Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszanak rám az...

Jogosan haragszanak rám az esküvővel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Rokonom férjhez megy (unokatestvérem). Hétvégén írt, hogy elvitték a meghívót a szüleimnek, de hogy hozzám lenne még egy nagy kérése is.


Eléggé meg kell fogniuk a költségeket, mert nagyon sokan leszünk és hogy sminkesre nem akar külön költeni, megcsinálnám-e az esküvő reggelén az ő sminkjét, az anyukájáét és a 4 koszorúslányét?

Azért én, mert hogy szépen sminkelem magam és szeretek is sminkelni... Igen, saját magamat. Nem vagyok se kozmetikus, se sminkes, sosem sminkeltem mást magamon kívül + voltam 3 éve egy egyéni sminkoktatáson, ahol azt tanultam meg, magamat hogy sminkeljem tökéletesen, nem más embereket. Meg nem azért veszem a Charlotte Tilbury, meg Dior arcápolási termékeket, sminkeket, hogy rákenjem másra. Ez időben is kb. 6 órahosszás elfoglaltságot jelentene nekem, és akkor én még nem voltam fodrásznál, az én arcommal semmit se kezdtem stb. És ismétlem, nem vagyok ebben jártas, nem tudom, hogy a különböző arcformákat, szemeket hogyan kell sminkelni, kinek mi áll jól.


Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de ehhez nem értek, nem is egy fotózás, esküvő előtt szeretném először megpróbálni, de átküldtem neki annak a sminkes lánynak az oldalát, akinél én voltam pár éve és nagyon profi. Ő meg kiakadt, hogy neki erre nincs 200 ezer forintjuk még pluszba, így is minden kiadásunk több lesz, mint amennyivel számoltak.

Anyám is felhív, hogy miért nem akarok segíteni, nem kell nekik nagy smink úgyse, csak egy kis alap, meg "hibaelfedés".


2022. jan. 31. 10:07
 71/91 anonim ***** válasza:
94%

69 és ki mondta neked, hogy a te válaszaid jogosak?

Az egy dolog, hogy nem értesz egyet a kérdezővel, de a stílusod alpári. Szerintem is amiatt vagy leértékelve.

2022. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/91 anonim ***** válasza:
12%
A 69-es válasza alpári, de aki úgy gondolja hogy a kérdező kijelentése "Meg nem azért veszem a Charlotte Tilbury, meg Dior arcápolási termékeket, sminkeket, hogy rákenjem másra. " teljesen normális, akkor ott is baj van.
2022. jan. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/91 anonim ***** válasza:
92%
Meg nem olvastam végig a válaszokat. Én a helyedben vagy visszautasítom, vagy egy fő/3000ft. Ennyi. Idő, költség, munka. Neked fogynak a termékeid es az időd is. Mindenesetre igazad van. Magad tudod sminkelni lehet neked az áll jól ami nekik nem, így a végeredmény sem szép. Aztán ő lesz felhaborodva. Emellett te aznap meg nem is kezdtél el készülődni. Szóval NEM
2022. jan. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/91 A kérdező kommentje:

Vicces, hogy én vagyok a 69-es szerint a "hisztis fillérba.szó", mégis szerinte alap dolog, hogy a násznépet befogjuk mindenféle feladatra, és ezt kötelességük is elvállalni, hiszen mindenkinek tennie kell a szent menyegző létrejöttéért.


És mint írtam, ha a legjobb barátnőim jönnének át, hogy készülődjünk együtt, és használnák a dolgaimat, nem zavarna. De olyan rokonokra, akikkel évente maximum 3-szor találkozom, igenis sajnálnám a cuccaimat is, és az időmet is. Mert egy normális sminkre azért rá kell szánni minimum 1 óra hosszát, ez 6 ember esetén 6 óra lenne. És akkor én még sehol nem vagyok...

Ugyanígy nem adnám oda egyik drágább táskámat sem, ha kérné például. Ezzel szemben ha a legjobb barátnőm csengetne át, hogy 1 óra múlva randija van, kéne neki valamelyik, gondolkodás nélkül hagynám, hogy vigye.

2022. jan. 31. 14:33
 75/91 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező!


Ezt szemtől-szembe is megmondtad mikor megkérdezte, hogy vállalod-e?

2022. jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/91 A kérdező kommentje:
Elmondtam, hogy nem értek ehhez, nem vagyok profi sminkes. Magamat szépen sminkelem, mert megtanultam, de mások arcához nem értek, nem nyúlok. Az időre is hivatkoztam, hogy 6 embert azért nem 2 óra sminkelni, meg szerintem egy ilyen alkalomra nem is egy lelkes amatőrt kéne megkérni.
2022. jan. 31. 14:41
 77/91 anonim ***** válasza:
97%

Természetesen nem vállalnám, de alapból nem is értem, hogyan gondolta ezt a menyasszony, hogy majd te 6 ember bőrtípusához veszel 6 különböző alapozót, pirosítót, palettákat, rúzsokat, szemformához pillákat stb? Az mennyi pénz lenne neked mégis?

Vagy használd a saját sminkjeidet más embereken, és kockáztasd meg, hogy olyan fertőzést kapsz akár te, akár ők, hogy életed végéig nyoma marad, rosszabb esetben le is bénulsz?

Aztán az ecseteket minden ember után ki kéne mosni, mire az megszárad mennyi idő? Vagy akkor vegyél minden ecsetből plusz hat darabot?


Tisztában vannak ezek azzal, hogy mennyibe kerül egy normális ecset, egy jóminőségű, tartós alapozó stb? Hogy gondolták, hogy te 6 emberre vásárolj be ezekből, aztán órákkal előbb kelj fel és szépen sorban még sminkelj végig mindenkit? És akkor még adj bele a menyasszonytáncba is gondolom. :D Vicc ez az egész.


Egyébként meg aki itt parádézik azon, hogy nem akarja a drága, high-end CT, Dior stb. sminkjét kvázi idegenekre kenni, az menjen, rendeljeb be ezekből, aztán kenegesse akire akarja a saját kontójára. A menyasszony meg ne akarjon 210 fővel parádézni, ha egy 20 ezer forintos sminkre nincs pénze.

2022. jan. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/91 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ő nagyon maximum szempillaspirált szokott használni. Így simán rámondta, hogy hát nagyjából mindenkinek hasonló a bőrszíne az enyémhez... Hiába mondanám, hogy ez nem így működik, mert még én is más színkódú alapozót használok mondjuk decemberben és augusztusban.

Meg na, nem ez a munkám, nem szívesen nyúlkálok más emberek arcbőréhez sem. Főleg, hogyha utána nem lenne 120%-os a végeredmény, biztos hallgatnám.

2022. jan. 31. 14:48
 79/91 anonim ***** válasza:
100%

#73 Akkor menj önkénteskedni, szoktak olyan akciók lenni, ahol hajléktalanokat "rendbe tesznek", biztos örömmel fogadnak egy jó alapanyagokkal dolgozó önzetlen sminkest ilyen alkalmakkor. Értem, hogy itt nem random hajléktalanokról van szó, de a random potyalesők sem jobbak, sőt. A hajléktalannak legalább tényleg nincs pénze, nekik meg lenne, csak könnyebb más f.szával verni. Senki nem azért veszi a cuccait, hogy aztán másra kenje. Pl szempillaspirálnál ezt nem is lehet higiénkusan megoldani.

De amúgy a kérdezőnek ez csak egy, mellékes érve volt, a fő probléma nem ez. Csak te rugózol ezen a kiragadott, és amúgy tök jogos részleten.

2022. jan. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/91 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez a kérés vicc kategória - ha ők ezt komolyan gondolják, ott nagyon nagy bajok vannak a fejekben. Teljesen igazad van, kategorikusan mondj erre nemet.
2022. jan. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!