Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költözzek el a szülöktől?

Hogyan költözzek el a szülöktől?

Figyelt kérdés

Kiskorunk óta pamellakásban lakunk egy 54 nm 1+2 félszobás lakásban. Van egy nővérem aki 30 éves én meg meg 27 éves én fiú vagyok. Tehát 4 felnőttnek nagyon kicsi és mivel nincs saját légtere nagyon senkinek megy mindennap a veszekedés. Én szeretnék elköltözni mivel a nővérem nem hajlandó saját alérletbe de 160 ezer forintba kerül. Viszont a fizetésem nettó 220 ezer Ft. És csakúgy tudnék elköltözni hogyha a szülők nekem fizetnének havi 60-70 ezer forintot albérletre hogy én is kijöjjek úgy. Viszont a szülők semmit nem fizetnek és igy meg elég nehéz az elköltözés.

Mindenhez sajnos pénz kell. A pénz oldaná meg a helyzetet mindenkinek. kár nagyobb ház vásárlásra akár az hogy veszek vagy bérelek meg a tesóm is saját lakást. Panel lakás enegm teljesen tönkretett. Amikor kicsi voltam akkor is már kics volt hát még most. Egy 10 nm szobában élek úgy egy 22 éve.

27/f


2021. dec. 19. 13:28
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/160 A kérdező kommentje:
58-as: Szüleim abban hibásak hogy nekik megvolt rá a lehetőségük akár a 9ö-es években hogy kimenjenek külföldre dolgozni akár az apám egy pár évre ezzel is meggteremtette volna azt hogy legalább tudtunk volna venni egy családi házat. Nem ment ki és nem azért mert nem tudott hanem azért mert önző volt. Önző mert csakis saját magával foglalkozott és nem azzal hogy nekünk gyerekként is kicsi volt a lakás mert nem tudtunk hol játszani de a jövőnkre sem gondolt anyagi szempontból sem. Az ilyen szülőket akik nem foglalkoznak a gyerekük jövőjével nem is értem hogy minek vállalnak.
2021. dec. 20. 15:49
 62/160 anonim ***** válasza:
100%
#61, téged mi gátol meg abban, hogy elmenjél külföldre dolgozni? A határok nyitva vannak. Még jobban, mint a 90-es években.
2021. dec. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/160 anonim ***** válasza:
100%
Bogárka! és te miért nem húztál még ki külföldre dolgozni? Önző vagy? Nem gondolsz a jövőbeli családodra?
2021. dec. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/160 anonim ***** válasza:
100%
Azért rohadt kiváncsi vagyok arra, hogy majd te mit fogsz biztosítani a gyerekeidnek, ha közel 30 évesen is csak picsogsz. Soha nem volt még ilyen könnyű kimenni külföldre dolgozni, mint manapság. Mi tart vissza?
2021. dec. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/160 anonim ***** válasza:
100%
A konditerem tartja vissza. Vagy a Pepco...
2021. dec. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/160 anonim ***** válasza:
95%

Az alma nem esik messze a fájától...

Te miért nem mész külföldre dolgozni? Most egyszerűbb, és neked nem kellene a gyerekeidet itt hagynod.


Itthon is el lehet érni az általad álomfizetésnek gondolt 400e Ft-ot. Tanulni- piacképes szakmát, nem is fontos az egyetem. De ezért tenni kell, időt-energiát áldozni.

2021. dec. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/160 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, apád meg úgy élte meg, hogy miattatok nem ment ki, hogy több időt lehessen a családjával.
2021. dec. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/160 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy albérletre ne gyűjtsünk neked? Elvégre itt várod, hogy megoldjuk az életedet.
2021. dec. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/160 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele szüleid helyébe: nekik öröm eltartani két 27-30 év körüli felnőtt gyereket?

Gondolom, tesód is szenved, és nem ad haza pénzt. A lakás nekik is ugyanakkora, csak ők még fedezik a víz, villany és kajaszámládat is

Sajnos, nem az a megoldás, hogy fizess, és megszabadulsz tőlem.

2021. dec. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/160 anonim ***** válasza:
100%

“De én nem idegenekkel akarok lakni hanem egyedül, vagy saját lakásban.”


Ja hat én is szeretnek egy jó nagy hazát a budai villanegyedben. 😀

2021. dec. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!