Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok, akik külön élnek a...

Fiatalok, akik külön élnek a szülőktől, de támogatnak titeket! Szoktatok félretenni a zsebpénzből, vagy mindet elköltitek? Hogy tesztek félre, van valami rendszer, vagy "ami megmarad" alapon?

Figyelt kérdés

Fixen heti 20 ezer forintot kapok.

Mivel a lakást, rezsit ilyesmiket fizetik a szüleim, nekem ez tényleg lényegében szórakozásra, étkezésre van. Plusz veszek hónap elején diákbérletet. Utazásra többet nem költök, mert kocsival hoznak-visznek, ha hazamegyek.

Ezen felül ha van valami váratlan kiadás, pl. orvos, fodrász, stb akkor arra is kapok pénzt.


Viszont félre nem nagyon szoktam tenni, és ez már kicsit zavar. Hogy nincs mihez nyúlnom... Tudom, hogy adnának pénzt, ha kérek, de na. Vagy amíg tanulok, addig ez a helyzet normális? (nem dolgozom, egyetemre járok)


2020. szept. 20. 11:16
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

"Kérdező azt ugye tudod hogy téged nem támogatnak hanem eltartanak?"

Tekintve, hogy az első oldalon szinte az összes válasz erről szólt (függetlenül attól, hogy nem kérdeztem), persze hogy tudom. :D Csak tudnám, hogy az emberekből ez miért hozza ki az állatot olyan szinten, hogy undorító dolgokat írjanak nyilvánosan a kérdés alatt és privátban is.

2020. szept. 20. 13:25
 22/48 anonim ***** válasza:
43%
Hát a te hozzáállásod. Anyuciék pénzelnek lusta vagy főzni, értelmes dolgokat csinálni, mindent alád tolnak, és még így se vagy képes spórolni.
2020. szept. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
67%

#22

És nem is kell neki. :)

2020. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:

Nem az, hogy lusta lennék főzni, de amikor reggeltől késő délutánig máshol vagyok, és összvissz 40 percem van enni, akkor elég nehéz hazaugrani egy gyors ebédre. :)

És ismét tévedsz, mivel a sütés az egyik hobbim és még mellette rengeteg mindent csinálok, nem a lábam lógatom, körmöt reszelve. De ismét könnyebb ítélkezni és undorítóan viselkedni, gratulálok! Irigy kutya!

2020. szept. 20. 13:34
 25/48 A kérdező kommentje:

Harcos2122 gyönyörű privát üzenetét olvashatjátok alább. Tudnám, hogy az ilyen emberek miért érzik szükségét, hogy ebben a stílusban nyilvánuljanak meg...


"Az üzenet előzménye:


A kérdésre írt válaszod: Fiatalok, akik külön élnek a szülőktől, de támogatnak titeket! Szoktatok félretenni a zsebpénzből, vagy mindet elköltitek? Hogy tesztek félre, van valami rendszer, vagy "ami megmarad" alapon?

""Kérdező azt ugye tudod hogy téged nem támogatnak hanem eltartanak?" Tekintve, hogy az első oldalon szinte az összes válasz erről szólt (függetlenül..."


Az üzenet szövege:


Elkényeztetett kis, köcs_g vagy, bazdm_g! A fogaidat ütném ki, fassz_pó, kis g_ci szopó, nyom_rék. "


(nyilván az üzenetben teljesen kiírt minden szép szót a barátunk!:) )

2020. szept. 20. 13:36
 26/48 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon undorítóak egyes válaszok, hihetetlen, mennyi rosszindulatú, irigy ember van itt. A kérdezőt a szülei nem tanították meg bánni a pénzzel, valószínűleg azért, mert sosem voltak anyagi problémáik, tehát nem igazán volt szükségük arra, hogy spóroljanak. Ez tényleg ekkora bűn lenne? A kérdésből nekem az jön le, hogy a kérdező felismerte, hogy rosszul bánik a pénzzel, és pontosan azzal a céllal írta ki a kérdést, hogy ötleteket adjunk neki, hogyan oszthatja be jobban a pénzét. E helyett leoltásokat kap pusztán azért, mert gazdag a családja, amiről nem is tehet, hiszen senki sem tehet róla, hogy hová születik. Kicsit nézzetek már magatokba, akik ilyen kommenteket írogattok!


Kérdező, legelső lépésként mindenképp azt javaslom, hogy nyiss egy excel táblázatot, és kezdd el vezetni részletesen az utolsó forintig, hogy mikor mire mennyit költöttél! Így egy idő után szépen át fogod látni, hogy hová tűnik el a pénzed, és elkezdheted átalakítani a szokásaidat úgy, hogy kevesebb legyen a kiadásod.

2020. szept. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, azért az étkezésre 80 ezer nem olyan sok, feltéve, ha anyukád nem pakol fel hét elején 4 napra elegendő étellel.

Nekem egyedül az utazás furcsa, hogy 140 km-t autóznak, hogy haza fuvarozzanak, az már nálam is az elkényeztetett kategória.

Na de, azért ennyiből lehetne félre tenni, kb. egy húszast. Ha téged is zavar, akkor, ahogy javasolták, kezdd tudatosan figyelni a költéseidet. Vezess táblát (tök jó appok is vannak már erre) és próbálj fontossági sorrendet létrehozni.

Én is irigyellek, mert kb. a putriból lett 3 diplomám, iszonyú sok munkával, amire jócskán ráment a mentális egészségem, és még így se engedhetnem meg magamnak, hogy így eleresszem a gyerekem, mint a te szüleid, de azért a leírtak alapján te se a lábad lógatod.

2020. szept. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

Igazából azért jönnek értem, mivel autóval ez bő 1-1,5 óra, attól függően, hogy melyikőjük vezet. Vonattal, busszal nekem ez háztól házig 5 és fél óra lenne minimum ( ha nincs benne 1 perc késés sem, vagy lerobbant busz, vagy bármi ). Nekem autó ide nem kell, mert villamossal 8 perc alatt az egyetem előtt vagyok és ott sosem lehet parkolót találni. A lakáshoz nincs garázs, azt meg sajnálnám, ha esőben, hóban is kint állna az utcán mindig a kocsi.


Havonta egyszer szoktam hazamenni, szóval nem hetente van ez.

2020. szept. 20. 14:02
 29/48 anonim ***** válasza:
15%
Mire lennénk irigyek? Az életképtelen anyuci apuci pici hercegnőjére?:-D Dehogy is.. inkább szánom mert ha belecsöppen a való életbe akkor hatalmasat fog arcra pottyanni.
2020. szept. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nektek kell megmondani, miért jött rátok az őrjöngés a hírtől, hogy engem "kitartanak" (a szüleim, értitek:D).


Mi a való élet, az a kérdés inkább. Mert ha az, hogy menni kell reggel 6-ra a gyárba felvenni a műszakot, aztán hazafele buszozni Mucsaröcsögére, akkor el kell keserítselek, mert ilyesmibe sosem fogok belecsöppenni.


Hidd el, hogy nem azért tanulok, teszem a dolgom, szerepelek eredményesen versenyeken és tanulom a 3. (!) idegennyelvet, hogy később 150 ezerért dolgozzak. Igenis kemény munka van a tanulásban is. Vizsgaidőszakban sokszor napi 10-12 órát tanulok, és olyankor nincs hétvége, nincs családi/baráti bulizás, egy kis mozi, színház, semmi. Akkor van a tanulás, tételek böngészése, visszamondása. És ezért nem jár fizetés, sem év végi bónusz. :)

Évközben is van bőven tennivalóm, egyedüli a szombati nap az, amikor következetesen nem csinálok semmit, ami az iskolával/irodával kapcsolatos lenne. Mivel néha muszáj kiszálljak a pörgésből, pihenni, átgondolni a hetem, jövőhetem, teendőim, tanulnivalókat stb.

2020. szept. 20. 14:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!