Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költözzek el a szülöktől?

Hogyan költözzek el a szülöktől?

Figyelt kérdés

Kiskorunk óta pamellakásban lakunk egy 54 nm 1+2 félszobás lakásban. Van egy nővérem aki 30 éves én meg meg 27 éves én fiú vagyok. Tehát 4 felnőttnek nagyon kicsi és mivel nincs saját légtere nagyon senkinek megy mindennap a veszekedés. Én szeretnék elköltözni mivel a nővérem nem hajlandó saját alérletbe de 160 ezer forintba kerül. Viszont a fizetésem nettó 220 ezer Ft. És csakúgy tudnék elköltözni hogyha a szülők nekem fizetnének havi 60-70 ezer forintot albérletre hogy én is kijöjjek úgy. Viszont a szülők semmit nem fizetnek és igy meg elég nehéz az elköltözés.

Mindenhez sajnos pénz kell. A pénz oldaná meg a helyzetet mindenkinek. kár nagyobb ház vásárlásra akár az hogy veszek vagy bérelek meg a tesóm is saját lakást. Panel lakás enegm teljesen tönkretett. Amikor kicsi voltam akkor is már kics volt hát még most. Egy 10 nm szobában élek úgy egy 22 éve.

27/f


2021. dec. 19. 13:28
 131/160 anonim ***** válasza:
100%
Apád orvos vagy mérnök és ismerősei is vannak kint? Csak mert tőle elvártad volna, hogy kimenjen.
2021. dec. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/160 anonim ***** válasza:
100%
Haggyadmááá! Ennek csak az a baja, hogy más nem csinálja meg helyette a szar részét. Csiiiiicskaa!
2021. dec. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/160 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Úgy látom mindenért a (szerinted) lusta, felelőtlen szüleid, főként apukád tehet.

Igazad van: ha szüleid az mondanák, hogy kaja-rezsi-takarítás (+ mert elvisellek benneteket) címén kötelesek vagytok a nővéreddel havi 60-80e Ft-ot fejenként fizetni, elhúztatok volna albérletbe, nekik is jobb lenne.


Te írtad " mindenhez pénz kell" Képzeld, nem csak neked.

2021. dec. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/160 anonim ***** válasza:
100%
Az álláshirdetéseket átnézted már jobban fizető munkáért, és írtál egy kapós önéletrajzot, vagy “arra sem volt lehetőséged?” 😀
2021. dec. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/160 A kérdező kommentje:

Az a baj hiába irok le bármit, egyes válaszolók itt kiforditják a szavaimat, és utána a többiek mennek ezzel.

A kérdésem arra vontakozott hogy mi módon tudnék elköltözni és önálló életet élni. A válasz erre az hogy ügye pénzből. Önmagában a nagyobb fizetést vagy egy nagyon jó szakmával, vagy külföldi munkával, vagy szerencsével érhető el.

TEgyük fel tanuluk most mondjuk orvosnak és 37-28 évesen elvégzem, és tána mi lesz? Közel 40-50 évesen épitsem fel az életemet? És kezdjek el pályakezdőként dolgozni? Ami jó szakmák itthon és mg is fizetik oda nem csak bekerülni nehéz mivel ilyen helyekre alig van üresedés hanem önmagában a képesitést is nehéz megszerezni. És ez nem kifogs, ez tény. Eleve sok munkahelyre nem kellennek a pályakezdők. Itt is halom számra olavsok olyan kérdéseket hogy miért nem válaszolnak a pályakezdők jelentkezéseire. Erre oylan válaszok mert hogy a munkáltatónak elönyősebb és jobban megéri egy 5 év tapasztalattal rendelkező munkavállalót felvenni mint egy pályakezdőt betanitani. Mi lesz akkor a pályakezdővel? MErt valahol kezdeni kell. Szerintetek miért lakik rengetek fitala a szülőknék 30+ évesen is, vagy sokan felveszik a méregdrága hitelt meg CSOKOT meg a nők minél több gyereket vállalnak, pont azért mert nem tudnak saját maguk által annyi pénzt összszedni hogy teljen egy lakásra. Aki meg huszonévesen eléri ezt annak bizony volt támogatás vagy öröklés. Hiába mondjátok hogy menjek el kamionosnak ide vagy oda amikor nincs hozzá szakképzettségem és 1 éve van B jogsim. Ez nem úgy hogy holnap felkelek és kamionos vagyok. Mindenhez kell tapasztalat és tanulás. De ha én ugy döntök hogy már pedig újra tanulok egy tök más területet akkor az jó 5-6 év. ÉS addig dö...öljek meg otthon a szűk lakásban? És 6 év múlva leszek 33 éves és majd 40 évesen elérem azt a szintet hogy talán eltudok költözni és több fizetésem lesz. Kicsit gondoljatok már ebbe is bele.

2021. dec. 22. 21:15
 136/160 A kérdező kommentje:
Tessék a végzettségem távközlési technikus és van egy pék szakmám is. Jelenleg a Pepconál dolgozok mint alkalami raktáros kisegitő. De ha bármelyik szakmában akár a pék szakmában ott is 200 ezreket fizetnek, a távközlési technikusival meg nem tudtam elhelyezkedni.
2021. dec. 22. 21:18
 137/160 A kérdező kommentje:

Itt ajánlanak állást de itt is 250 ezer a fizetés. Sehol nincs olyan hogy 400-600 ezer ft amiből lehet végre önálló életet élni.

[link]

2021. dec. 22. 21:19
 138/160 anonim ***** válasza:
100%

De ha még 10 évig itt hisztizel, ahelyett, hogy tennél valamit, akkor 40 évesen is anyádéknál fogsz lakni.


Amúgy csomó jó szakmát ki lehet tanulni 2-3 év alatt is. Azt meg inkább meg se kérdezem, hogy az elmúlt 7-8 évben mit csináltál...

2021. dec. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/160 A kérdező kommentje:
138-as: Nyilván azért tesz fel az ember kérdést, hogy várja az ötleteket. CSak érted ha én azt mondom már ennyi idősen tanulni nincs sok értelme egy teljesn másik területet, igy akkor nyilván várja az ember hogy hogyan lehetne igy elérni hogy ne 200 ezrekért dolgozzak. De már megszokhattuk hogy ezen a oldalon má nem a kérdésekre válaszolnak hanem vagy az adott kérdezőt szidják vagy troll kérdésnek állitják be vagy ez vagy az. Most felhozom példának Gattyán Györgyöt is akinek diplomája sincs mégis jelenleg a 3ik leggazdagabb magyar. Volt egy jó ötlete amit rokonoktól kapott koclsönökből megvalósitotta. Nekem is lenne halom számra ötleteim csak nincsenek millióim hogy véghez vigyem. Aki most gazdag az a 90-es években gazdagodott meg és segitséggel. Most is lehet az embernek jö ötlete de a már nem az ötlet számit leginkább hanem hogy mennyi pénzt tud az embe áldozni rá mint befektetés. Ha én azt mondanám nyitok egy streaming oldalt, egyedi fejlesztéssel stb. Akkor miből lesz abból pénzem hogy kifizessem az embereket, hogy vegyek servereket, vagy alapitsak egy kft-t, és még ha jó az ötlet is 100 milliós kölcsönöket az életben nem adnak vállalkozásra.
2021. dec. 22. 21:41
 140/160 anonim ***** válasza:
100%
Ne csinálj semmit, továbbra is gyártsd a kif9ogásokat. Amúgy miért is késő 28 évesen más területen tanulni? Nem csak az orvosi van ám!
2021. dec. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!