy 1-1 alkalmakkor alig fogy valami..

Azt megértem, hogy azért nem vállalod mert sok idő + nem értesz hozzá, de ez az irigy szöveg nekem nagyon visszataszító. Ha barátnőim átjöttek, sokszor volt azt hogy egy teljes arcápolást lenyomtunk nálam (hámlasztással meg mindennel), és eszembe se jutott hogy irigykedjek, pedig nagyon nem olcsó cuccokat kenek magamra.😐

2022. jan. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!