Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költözzek el a szülöktől?

Hogyan költözzek el a szülöktől?

Figyelt kérdés

Kiskorunk óta pamellakásban lakunk egy 54 nm 1+2 félszobás lakásban. Van egy nővérem aki 30 éves én meg meg 27 éves én fiú vagyok. Tehát 4 felnőttnek nagyon kicsi és mivel nincs saját légtere nagyon senkinek megy mindennap a veszekedés. Én szeretnék elköltözni mivel a nővérem nem hajlandó saját alérletbe de 160 ezer forintba kerül. Viszont a fizetésem nettó 220 ezer Ft. És csakúgy tudnék elköltözni hogyha a szülők nekem fizetnének havi 60-70 ezer forintot albérletre hogy én is kijöjjek úgy. Viszont a szülők semmit nem fizetnek és igy meg elég nehéz az elköltözés.

Mindenhez sajnos pénz kell. A pénz oldaná meg a helyzetet mindenkinek. kár nagyobb ház vásárlásra akár az hogy veszek vagy bérelek meg a tesóm is saját lakást. Panel lakás enegm teljesen tönkretett. Amikor kicsi voltam akkor is már kics volt hát még most. Egy 10 nm szobában élek úgy egy 22 éve.

27/f


2021. dec. 19. 13:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/160 anonim ***** válasza:
100%

"de a fizetések átlagban még az 1000 eurót sem érték el. "


Anyádéknak mégis rengeteg felesleges pénze van szerinted.

2021. dec. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/160 A kérdező kommentje:
44-es: Hogy lenne már nekik pénz? Pont az hogy nekik sincs azért nem tudok elköltözni. CSak igy meg nem lehet élni 4 felnőtt egy 54 nm panel lakásban. Ezt csak úgy lehet megoldani hogyha kapok nettó minimum 350-400 ezres nettó fizetésű munkát. CSak se itt a gykn akik mondják milliókat keresnek de azt már nem irják le hogy milyen területen, melyik cégnél és hogy lehet oda bekerülni. Mert ezzel is óriási segitséget adhatnának azoknak mint például amiben én vagyok hogy ne 200 ezreket keressen az ember.
2021. dec. 20. 12:17
 43/160 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell neked az a kocsi mindjárt megvan a késő összeg. Pesten luxus, de azért neked kell. És 27 évesen nulla tartalékod van. Edzést is meg tudod oldani terem nélkül. Csak nem akarod. Spórolni kell. Kollégista gyerekeknek sikerül, te meg sírsz. Kicsit sem érzed szánalmasnak?
2021. dec. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/160 A kérdező kommentje:
Edzést hogy lehet terem nélkül? Pesten luxus? Hát akkor menjél ki te kocsi nélkül Gyálra dolgozni amit kocsi nélkül lehetetlen megközeliteni. A kocsi nem luxus és az edzés sem. Nyilván panelba nem vehetek méregdrága gépeket és vasakat amikkel edzek. Én szkanderes vagyok és nekem muszáj konditerembe járni. De ne hogy te már mondd meg hogy mit csináljak és mit nem. Mi közöd van hozzá? Én csak azt mondom és irom hogy nettó 200-250 ezres fizubol nem lehet megélni egyedül sem Pesten akinek nincsen saját lakása. Akinek van saját lakása annak nem kell gyujteni és albérletre tenni tehát csak az tud megélni belőle de még akkor is neccesen teli sporolással.
2021. dec. 20. 12:26
 45/160 anonim ***** válasza:
87%
Jajj te szegény szkanderes, autós fiúcska, aki a szülők nyakán élősködik, de ez se jó neki, mert ő egyedül akar élni, de élősködés árán sincs tartaléka. Mindjárt megsajnállak. Ja, mégse. Világi idióta vagy, nyavíkolsz, mert másnak jobb, de mindenre csak kifogást keresel. Így ott fogsz megrohadni a panelban. Miért is segítsen neked egy idegen jobb munkát találni? Önállóan nem megy? Azért nyugtass meg, tudsz egyedül segget törölni, nem várod arra is a megoldást mástól.
2021. dec. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/160 anonim ***** válasza:
100%

Hat lehet idegenekkel laknal ha bérelsz egy szobát, de legalább nem lennétek egymás szájában, mérlegelni kell vagy keresni egy havert akivel össze lehet költözni.

Sok opció nincs, keresel egy jobban fizeto melot vagy csökkented a kiadásaidat. Azt írod jó annak akinek van lakása mert nem kell albit fizetni - hat neked se kell mert otthon élsz. Luxus meg mindenkinek egyedi, hogy mi az. Más a luxus annak aki 200ezret keres meg más annak, aki 1 milliót.

2021. dec. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/160 anonim ***** válasza:
100%
Hat azért ne haragudj meg de anyadekkal elve illene félre tenni a fizudbol.
2021. dec. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/160 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek. Megéltem kevesebből is pesten, albérletben, vagy kis garzonlakásban, vagy csak egy szobában. Te csak simán életképtelen vagy. A városban nincsen munka, csak Gyálon? Ne szédíts már! Normális helyen egy konyhai kisegítő többet keres, mint te. Kezdő szakácsnőként csak végig sétáltam a jó környékeken és adogattam be az önéletrajzomat, valahogy sosem voltam munka nélkül. Meg kellett mászni a szamárlétrát, te meg egyből a tetejét akarod. 27 évesen ennyi ésszel. Itt csinálsz magadból bohócot. Anyukád biztos rettentő büszke rád.
2021. dec. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/160 anonim ***** válasza:
100%
Várod a sült galambot vagy mi? Te ha 600 ezret keresnél akkor is nyivakolnal. Ha anyadek lakást tennének alad az se lenne jó, akkor is lenne kifogásod. Elég gaz ha valaki a szülőkkel elve se bír félre tenni.
2021. dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/160 anonim ***** válasza:
88%

44:

Nem luxus az auto vagy a konditerem, csak ugye az embereknek vannak prioritasai es ezeknek nem kene a biztos lakhatas mogott allni. De hogy a kerdesedre is valaszoljak:

Szamos ismerosom keres fel millio felett a te korodban. Ok jellemzoen elvegeztek egy piackepes egyetemi szakot: informatikus, mernok esetleg megfelelo gazdasagi vegzettseg. Majd vegigjartak a rangletrat ugy, hogy kozben folyamatosan fejlesztettek magukat, nyelveket tanultak stb. Es mara van egy egeszen jo melojuk.

Tulkeppen nem kotelezo egyetemen tanulni, ha kitanulsz egy jo szakmat, majd szepen felepited a vallalkozasodat azzal is lehet jol keresni.


Ami viszont a kozos az osszes opcioban: nem egyik naprol a masikra kezdesz el jol keresni, hanem evek munkajaval tudod fokozatosan felfele tornazni a jovedelmedet, mignem nehany ev alatt elersz egy egeszen kellemes szintet. Es amig ezt nem ered el...nos addig vannak dolgok, amirol le kell mondani.


Aztan van egy B opcio, de gondolom ez ellen is lesz kifogasod:

Kimesz kulfoldre. Ott valsz kapasbol jobb penzt fogsz keresni, mint most. Ugyanakkor tudni kell, hogy ahhoz, hogy azokban az orszagokban jol elj, ahhoz ott is feljebb kell lepnem a rangletran. Utana viszont eleg magas szinvonalon elhetsz.


En ezeket bekomboztam: egyetemen tanultam, szoftverfejleszto lettem, folyamatosan kepeztem magamat, majd kikoltoztem kulfoldre es itt is folyamatosan lepkedtem elore.

Nade: sokan annyit latnak, hogy 30 evesen milyen jol elek. Ami igy is van. De azt nem latjak, hogy: egyetemista koromban evekig dolgoztam a tanulas mellett sokszor ejszakaba nyuloan es ho vegere igy is alig maradt penzem, hogy elvegeztem egy mesterkepzest teljes munkaido mellett, ami azt jelentette, hogy ket evig gyakorilatilag dolgoztam, tanultam meg aludtam, hogy mindezek mellett evekig vagytam arra, hogy autoval jarjak, de tudtam, hogy meg nem jott el az ideje, igy maradt a BKV, hogy mennyi munkam van abban, hogy ket idegen nyelven folyekonyan beszeljek mara, hogy mennyi nehezseggel szembesultem, amikor 25 evesen, hianyos nyelvtudassal kulfoldre koltoztem, hogy mekkora munkam van abban, hogy itt kint is legyen barati korom es a munkahelyemen teljes mertekben elismerjenek, hogy a mai napig mennyi idot fektetek a szabadidombol onmagam fejlesztesere, hogy mennyire nehez idonkent tavol lenni a csaladtol es a regi baratoktol.

Es mindezt nem panaszkodaskent irom, ez mind az en tudatos dontesem volt, ennek koszonhetem, hogy ma jol elek, ha ujrakezdenem se tennem mashogy. Inkabb arra akarok kilyukadni, hogy ez mindenkinek a maga dontese: vagy megkuzd ilyen nehezsegekkel es lepesrol lepesre jobba teszi az eletet, vagy ul a feneken es panaszkodik, hogy milyen szar az elete....A lehetoseg igy vagy ugy, de mindenkinek adott.


Illetve meg tudom erteni azt is, hogy ha valaki azt mondja, hogy oke haver, de nekem fontosabb az, hogy konditerembe jarjak, hogy kozel eljek a csaladomhoz stb. stb. Ez is teljesen rendben van. De tudnod kell, hogy ezzel sajat dontesedbol mondasz le mas dolgokrol.

2021. dec. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!