Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költözzek el a szülöktől?

Hogyan költözzek el a szülöktől?

Figyelt kérdés

Kiskorunk óta pamellakásban lakunk egy 54 nm 1+2 félszobás lakásban. Van egy nővérem aki 30 éves én meg meg 27 éves én fiú vagyok. Tehát 4 felnőttnek nagyon kicsi és mivel nincs saját légtere nagyon senkinek megy mindennap a veszekedés. Én szeretnék elköltözni mivel a nővérem nem hajlandó saját alérletbe de 160 ezer forintba kerül. Viszont a fizetésem nettó 220 ezer Ft. És csakúgy tudnék elköltözni hogyha a szülők nekem fizetnének havi 60-70 ezer forintot albérletre hogy én is kijöjjek úgy. Viszont a szülők semmit nem fizetnek és igy meg elég nehéz az elköltözés.

Mindenhez sajnos pénz kell. A pénz oldaná meg a helyzetet mindenkinek. kár nagyobb ház vásárlásra akár az hogy veszek vagy bérelek meg a tesóm is saját lakást. Panel lakás enegm teljesen tönkretett. Amikor kicsi voltam akkor is már kics volt hát még most. Egy 10 nm szobában élek úgy egy 22 éve.

27/f


2021. dec. 19. 13:28
 111/160 anonim ***** válasza:
100%
Lehet anélkül is összejön...
2021. dec. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/160 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha egyszer gyereked lesz akkor te is mész majd ki külföldre meggazdagodni hogy kertes házat vehess? Te jelenleg egy panelt se tudnál megadni a te apáddal ellentétben, mert egy garzont se bírsz kibérelni.
2021. dec. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/160 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez poszt lassan negcsömörlik, mert mindenki unja már.
2021. dec. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/160 anonim ***** válasza:
100%

Hát ennyi volt!

Öröm volt a tarsasagotokban lenni, gyertek keressük meg a következő elkepesztő kérdést!

Akivel nem fogok már talalkozni, azoknak tovabbi minden jót es kellemes ünnepeket kívánok!


Kedves kérdező javaslom karácsonyi ajándéknak ingyen ölelés kupont adjál a családnak, ezzel is sporolhatsz még picit!

Puszi

2021. dec. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/160 anonim ***** válasza:
89%

Én ott most leragadtam, hogy a szüleid "abban voltak hibásak, hogy nem mentek ki dolgozni külföldre a 90-es években, és így nem gondoltak a gyerekeik anyagi jövőjére, ezért milyen önző is az ilyen szülő ".


Édesem, én anya vagyok, 2 gyermekkel.... de ha egyszer, a felnőtt gyerekem ilyet vágna hozzám, én abban a pillanatban úgy felképelném, hogy tisztábban, józanabbul látna, mint valaha !


Ha most vagy 27 éves, a 90-es években még vagy meg se születtél, vagy nagyon pici baba voltál (minden bizonnyal 94-es vagy)! Esetleg arra nem gondoltál azzal a mindent is jobban tudó, okos buksikáddal, hogy a szüleidnek MENNYIRE nehéz lett volna 2 kicsi gyerekkel a hátukon külföldre cuccolni, de akár mégcsak simán dolgozni járni mellettük úgy, hogy se ti ne szenvedjetek semmiben hiányt ,se Édesanyád? Arra nem gondoltál, hogy Apukád lehet, pont veled szeretett volna több időt tölteni, mintsem napestig, látástól vakulásig húzni az igát...?


Nézd, nagy tévedésben élsz. A szülői kötelesség addig terjed, amíg 18 éves nem leszel, VAGY, ameddig nappali tagozaton tanulsz, jó esetben valami normális szakon/tanfolyamon, hogy utána Te magadnak megteremthess mindent:lakás, kocsi, edzés, anyám kínja



Ez már nem a szülő kötelessége.... nyilván aki megteheti, örömmel segíti a gyerekét élete végéig, de nem mindenki teheti meg! Ettől nem lesz önző szülő!

Végtelenül hálátlan vagy szegény szüleid iránt, mindezt úgy, hogy a mai napig az Ő lakásukban élsz, az Ő kenyerüket eszed..... szégyelld magad kisfiam..

2021. dec. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/160 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, a fiamnak egy ritka xar apa jutott, (oké, én is rosszul választottam). Megtehette volna, hogy támogatja, akár úgy is, hogy kölcsönben, amolyan "nesze fiam, lódulj neki az életnek, ha majd öreg leszek és beteg, visszaadod"

Nem tette meg.

A fiam kamionra ült, ennek öt éve. 25 éves volt akkor.

A kamionban aludt? Igen.

Útszéli retyókban tusolt? Igen.

A sporttáskájában volt a tiszta ruhája? Igen.

Dobozokban vitte az ebédjét? Igen.


Jövő hónapban írja alá a lakásának az adásvételi szerződését, kocsija már van.

Nem nyivákolt, nem panaszkodott, nem a gyakorin verte a farkát. Megoldotta.

És én tisztelem őt ezért.

2021. dec. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/160 anonim ***** válasza:
100%

Menj külföldre. Én is annyit kerestem mint te. Kijöttem, most a 10x-esét kapom átszámítva.


Téged ugyan mi tart vissza attól, hogy fogd magad és elindulj? Ja persze… siránkozni könnyebb. És mindig más a hibás, sosem te 😂😂

2021. dec. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/160 A kérdező kommentje:
Külföldre én is gondoltam de nekem nincs kint ismerősöm és úgy meg nem éri meg. Ha csak a szállás nézzük az elvisz annyit mintha itthon felreraknek havi 200 ezret. Annak éri meg a külföld akinek nem kell szállást fizetni. Annak nagyon megeri mert kint minimum nettó forintra atszamolva egy sima raktáros is megkeresi az 500-600 ezret 1 hónapban.
2021. dec. 22. 13:34
 119/160 anonim ***** válasza:
100%
Rövid távon valóban nem éri meg. De te nem vagy hajlandó áldozatot hozni magadért. Te 27 évesen is mástól várod.
2021. dec. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/160 anonim ***** válasza:
100%
Pedig gondolom páran már kimentek ismerős nélkül külföldre, és nem azért hogy a teljes fizetésüket elvigye a szállás… de hagyjuk is én feladom 😀😀
2021. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!