Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költözzek el a szülöktől?

Hogyan költözzek el a szülöktől?

Figyelt kérdés

Kiskorunk óta pamellakásban lakunk egy 54 nm 1+2 félszobás lakásban. Van egy nővérem aki 30 éves én meg meg 27 éves én fiú vagyok. Tehát 4 felnőttnek nagyon kicsi és mivel nincs saját légtere nagyon senkinek megy mindennap a veszekedés. Én szeretnék elköltözni mivel a nővérem nem hajlandó saját alérletbe de 160 ezer forintba kerül. Viszont a fizetésem nettó 220 ezer Ft. És csakúgy tudnék elköltözni hogyha a szülők nekem fizetnének havi 60-70 ezer forintot albérletre hogy én is kijöjjek úgy. Viszont a szülők semmit nem fizetnek és igy meg elég nehéz az elköltözés.

Mindenhez sajnos pénz kell. A pénz oldaná meg a helyzetet mindenkinek. kár nagyobb ház vásárlásra akár az hogy veszek vagy bérelek meg a tesóm is saját lakást. Panel lakás enegm teljesen tönkretett. Amikor kicsi voltam akkor is már kics volt hát még most. Egy 10 nm szobában élek úgy egy 22 éve.

27/f


2021. dec. 19. 13:28
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/160 anonim ***** válasza:
100%
A földön élők többségénél sokkal jobb helyzetben vagy. De ha szerinted külföldön kolbászból van a kerítés és itthon mindenki hülye, akkor hajrá.
2021. dec. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/160 A kérdező kommentje:
Figyelj megoldom. Felveszek 10 millió Ft kölcsönt és nyitok egy munkakölcsönző céget azt én is dolgoztatok nettó 200 ezerért embereket. Nagyon sok munkakölcsönzőnek az az adozott eredménye több mint 300 millió Ft. Más megoldás úgysincs.
2021. dec. 20. 20:35
 93/160 anonim ***** válasza:
100%

92: számos tanácsot kaptál, egyikre se reagáltál érdemben. Belinkeltem neked a hiányszakmákat, mi tart vissza tőle, hogy kitanuld valamelyiket?


Mi tart vissza tőle, hogy külföldre menj?


Amúgy jelzem soha egy munkahelyemre se kerültem ismertség révén.


Nagyon szánalmas a hisztid amúgy.

2021. dec. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/160 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nincs ilyen világmegváltó titkos recept. Mindenkinek más adatik és másképp sikerül és mást könyvel el sikernek. Van barátom, aki Afrikába ment önkéntesnek és jól érezte magát, most itthon óvónő (pályát váltott!) és szereti. Egy másik Svájcba ment spórolni ismerősöknél lakhatott ingyen, és végig szidta, mert nem úgy alakult, aztán Bécsbe, de az se tetszett neki, aztán itthon volt 3 szakmája, de egyik se volt jó, mert mindenki hülye és ő fáradt. A harmadik ismerősöm, Portugáliába ment, de így nem fejezte be az egyetemet, mert élvezni akarta az életet, azóta is irigykedik mindenkire, akinek van papírja meg nyelvvizsgája és kap rendes állást valami titkos összeesküvés miatt. A negyediknek meg eleve olyan szakmája volt, hogy már itthon külföldiek alkalmazták és pár év alatt kacsalábon forgó palotát rakhatott volna össze, de inkább kiköltözött és most kb. a harmadik évnél tart ott, hogy tudott venni egy autót és jobb albérletbe költözni. Persze ha egyszer hazajön, felvásárolhat majd egy fél falut, de szerintem nem fog, mert itthon mindenki hülye :) Én azt látom magam körül, hogy totál személyiségen múlik, ki tud a jó dolgokra nézni, hálás, elégedett lenni és tenni is a rugalmas céljaiért, és ki az, aki folyton irigykedik és csupa zsákutcának látja az életét.
2021. dec. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/160 anonim ***** válasza:
100%

pár példa ahol jobban kereshetsz: vendéglátás, szakacs, futár egy jobban jattoló környéken. De beírhatod ám a Googleba is, biztos van meg.


Amúgy meg ne viccelj már hogy havi 220 ezer nem elég költőpénznek ugy, hogy se bérleti díjat nem kell fizetned, se nagybevásárlásokat csinálni, rezsit fizetni…


És senki sem azt mondta hogy milyen királyul meg lehet élni ennyi pénzből, meg h bele kell törődni, hanem hogy tegyél érte akkor hogy ne ennyit keress. Nem kell örökké kondi meg autó nélkül “vegetálni” mert szerinted itt mindenki lemond mindenről ugye és csak dolgozik, de néha van hogy valamiből visszább kell venni. Azt nem lehet hogy mindent csak akarok, jobb melot, jobb lakást stb de csak a “nyenyenye anyamekkal lakva se jövök ki a fizumbol” a válasz mindenre.

2021. dec. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/160 anonim ***** válasza:
100%
De neked miért nincs lehetőséged külföldre menni? Hogyne lenne már! Anyám 43 évesen ment ki, borsodból. Volt alatta egy fos kis autó, 1 havi fizetés, és ennyi. Munkásszállón élt összesen kettő hónapot, amíg először egy szobát, aztán rá nem sokra meg albérletet vett ki. Egy középkorú, német nyelvtudás nélküli nő. Te meg pattogsz, hogy ez meg az meg amaz se felel meg, áldozatot hozni képtelen vagy, még csak rövidtávú befektetésként sem, és van képed verni magad a földhöz úgy, hogy 200k körül kapsz, anyádéknál laksz és egy kanyi spórolt pénzed sincs, mert elbszod mindet. Aztán meg veszed a bátorságot még hisztizni. Úristen, te bohóc! Azért nem mész el, mert nem tudnád fenntartani a mostani színvonalat és túl önző, lusta és kenyelmes vagy ahhoz, hogy tegyél magadért bármit is. Az meg aztán végképp szánnivaló, hogy még a szüleidre mutogatsz. Az az ő hibájuk, hogy ilyenre neveltek, nem pedig az, hogy nem toltak a segged alá lakást meg luxusutakat.
2021. dec. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/160 anonim ***** válasza:
100%
Azért nincsen jobb munkád, mert mindneki látja, hogy ennyit érsz. Amit itt előadsz, ennyi vagy.
2021. dec. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/160 anonim ***** válasza:
100%

87!mar az első mondatodban mást hinaztatsz. Tivabb nem olvasom. Unalmas már, szállj magadba. Ugy viselkedsz mint egy 16 éves. Te igenyeid, te eleted, te felelősséged felnőttként megteremteni az igenyeidnek megfelelő körülményeket. Nem a magyar tarsadalomnak, nem a szuleidnek. Csakis a tied!

Ha igy marad a latasmodod, meg fogsz nagyon hamar keseredni... Kar lenne érted

2021. dec. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/160 anonim ***** válasza:
76%
....
2021. dec. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/160 anonim ***** válasza:
100%
És IGEN!!!!! Enyém lett a 100 hozzászólás!!!! Megyek ünnepelni
2021. dec. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!