Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok, akik külön élnek a...

Fiatalok, akik külön élnek a szülőktől, de támogatnak titeket! Szoktatok félretenni a zsebpénzből, vagy mindet elköltitek? Hogy tesztek félre, van valami rendszer, vagy "ami megmarad" alapon?

Figyelt kérdés

Fixen heti 20 ezer forintot kapok.

Mivel a lakást, rezsit ilyesmiket fizetik a szüleim, nekem ez tényleg lényegében szórakozásra, étkezésre van. Plusz veszek hónap elején diákbérletet. Utazásra többet nem költök, mert kocsival hoznak-visznek, ha hazamegyek.

Ezen felül ha van valami váratlan kiadás, pl. orvos, fodrász, stb akkor arra is kapok pénzt.


Viszont félre nem nagyon szoktam tenni, és ez már kicsit zavar. Hogy nincs mihez nyúlnom... Tudom, hogy adnának pénzt, ha kérek, de na. Vagy amíg tanulok, addig ez a helyzet normális? (nem dolgozom, egyetemre járok)


2020. szept. 20. 11:16
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
20%
Akkor nem ertem miert irtal ide ki kerdest, ha semmit nem fogadsz el amit irunk?
2020. szept. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó. De ezt a stílust, a fenyegetéseket nem bírom. Komolyan emberek, hogy lehet így viselkedni?! Nem csak velem, bárkivel. Semmit nem ártottam szerintem az itt hőbörgőknek. Azt kéne megérteni végre mindenkinek, hogy amiért nekem jó, nekik nem lesz rosszabb.
2020. szept. 20. 19:44
 43/48 anonim válasza:
89%
Egy nagyon jó tanácsom van, ami macerás és nehéz megfogadni, de nekem havonta több 10000-et sikerült vele megspórolnom. Otthon készítsd az ételed, és ne ezrekért ebédelj valahol! Én sokszor a hétvégén a hét elejére elkészítem az ebédemet, de az se nagyobb probléma, ha nem hisze este tanulás közötti “pihenő” elkészíteni a másnapi kajám. Mi a barátnőmmel mindig visszük az ebédet, és sose probléma, hogy jajj megint valaholenni kell! Erre csak rá kell szokni!
2020. szept. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
94%
Ez egyaltalán nem luxus, 250 csoporttársam volt, kb. 50-100 volt kolis, a többieket ugyanígy támogattak a szülei, ez manapság alap
2020. szept. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
19%
44 nem, nem alap. Az alap hogy támogatják a lakhatásban, de a luxus dolgait mint a városban ebédke estb nem.Azokért igen is dolgozzon meg, lehet ám otthon is főzni, csak akarni kellene. Bár úgy könnyű ha eltartják.
2020. szept. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%
Jaj hagyd már ezt a savanyú a szőlő dumát, mert nagyon ciki. Marha nagy luxus néha kajáldában enni, ott lesz az egész élete arra, hogy főzőcskézzen munka után. Mellesleg nekem biztos nem fért volna bele az időmbe egyetemista koromban, reggel 8-tól este 8-ig óráim voltak, kisebb szünetekkel, sosem mentem vissza napközben sz albiba, de ha visszamentem volna se főzőcskézéssel töltöttem volna a drága időm
2020. szept. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 A kérdező kommentje:

Szokjunk már le arról, hogy az átlap, ALAP dolgokat, mint hogy nem hagynak a szüleim éhen halni, luxusnak állítjuk be.


Írtam azt is, hogy a sütés-főzés kb a hobbim, mert nagyon szeretek új recepteket kipróbálni, tortákat sütni stb. De mikor két előadás között 40 percem van gyorsan enni valamit, akkor nincs időm hazajönni, megfőzni, elpakolni és vissza is érni. Logikusabb a csoporttársaimmal beülni valahová és kényelmesen enni egy menüt, inni egy kávét.

Az lenne a luxus, ha hetente kérném a Gucci táskát, YSL cipőket és társait. Az, hogy eszem, nem az!


Ha időm engedi, itthon eszem és főzök (a rendelt kaját ki nem állhatom). De elvinni sajnos nem tudok itthonról, hazajönni sem tudok sokszor napközben, így ha nem délután 5-6kor szeretnék ebédelni, akkor kénytelen vagyok beülni valahová.

2020. szept. 21. 08:53
 48/48 kovpet ***** válasza:
100%
Mindenkinek más az alap és más a luxus, erről totál felesleges vitatkozni. Sajnos Magyarországon sokaknak luxus minden, ami nem a vegetáláshoz, a nap túléléséhez feltétlenül szükséges kiadás.
2020. szept. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!