Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok, akik külön élnek a...

Fiatalok, akik külön élnek a szülőktől, de támogatnak titeket! Szoktatok félretenni a zsebpénzből, vagy mindet elköltitek? Hogy tesztek félre, van valami rendszer, vagy "ami megmarad" alapon?

Figyelt kérdés

Fixen heti 20 ezer forintot kapok.

Mivel a lakást, rezsit ilyesmiket fizetik a szüleim, nekem ez tényleg lényegében szórakozásra, étkezésre van. Plusz veszek hónap elején diákbérletet. Utazásra többet nem költök, mert kocsival hoznak-visznek, ha hazamegyek.

Ezen felül ha van valami váratlan kiadás, pl. orvos, fodrász, stb akkor arra is kapok pénzt.


Viszont félre nem nagyon szoktam tenni, és ez már kicsit zavar. Hogy nincs mihez nyúlnom... Tudom, hogy adnának pénzt, ha kérek, de na. Vagy amíg tanulok, addig ez a helyzet normális? (nem dolgozom, egyetemre járok)


2020. szept. 20. 11:16
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
87%

Hagyjátok már a kérdezőt!

Normális családban, ha megtehetik, miért kulizna egy nappali tagozatos?

DOlgozhat még éppen eleget.

2020. szept. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 kovpet ***** válasza:
100%
Ha félre akarsz tenni (és akarj, ez jó ötlet), akkor ne abból tegyél félre, ami megmarad, mert nem fog megmaradni semmi. Az elején tegyél félre egy általad meghatározott összeget és ahhoz ne nyúlj, csak vész esetén.
2020. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
88%

Nem leszek népszerű a hozzászólásommal, pontozzatok le nyugodtan..

Én egyetemre járok és NEM TUDOK dolgozni mellette, mert olyan szakra járok ahol rengeteget kell tanulni és emellé még elolvasni heti szinten 300 oldal kötelező irodalmat. Felvettek államira, de ha nincs meg a 3.5ös átlag automatikusan átraknak fizetősre, ami 360/félév.

Emiatt nem dolgozok, 21 éves vagyok, férfi, heti 4x járok kosarazni+tanulok és ennyi az életem.

A szüleim fizetik az albérletet, ruháimat, tankönyveket, illetve havi 60 ezer Forintot kapok kajára amiből durván 10 ezret félreteszek minden hónapban.

A szüleim jól keresnek, szívesen támogatnak de nem élek vissza a támogatással és nem fogok tőlük Iphonet vagy márkás ruhákat kérni.

2020. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
24%
A kérdésben még nem dolgozol, a kommentedben pedig már heti 16 órát, hát gratula, gyorsan sikerült munkát szerezned.
2020. szept. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:
Írtam azt is, hogy ingyen, tehát pénzt nem kapok. Ez gyakornokság. De gondolom annyira elöntötte az agyad a köd az irigységtől/gonoszságtól, hogy ezt már nem olvastad hozzá. :)
2020. szept. 20. 13:04
 16/48 anonim ***** válasza:
40%
Én csak azt nem értem, így mi értelme van elköltözni...? Ha nem tudom magam eltartani, nem költözöm el. Ennyi.
2020. szept. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:

Mivel az otthonom és az egyetem között 140 km van?!:D

Elég érdekes lenne bejárjak napi szinten.

2020. szept. 20. 13:20
 18/48 anonim ***** válasza:
94%
Egyetemre jár, ritkán van az embernek a saját városában, kolit a rászóltuk kapnaky marad az alberlet
2020. szept. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
97%

5 éve fejeztem be az egyetemet. Havonta kaptam 20-30 ezret a szüleimtől, mellette szociális és tanulmányi ösztöndíjat, ez így összesen kitett kb. havi 60-70 ezret, ennyiből éltem, ebből fizettem magamnak mindent, kolidíj, utazás, kaja, tanszerek, szórakozás stb. és mindig maradt belőle. Mondjuk nekem a hobbijaim többnyire olyanok, amikhez nem kell sok pénz, ezen is szerintem elég sok múlik. Illetve a másik, hogy nem jártam és azóta se járok soha ok nélkül boltba, csak akkor, amikor valami konkrétat akarok venni. Nem szoktam csak úgy időtöltésként nézelődni. Ezért nincs olyan, hogy impulzusból megveszek valamit, amire nincs is szükségem.


Dolgozni én sem tudtam, mert hétköznap óráim voltak, amikre be kellett járnom, hétvégén meg tanultam. Annak nem láttam volna sok értelmét, hogy hétvégén eljárok dolgozni, és a munkával ugyan keresek pénzt, viszont e miatt sokkal kevesebb időm és energiám marad tanulni, rosszabban teljesítek a vizsgákon és elesek a tanulmányi ösztöndíjtól.

2020. szept. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
43%
Komolyan szégyen ennyi pénzből, teljes eltartás mellett nem félre tenni. Látszik mennyire elkényeztetett vagy akinek fogalma sincs az életről.
2020. szept. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!