Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok, akik külön élnek a...

Fiatalok, akik külön élnek a szülőktől, de támogatnak titeket! Szoktatok félretenni a zsebpénzből, vagy mindet elköltitek? Hogy tesztek félre, van valami rendszer, vagy "ami megmarad" alapon?

Figyelt kérdés

Fixen heti 20 ezer forintot kapok.

Mivel a lakást, rezsit ilyesmiket fizetik a szüleim, nekem ez tényleg lényegében szórakozásra, étkezésre van. Plusz veszek hónap elején diákbérletet. Utazásra többet nem költök, mert kocsival hoznak-visznek, ha hazamegyek.

Ezen felül ha van valami váratlan kiadás, pl. orvos, fodrász, stb akkor arra is kapok pénzt.


Viszont félre nem nagyon szoktam tenni, és ez már kicsit zavar. Hogy nincs mihez nyúlnom... Tudom, hogy adnának pénzt, ha kérek, de na. Vagy amíg tanulok, addig ez a helyzet normális? (nem dolgozom, egyetemre járok)


2020. szept. 20. 11:16
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
51%
A te szuleid nem tamogatnak teged, hanem tartanak. Egyetem mellett már illene dolgozni, legalább reszidoben, hogy a szorakozasodat te finanszirozd.
2020. szept. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
52%

Ez nem tamogatas, hanem ki vagy tartva.

Egyetem mellett lehet diakmunkazni...szoval igen gaz!

Minden koltseged alljak es meg heti 20ezret is kapsz zsebpenznem? Es ebbol se tudsz felre rakni?🤣😂

Nagyon ciki vagy.

Remelem ez csak egy kamu troll kerdes...


Ha netan a szuleid milliomosok, akkor as aztmondanam, hogy legy onallobb, legalabb a zsebpenzre valot, fodrasz, szorakozas stb keresd meg magadnak.

Mert kimerulsz a valo eletbe es eletkeptelen leszel, nem fogod tudni mi a penz erteke, hogyan oszd be.

2020. szept. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Köszi, de nem ez érdekelt. Biztosan nagyon tisztában vagytok így ismeretlenül is az órarendemmel és azzal, hogy mennyi plusz feladatot vállalok az iskolában és hogy ezen felül még nyelvvizsgára készülök. Ja, és hogy véletlenül se tudjak unatkozni, egy cégnél heti 16 órát dolgozom, mint gyakornok. Ingyen. Azért, hogy miután lediplomáztam, felvegyenek jó fizetéssel.


Nappali szakon tanulok, még a "hidrid oktatás" mellett is két olyan napom van, hogy reggel 9-től délután 4-ig bent vagyok a suliban. Emellé még jön az, hogy több tanár úgy oldotta meg az online oktatást, hogy közölte, írjunk beadandót, ami szintén nem 2perc, hanem rengeteg utánajárás. Plusz még ha az irodában nem sikerül megcsináljak minden munkát, akkor abból is hozok haza.


Elhiszem, hogy sokan tudnak dolgozni egyetem mellett, nyilván ha rászorulnék, én is megoldanám valahogy, hiszen éhen nem halhatok. Viszont!

Azt nem szabad elfelejteni, hogy nem mindenki büfészakon tanul, nem mindenki csak vizsgaidőszakban ül le tanulni. És bizony beszéltem HR-s emberekkel, mondták, hogy senkit nem érdekel, hogy Kis Pista egyetem alatt éppen a Mekiben sütött sültkrumplit és eltartotta magát, ezt felesleges beleírni egy önéletrajzba. Sokkal fontosabb a szakmai tapasztalat és az, hogy a tudásom mögött legyen háttér, gyakorlati tudás is, ne csak bemagoljak mindent a vizsgára és utána el is felejtsem. Ezért örülök, hogy felvettek gyakornoknak, mert lehet, hogy pénzt éppen nem kapok, de belelátok a dolgokba, van elképzelésem, hogy később milyen irányba szeretnék haladni, stb.


Pont azért írtam ki a kérdést, mivel az összes barátom, barátnőm hasonlóan él, mint én. Tehát megvan 100%-ra az anyagi biztonság, így nem nagyon tudom, hogy kéne elkezdenem félretenni, célszerűbb lenne csak mindig átutalni egy másik számlámra, vagy inkább fektessem be később, kössem le, stb.


Ilyen szintű ellenszenvet váltana ki pár emberből az, hogy a másiknak jobban megy?! Komolyan, aggresszívan kell fenyegetni, mert a szüleim megengedhetik maguknak azt a luxust, hogy 18 évesen nem dolgozni küldtek, hanem egyetemre?

2020. szept. 20. 11:55
 4/48 anonim ***** válasza:
33%

Konkrétan mindent ők fizetnek és még zsebpénzt is kapsz..ez hol támogatás? Eltartanak kis szivem. Támogatás az lenne, ha te dolgoznál és nem jönnél ki a keresetedből, és kapnál “zsebpénzt”.


Hiába jársz egyetemre, ez a helyzet nem normális. Persze most jó, de hosszútávon nagyon megfogod szívni, jó pár példát láttunk erre szerintem mindannyian.

2020. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Miért szívnám?

Jók a jegyeim, eddig minden félévben ösztöndíjas voltam.

Gyakornokként dolgozom, hogy később ne az legyen, hogy nem tudom, mit akarok kezdeni magammal és a szüleim segítsenek elhelyezkedni (ezt nem szeretném).

Tudatosan élek, már 3 évre előre megvannak a céljaim, terveim és ezek lebontva évekre, hónapokra, stb. Nem csak bele a vakvilágba, mondván, hogy majd úgyis eltartanak életem végéig és nincs semmi gond.


Miért jobb az az ember, aki igaz, hogy dolgozik egyetem mellett, de nem a szakterületén és mellé még a jegyei sem jók?

2020. szept. 20. 12:01
 6/48 anonim ***** válasza:
89%

Ezt nem értem...

minden költséged állják a szüleid, kapsz havi 80k-t meg ösztöndíjat is... mire költöd el azt a pénzt?

2020. szept. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 kovpet ***** válasza:
99%

"hogy kéne elkezdenem félretenni, célszerűbb lenne csak mindig átutalni egy másik számlámra, vagy inkább fektessem be később, kössem le, stb."


Nem kell variálni, csak ne költsd el minden pénzed minden hónapban folyton. Hidd el, ha simán a számládon van, akkor sem lesz semmi baja, nem romlik meg.

2020. szept. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Az életemre. Sokszor napközben a városban eszem, az olyan 1500-2000ft/nap. Néha beülünk barátnőkkel reggelizni, kávéra, az szintén ennyi.

Ha megyünk bulizni, vagy nálam van valami összejövetel, vacsi stb és arra vásárolok, főzök, az 8-10 ezer. Parfümökből, sminkekből, hajcuccokból és arcápoló termékekből nem használok drogériás termékeket, így ezeknek az ára is kicsit magasabb. Néha elcsábulok 1-1 drágább ruhára, cipőre is, így ha véletlenül valahogy lenne a számlámon kicsit több pénz, akkor azt erre költöm.


Ezek átlagok nyilván, de azért ez nem annyira sok pénz, hogy lehetetlenség legyen elkölteni.

2020. szept. 20. 12:31
 9/48 anonim ***** válasza:
97%

Én raktam félre belőle, nem sokat, de vmennyit igen. Én az elején eleinte heti 5ezret kaptam, később inkább 10ezer volt elég, az évek alatt felmentek az árak. Ez elég volt, hogy a heti kajámat, sörfogyasztásom, albiba cuccokat fedezze, plusz általában a vonat utat is fedezte (990 ft/út). Ösztöndíjam kb. 15ezer volt 1 hónapban, ezt összegyűjtöttem és visszafizettem belőle az egyetem végen a kredittúllépést.


Nekem a diákmunka nem fért volna bele, kemény szakra jártam, csak a nyári szünetben dolgoztam, bár akkor is tanulnom kellett. szüleim tamogattak és úgy voltak vele, hogy ezek a legszebb évek, (ebben igazuk is volt), használjam ki amennyire csak lehet

2020. szept. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
35%
Ez esetben a kérdésed nem értem
2020. szept. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!