Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költözzek el a szülöktől?

Hogyan költözzek el a szülöktől?

Figyelt kérdés

Kiskorunk óta pamellakásban lakunk egy 54 nm 1+2 félszobás lakásban. Van egy nővérem aki 30 éves én meg meg 27 éves én fiú vagyok. Tehát 4 felnőttnek nagyon kicsi és mivel nincs saját légtere nagyon senkinek megy mindennap a veszekedés. Én szeretnék elköltözni mivel a nővérem nem hajlandó saját alérletbe de 160 ezer forintba kerül. Viszont a fizetésem nettó 220 ezer Ft. És csakúgy tudnék elköltözni hogyha a szülők nekem fizetnének havi 60-70 ezer forintot albérletre hogy én is kijöjjek úgy. Viszont a szülők semmit nem fizetnek és igy meg elég nehéz az elköltözés.

Mindenhez sajnos pénz kell. A pénz oldaná meg a helyzetet mindenkinek. kár nagyobb ház vásárlásra akár az hogy veszek vagy bérelek meg a tesóm is saját lakást. Panel lakás enegm teljesen tönkretett. Amikor kicsi voltam akkor is már kics volt hát még most. Egy 10 nm szobában élek úgy egy 22 éve.

27/f


2021. dec. 19. 13:28
 141/160 anonim ***** válasza:
100%

Szóval arra vársz, hogy valaki hozzád vágjon egy adag pénzt...


Miért ne érné meg tanulni? 30-31 éves korodra végzel, még 35 évig dolgozhatsz benne.


Kaptál egy csomó tippet, mindet leszóltad...

Olyan opció nincs, hogy semmit nem teszel és megduplázódik a fizud...

2021. dec. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/160 A kérdező kommentje:
140-es: Utolsó lesz a kommentem. Mert te jós vagy előre hogy mi a paicképes szakma 5 év múlva. Az IT terület sem 3 éves. Mire kitanulja az ember az minimum 5 év. Belehet fogni csak ki fog alkalmazni később 36 évesen? Vagy ha alkalmaznak is akkor költözzek el 40 évesen? Mert addif tanulni fogok és leszek pályakezdő más területen. Ennyi. Kész. Ennyi értetlen emberek között.
2021. dec. 22. 21:53
 143/160 anonim ***** válasza:
93%
Kaptál nem egy konkrét ötletet mivel tudnál foglalkozni végzettségtől függetlenül. De szerintem maradj otthon. 😀
2021. dec. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/160 anonim ***** válasza:
100%

Oké, bocs, hogy ezt mondom, de szerintem fogyatékos vagy :D


Akkor ne csinálj semmit és biztos jobb lesz...


Amúgy a programtervező info bsc 3 éves, 30-31 éves korodra elvégezhetnéd...

2021. dec. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/160 anonim ***** válasza:
94%

27 éves vagy, kb. 5 éve dolgozol. Szerinted hány embernek marad a zsebében 220 ezer, amit elkölthet benzinre, mobilozásra (ennyire fontos ember vagy..? ), szkanderezésre, bulizásra, öltözködésre..?

Mert hogy otthonra egy fillért sem adsz, de itt vered a nyáladat és szidod az apádat, az eléggé nyilvánvaló. Ha csak a fele lóvét félretetted volna, már beljebb lennél az ingatlan önerővel.

2021. dec. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/160 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne költözz el, még a végén a 400 ezres fizu sem lenne elég, mert ráébrednél hogy a kaja nem magától mászik be a hűtőbe.

220 ezer a költőpénzed és nem bírsz belőle kijönni rezsi, bérleti díj meg minden ilyesmi fizetése nélkül…. 😂

2021. dec. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/160 qkker1 ***** válasza:
100%

"Nem lakhatnék, de nem is lenne 300 ezer Ft 1 szobás külföldön."


3 szobás lakást béreltem Németországban, kisvárosban, 450 € volt rezsivel együtt, milyen háromszázezerről beszélsz?

2021. dec. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/160 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is 31 leszel, hogy elvégeznél valamilyen képzést. De látom kifogásokból van ám bőven.
2021. dec. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/160 anonim ***** válasza:
100%

Összefoglalva: nem te vagy a munkáltatók álma, holnapra ne várj megoldást.


Rövid távon külföldön találsz jól kereső megoldást, itthon tanulással. Az általad belinkelt munka se rossz. Kocsihasználat, + az alapok megvannak,tehát folyamatos képzéssel gyorsabban jutsz előre. A mostaninál sokkal jobb. Itt csak raktáros bácsi lehetsz.


Mindkét úthoz idő, szorgalom, lemondás kell.

2021. dec. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/160 anonim ***** válasza:
100%

Itt ajánlanak állást de itt is 250 ezer a fizetés. Sehol nincs olyan hogy 400-600 ezer ft amiből lehet végre önálló életet élni.


De van, csak ahhoz normális végzettség kell, ami neked ezzel a hozzáállással sose lesz. Könnyebb anyuci cicijét szopizni elvileg felnőttként.


Túl nagy igényeid vannak a képességeidhez. Neked sose lesz normális párkapcsolatod, értelmes csajnak nem kell egy vesztes aki még 30 évesen is mamahotelezik.


Nagyon kevesen jönnek gazdag családból, de láss csodát meg tudnak élni, mert tanulnak, dolgoznak akár két munkahelyen is. Csak te lusta vagy és életképtelen.

2021. dec. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!