Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszanak rám az...

Jogosan haragszanak rám az esküvővel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Rokonom férjhez megy (unokatestvérem). Hétvégén írt, hogy elvitték a meghívót a szüleimnek, de hogy hozzám lenne még egy nagy kérése is.


Eléggé meg kell fogniuk a költségeket, mert nagyon sokan leszünk és hogy sminkesre nem akar külön költeni, megcsinálnám-e az esküvő reggelén az ő sminkjét, az anyukájáét és a 4 koszorúslányét?

Azért én, mert hogy szépen sminkelem magam és szeretek is sminkelni... Igen, saját magamat. Nem vagyok se kozmetikus, se sminkes, sosem sminkeltem mást magamon kívül + voltam 3 éve egy egyéni sminkoktatáson, ahol azt tanultam meg, magamat hogy sminkeljem tökéletesen, nem más embereket. Meg nem azért veszem a Charlotte Tilbury, meg Dior arcápolási termékeket, sminkeket, hogy rákenjem másra. Ez időben is kb. 6 órahosszás elfoglaltságot jelentene nekem, és akkor én még nem voltam fodrásznál, az én arcommal semmit se kezdtem stb. És ismétlem, nem vagyok ebben jártas, nem tudom, hogy a különböző arcformákat, szemeket hogyan kell sminkelni, kinek mi áll jól.


Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de ehhez nem értek, nem is egy fotózás, esküvő előtt szeretném először megpróbálni, de átküldtem neki annak a sminkes lánynak az oldalát, akinél én voltam pár éve és nagyon profi. Ő meg kiakadt, hogy neki erre nincs 200 ezer forintjuk még pluszba, így is minden kiadásunk több lesz, mint amennyivel számoltak.

Anyám is felhív, hogy miért nem akarok segíteni, nem kell nekik nagy smink úgyse, csak egy kis alap, meg "hibaelfedés".


2022. jan. 31. 10:07
 41/91 anonim ***** válasza:
95%

Persze, aztan meg megy majd a nyávogás, hogy nem lett szép, és a te felelősséged...

A koszoruslányok meg a mami sminkeljék ki magukat, a csaj meg csináltasson magának sminket kozmetikussal. Te ne vállald ennek a felelősségét, mert életed végéig ezt fogod hallgatni, hogy miattad lettek rondák az esküvői fotók. Engem egy profi, felkapott sminkes festett ki, próbasminkkel volt 15 ezer.

2022. jan. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim ***** válasza:
95%
Ha segítesz és nem sikerül "100%-osan" ("ahogy megálmodták, fantáziáltak róla) akkor meg az lesz a baj. Sok ember abból indul ki, hogy "láttam milyen profin megoldottad" és azt nem veszi figyelembe, hogy ilyen szempontból gyakorlata nincs, máson sose próbálta ki ezeket stb, ez lenne az első próba. Túl kockázatos stb.
2022. jan. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 anonim ***** válasza:
95%

Én már két barátnőmet is megkértem buli előtt, hogy sminkeljenek ki, mert magukat nagyon szépen sminkelik. Hát, nem lett olyan az eredmény, mint saját magukon :D De nyilván nem volt gond ebből.

Viszont ezek alapján egy fontos eseményre, pláne a saját esküvőmre profit kérnék meg, ha én nem tudom megcsinálni.

Igazad van, hogy nem vállalod el. És teljesen mellékesek a részletek (hogy mennyi idő, milyen terméket kéne használni, hogy ki kit szeret, nem szeret). A lényeg, hogy ez nem a te feladatot. Pláne nem ennyi ember esetében.

2022. jan. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 anonim ***** válasza:
8%

39# Úrnak születni kell (a söpredék meg terem mint a dudva) -tartja a mondás és lőn, mennyire igaz, tökéletesen megmutatod a jelentését:(. Nem tudsz nagyvonalú lenni, felülkerekedni az érzéseiden, amik ráadásul irrelevánsak a helyzetben. Egy senki vagy a szituban, a rokonod esküvőjéről van szó és te nem tudod magadat a helyeden kezelni. Igazi primkó liba magatartása ez.

Nem a koszorúslányt sminkeled, hanem az esküvő megvalósulásáért teszel, de ugye nem is érted ezt a nézőpontot?

2022. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 anonim ***** válasza:
94%

44: De mégis miért kéne egy rakat embert kisminkelnie egy olyan embernek, aki nem sminkes, soha nem sminkelt másokat? Ennyi erőből minden meghívottnak adhatnának valami feladatot. Aki jól főz, az készítse el a vacsora menüjét? :D

A szívesség max. az lenne, hogy egy valakit sminkeljen, vagy segítsen neki. Itt a menyasszony a primitív, nem a kérdező.

2022. jan. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 A kérdező kommentje:

De miért kéne nekem valakinek az esküvőjéért tennem? Még ha világi barátnők lennénk mellette, meg én is számíthatnék rá bármiben... Dehát évente kétszer, maximum háromszor találkozunk.

Meg basszus, ha ennyire figyelnem kell a kiadásokat, nem tartok esküvőt 210 fővel.

2022. jan. 31. 12:03
 47/91 A kérdező kommentje:
Azért a 44-es megnyilvánulása is érdekes... "Egy senki vagy a szituban". Aki így gondolkozik a vendégekről, minek hív egyáltalán bárkit is az esküvőjére? Az a lényeg, hogy ő pompázhasson hercegnőként, mindenki más meg kapja be?
2022. jan. 31. 12:11
 48/91 anonim ***** válasza:
97%
Na, igen, aki 210 fős esküvőt tart, az ne sajnálja a pénzt sminkre.
2022. jan. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:
6%

47 te azt gondolod, hogy az esküvőn a 210 vendég a fontos?

Nagyon fordítva ülsz a lovon...

2022. jan. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:
9%
A Tizedes meg a többiek jut rólad eszembe. Minél inkább próbálod magyarázni az igazadat, annál ellenszenvesebb leszel :)
2022. jan. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!