Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok, akik külön élnek a...

Fiatalok, akik külön élnek a szülőktől, de támogatnak titeket! Szoktatok félretenni a zsebpénzből, vagy mindet elköltitek? Hogy tesztek félre, van valami rendszer, vagy "ami megmarad" alapon?

Figyelt kérdés

Fixen heti 20 ezer forintot kapok.

Mivel a lakást, rezsit ilyesmiket fizetik a szüleim, nekem ez tényleg lényegében szórakozásra, étkezésre van. Plusz veszek hónap elején diákbérletet. Utazásra többet nem költök, mert kocsival hoznak-visznek, ha hazamegyek.

Ezen felül ha van valami váratlan kiadás, pl. orvos, fodrász, stb akkor arra is kapok pénzt.


Viszont félre nem nagyon szoktam tenni, és ez már kicsit zavar. Hogy nincs mihez nyúlnom... Tudom, hogy adnának pénzt, ha kérek, de na. Vagy amíg tanulok, addig ez a helyzet normális? (nem dolgozom, egyetemre járok)


2020. szept. 20. 11:16
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
87%
Kezdésként minden heti zsebpénz felét tedd félre. Így mindig lesz mihez nyúlnod, és rosszul sem fogod magad érezni, hogy minden pénzt elköltesz.
2020. szept. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ezekre a proli kommentekre ne reagálj, nyilvánvaló, hogy nem jártak egyetemrey őket nem támogatták a szüleik, béna lúzerek. Teljesen érdekmtelen válaszokat firkálnak ide
2020. szept. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt mondanám, amit 25. Írd a kiadásaidat, mert nekem az jön le, hogy egy kicsit "elfolyik" a kezed közül a pénz. Hidd el, ha feketén-fehéren látod, mire mennyit költesz, sokkal könnyebb ésszerű döntést hozni arról, hogy miből és hogyan lehet lefaragni. És írj MINDENT, tehát ne úgy, hogy "de ez csak egy kávé volt, ezt nem írom be", azt is kell, az utolsó forintig, csak úgy lesz tiszta a kép.
2020. szept. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
0%

Én a kérdésedben SEHOL nem látom, hogy említetted volna az egyetemet. :)

Mi több, külön élő, önálló fiatalokról beszélsz... naaaaa mindeeeeegy...

2020. szept. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
72%
34, te általánosban nem tanultál meg rendesen olvasni. Leírta a kérdező, hogy egyetemre jár, csak a szemedet szúrja ki a szó. Önálló fiatalokat viszont nem említett sehol, azt már te raktad hozzá. Külön élő, szülők által támogatott fiatalokról van szó.
2020. szept. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

"Viszont félre nem nagyon szoktam tenni, és ez már kicsit zavar. Hogy nincs mihez nyúlnom... Tudom, hogy adnának pénzt, ha kérek, de na. Vagy amíg tanulok, addig ez a helyzet normális? (nem dolgozom, egyetemre járok)"



Mennyire kell butának lenni, ha ennyi szöveget nem tud valaki értelmezni? :)

2020. szept. 20. 19:05
 37/48 anonim ***** válasza:
27%

Figyelj, leirtam mar az elso oldalon, HA megtehetik a szuleid, mert jo anyagi helyzetben vannak es nem az utolso forintjukat adjak neked "bulizni" nincs ezzel alapvetoen gond. De azt meg te tartsd szem elott, hogy ez MA MAGYARORSZAGON LUXUSNAK SZAMIT, atlag ember kenytelen dolgozni tanulas mellett, orul ha esti/levelezos kepzesekre eljut....ezert ez a sok negativ komment.


Nekem inkabb az veri ki a biztositekot, hogy nagyon magas lorol beszelsz!

Ez a drogerias kozmetikumokat nem veszel, egy este 8-10ezer ha osszeultok a b.noiddel stb.

Na most gondolom akkor te mashogy szocializalodtal, eros kozeposztalybeli csalad, sosem volt anyagi gondotok, amit meglatsz megkapod stb.

De ha magadnak is jot akarsz, kicsit nyisd ki a szemed es probalj fuggetlenedni a szuloktol, mert a valo eletbe ha kikerulsz, oke gyari munkas nem leszel...de SOSEM TUDHATOD mit hoz az elet, probald ki, hogy nem 10-15ezerert veszel alapozot csak 3-4000ert Lorealt a Mullerben (megfogsz lepodni, hogy nincs jelentos kulonbseg) es a Loreal nem gagyi...sokaknak mar az is "premium". Na most mar sporoltal...es akkor a kaja, fozz meg elore 2napra, adj lejebb a ruhakbol, cipokbol egy kicsit. Csak mondjuk 3honapot birj ki olcsobb termekekkel es ez alatt rakd felre amit megsporoltal, lefogsz dobbeni szerintem.

Masodsorban jo erzes lesz, egyben nagyobb osszeget fogni a kezedben...es rajossz ami dragabb nem mindig jobb!

Akar vissza is adhatod szuleidnek a megsporolt penzt, hogy lassak milyen ugyes voltal es tudsz banni a penzzel. Biztosan nekik is meglepi es jo erzes lenne. Hidd el neked is az lesz.

Marha nem egy elkenyeztett pi.cs vagy...bocsanat. De ahogy az irasodbol kiveszem azert van remeny.😉

2020. szept. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
49%
*Màrha nem...
2020. szept. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
85%

" De azt meg te tartsd szem elott, hogy ez MA MAGYARORSZAGON LUXUSNAK SZAMIT, atlag ember kenytelen dolgozni tanulas mellett, orul ha esti/levelezos kepzesekre eljut....ezert ez a sok negativ komment."


Luxusnak számít, nem pedig halálos bűnnek. Ez nem mentség arra, ahogy itt egyesek viselkednek a kérdezővel.

2020. szept. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

Nem beszélek magas lóról egyáltalán. De azt nem tűröm, hogy ismeretlen emberek alázzanak, 0 háttérinformációval. Persze, ilyenkor azzal jönnek, hogy szólásszabadság, meg joguk van elmondani a véleményüket, bírjam a kritikát. Viszont ez nem kritika, nem is vélemény, hanem színtiszta bunkóság és rosszindulat!


Vásároltam már drogériás cuccokat is. Volt 3 ezres alapozóm is (csak hogy a példánál maradjunk). Nem is egy. De mind annyira rossz volt, hogy kéthetente vásároltam, kerestem újat. Most igaz, hogy egy drágább terméket használok, de ez legalább 110%-ot nyújt, a nap végén is ugyanúgy néz ki az arcomon, ahogy reggel felkentem és teljesen illik a bőrömhöz. Így tehát olcsóbban kijövök ezzel az egy jobbal, mintha venném 2-3 hetente a sokadik "gagyit".

2020. szept. 20. 19:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!